Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit nem lehet enni szoptatás...

Mit nem lehet enni szoptatás alatt? Főleg gyümölcsre gondolok, az oka is érdekel. Egy csomót olvastam, , sokszor egymásnak ellent mondó dolgokat.

Figyelt kérdés
2010. júl. 8. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Mindennapos kérdés... Már ma is kérdezték egyszer, mibe kerülni visszaolvasni?


Bármit ehetsz, amit a babád hasa elbír. Őt figyeld, ő adja meg a választ.

2010. júl. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindent ehetsz. Legfeljebb a puffasztó dolgoktól fájhat a baba hasa,de azt úgyis észreveszed.
2010. júl. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Általánosan tiltott élelmiszerek nincsenek. Vannak érzékenyebb babák, akik egyes ételekre hasfájással reagálnak, de nem minden baba ilyen. Ha a babád 6-7 ételnél többre is hasfájós, akkor igazán nem tudsz mit tenni. Mivel enni kell, sőt fontos a megfelelő táplálkozás, csak a különféle görcsoldószerek segítenek, kár mindent kihagyni a te étrendedből. Ha figyeled a babád jelzéseit, tudni fogod, melyik ételeket kell egy időre kiiktatni az étrendből, de azokat is néhány hét szünet után újból próbálhatod. Olyan, amit a szoptatás végéig igazán kerülni kell, az alkohol...
2010. júl. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tényleg babája válogatja, mire érzékeny, mire nem. Én nem írom le a saját listámat. Az rövidebb lenne, hogy mit ehettem és ihattam.

Az én kisfiamnak mindentől fájt a hasa. Még a hasfájás elleni teától is.

2010. júl. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

karfiolt ne...

van akit a borsó is megszenveszt

bableves

tej

cseresznye

narancslé

baracklé


ezek nem feltétlenül de legtöbbször bántják a baba pocakját.

2010. júl. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az elsőnek:neked mibe kerül átugrani a kérdést?

Én olyanra gondoltam pl. hogy eper, mert áll. allergizálhat...

2010. júl. 8. 19:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Te nyugodtan ehetsz epret a szoptatás alatt. A gyereknek nem lehet 1 éves korig ha jól emlékszem. Én is szoptatok 4 hónapos a kislányom és a világon mindent eszek amit megkívánok. A védőnőm is azt mondta, mindent ehetek, csak mértékkel. Semmi baja a gyereknek. Epret, málnát ettem nagyon sokat, most pedig a főtt kukorica a sláger. Bár talán gyereke válogatja, de ha valamitől fáj a hasa azt úgyis észreveszed és azt kihagyod az étrendedből.
2010. júl. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én kb két hónapig semmi olyat nem ettem, amivel riogatni szoktak, hogy jajj fájni fog a hasa a picinek, aztán a gyerekdoki mondta, hogy egyek nyugodtan mindent, csak mértékkel, szóval ne kattanjak rá egyik másik ételre, és nem legyen olyan, hogy csak egyfélét eszek. Innentől kezdve tényleg mindent ettem(zöldbableves, karfiol stb) mértékkel, és soha semmi baja nem volt a babámnak. 11 hónapig szoptattam.
2010. júl. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!