Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pár hónapon belül 3 mellgyulla...

Pár hónapon belül 3 mellgyulladásnál több? Egyedül vagyok evvel a problémával?

Figyelt kérdés

Kicsivel több mint 2 hónap alatt 3 mellgyulladásom volt. Nagyon kivagyok.Beszedtem 3 doboz antibiotikumot, megteszek minden tőlem tellhetőt (sokat szoptatok, váltogatom a testhelyzeteket, melegítem a cicit, maszírozom, fejem ami bent marad)és mégis mindig visszajön ez a fájdalmas betegség.Mi lesz a megoldás, abba kell hagyni a szopit? 2-3 hetente megbetegedek és nagyon nehezen múlik el, ezt sokáig nem birom így.

A környezetemben nem ismerek egy anyukát sem aki így járt mint én, de a védőnőm is csak sok évvel ezelőtt emlékszik egy hasonló esetre. Már fordultam az lll.hu szaktanácsadóihoz is, de nem igazán tudtak segíteni.


2010. júl. 9. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
igy nincs értelme folytatni... neked is könnyebb lenne.
2010. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia.Háromnál több még nem volt,de 8 nap alatt kettő.Te mióta szoptatsz?Nekem 10 és fél hós a babám.
2010. júl. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
10 hete szoptatok, az első gyulladás mindjárt a kórházból hazajövet utáni második napon volt. Utánna 4 hétre a második, és most a harmadik 1 hete. Neked is úgy jött kedves utolsó, mint a villámcsapás? Nekem egyik percröl a másikra jön a hidegrázás és 20-30 perc mulva már 39 a lázam (hiába eszem azonnal a lázcsillapítót).Szinte az egész mellem bepirosodik, a bimbó is. A nődokim szerint nem pusztulnak el a baktériumok teljesen és így tud pár hét mulva ismét megbetegíteni. Teljesen tehetetlennek érzem magam!! Nagyon szeretnék még szoptatni, lelkileg megviselne ha abba kellene hagynom, hiszen 2,5 hós csak a kislányom!
2010. júl. 9. 15:48
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is 3 volt két hónap alatt. Mint derült égből balegyenes: este hator még semmi bajom, este kilenckor már égő fájdalom és hidegrázás. :-(


Rajtam az elekrtomos mellszívó segített (Avent.) Amióta azt használom, nem a kézit, nincs mellgyulladásom egyáltalán. Ez nagyon alaposan kiszedi a tejet a cicimből. Így viszont még több van. :-)

2010. júl. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy érdemes lenne egy elektromos mellszívóba beruházni? Kézi Avent van nekem, de tökéletesen nem tudok mindent kifejni vele. Ennyire másabb az elektromos? Mi a tapasztalatod, mit tud jobban? És mióta elektromosod van nem gyulladt be a melled?
2010. júl. 9. 17:03
 6/10 xStefix ***** válasza:

Nekem is 3x volt mellgyuszim, de csak fél év leforgása alatt. És igen, elég kellemetlen és fájdalmas tud lenni. Nekem mondjuk sose volt magas lázam, mindig megállt 38 körül, de olyan kegyetlen izomfájdalmaim és hidegrázásaim voltak, mintha kőkeményen influenzás lettem volna. :(

Ha a Ligások se tudtak sok újat mondani, akkor tényleg nem a legjobb a helyzet. :-S De azért szerintem továbbra is próbáld magad az ilyenkor szokásos általános ajánlásokhoz tartani és lehet, hogy az elektromos mellszívó is segíthet. Tényleg nagyon kicsi még a babád ahhoz, hogy csak emiatt abbahagyd a szopit, pláne, ha még van tejed is rendesen... Nehéz helyzet tényleg.

És még egy gondolat: ha ennyire visszatérő a probléma, én a saját egészségem oldaláról is megközelíteném, nemcsak a szopi oldaláról, ahogy a védőnő is pedzegette. Milyen az általános egészségi állapotod? Hogyan étkezel? Nem lehet, hogy esetleg valamilyen hiánybetegséged van vagy valami lappang benned? A mellgyulladás tényleg nem egy könnyű betegség, de akkor se normális, hogy ilyen gyakran visszatér és csak lassan múlik el. Gyanús, hogy az immunrendszered sem elég erős ahhoz, hogy gyorsan és tartósan megbirkózzon vele. Szóval lehet, hogy ennek is utána kellene járni és nem ártana egy kis immunerősítő kúra..?!

Remélem, minél hamarabb találsz valamilyen enyhítő megoldást!

2010. júl. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik vagyok.


Amióta megvan az elektromos, azóta egyáltalán nem volt mellgyulladásom. Kíméletesebb, ugyanakkor sokkal erősebb. nem tudom másképp megfogalmazni, ki kell próbálni. Mindenesetre egy használt elektromos mellszívó olcsóbb, mint két havi tápszer, szóval hamar behozná az árát.

2010. júl. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
3???Én az első után abbahagytam.Egyik pillanatról a másikra felszökött a lázam 39-re, nem tudtuk levinni, csak hidegvizes törölközőkkel,ja és közben hülyeségeket is beszéltem,a férjem nagyon megijedt...Egyedül vagyok egész nap a picivel,egyszerűen féltem egy újabb "rohamtól",ne adj isten tejláztól.Sztem 3 mellgyulladás pár hónap alatt nagyon sok.Nem akartalak megijeszteni,de ezt is gondold végig...Ja és nekem is volt elektromos Aventem,mégis begyulladt.
2010. júl. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
lehet ha majd az elso 3 ho utan beall a kereslet- kinalat a babadnal mar jobb lesz igy az elejen sok a fejlodesi ugras gyorsabban novekednek , utana szerintem jobb lesz addig kitartast
2010. júl. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!Hát igen, elég félelmetesen tört rám is mind a 3-szor ez a betegség, ezért már előre íratok fel antibiotikumot, hogy azonnal be tudjam venni ha kezdődik.:(( Utolsó esélyként vettem egy elektromos mellszívót, ha nem segít hát majd eladom, de legalább megpróbáltam ezt is. Ha ismét megbetegedem, fájó szívvel, de abbahagyom a szoptatást! Csak nehéz lelkileg elfogadni, hogy mondjak le róla! Ó bár oldódna meg a helyzet ha elérjük a 3. hónapot (az még 2 hét).

Szorítsatok nekünk! Köszi mindenkinek!

2010. júl. 13. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!