Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvos, fogadott...

Fogadott orvos, fogadott szülésznő vagy egyik sem?

Figyelt kérdés
Tudom, tettek már fel itt hasonló kérdéseket elolvastam őket, mégsem tudok dönteni a fenti kérdésben. Sok rosszat hallottam arról, hogy a drága pénzen fogadott orvos abban a bizonyos pillanatban éppen nem ért rá (Ebben az esetben a pénzt inkább a babára költenénk). Sokan azt mondják, hogy orvos helyett szülésznőt fogadnának inkább de sok olyan is volt, aki senkit nem fogadott fel és az ügyeletes orvosnál szült. Kérlek, hogy írjátok le melyik megoldás mellett döntöttetek és mi volt a tapasztalatotok.
2010. júl. 27. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

még nem szültem,de öcsém születését majdnem végig asszisztáltam...mire a korházba ért a mentő,megszületett...a drágán fogadott orvos meg sehol nem volt,bár már nem is kellett...ekkor voltam 14 éves...

2 éve legkisebb unokatesom születésénél szintén sikerült jelen lennem,én vittem korházba nagynényémet,a baba feje látszott mire beértünk...ügyeletes dokinál szült,rá volt csavarodva a köldökzsinór,a dokin messziről se látszott,hogy ő ezért nem kap plussz pénzt,megtett mindent,sőt,utána is benézett többször hozzájuk...


23 vagyok,ha terhes leszek,nem fogok dokit fogadni,lesz annak a pénznek jobb helye is...

2010. júl. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Logikusan az orvos többet tud szakmailag mint a szülésznő.

Főleg az anyagi helyzet dönti el, hogy ki mit választ és az egészségi állapot. Néhány nő egyedül is megszül, van akinek ez még 3-4 nap alatt sem megy. A Telki magánkórházban szültem, nézz körül a web-lapjukon. Hogy az orvos a bizonyos pillanatban ráér-e meg kell kérdezni, ha nem, akkor válassz mást, a Telkibe vihetsz saját orvost is.

2010. júl. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvost fogadtam aki végig kísérte a terhességemet majd a szülésemet is és nem volt semmilyen gond.Meg voltam vele elégedve főleg a szülés nem volt komplikáció mentes.Nem volt olcsó de megérte.
2010. júl. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fogadott dokihoz jártam terhesgondozásra, ő ajánlott szülésznőt, akit felfogadtam. Dokim a szülésnél épp nem volt, elutazott, de rábízott egy másik dokira, szülésznőm végig velem volt. Én nem bántam meg a szülésznőt, neki többet adtunk, mint a dokinak, aki végül is beugrott a másik helyett, de ő amúgy is ügyeletes volt. Szóval kész összevisszaság volt itt a felfogadás körül. A pécsi klinikán szültem, de szinte biztos vagyok, ha nem lett volna se dokim, se szülésznőm, akkor is maximálisan ellátnak és segítenek... ennek ellenére ha lesz következő baba, ismét felfogadom a szülésznőt és a dokit is, mert ez engem akkor is valahol megnyugtat...
2010. júl. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én még csak most fogok szülni, de hátha érdekel:

Szülésznőt nem, dokit fogadtam.

Én kifejezetten közvélemény-kutattam abban a kórházban, ahol szülni fogok, hogy mi a helyzet ebben a témában.


Eredmény:

A szülésznők mind nagyon jók, és kedvesek, ha meg leszek elégedve azzal aki ott lesz, akkor adunk neki csomagot, ha nagyon frankó, akkor dugunk bele egy kis pénzt is, majd meglátjuk.


A dokik közt viszont találkoztam a terhességem elején 1-2 "egyeddel", aki nagyon nem voltak szimpatikusak, és eldöntöttem, hogy nem akarok nálunk szülni.

Nem is döntöttem rosszul, mint utólag kiderült, mert ahány vizsgálatra, vérvételre megyek, az első kérdése mindenkinek, hogy ki az orvosom, és beszéltem olyannal, akinek nincs, le se tojják a fejét. Nem kell órákat ülnöm a folyosón, mert mindig kér nekem időpontot, meg elhozza a leleteimet is, átnézi, és ha vmi nem stimm, akkor felhív telón, hogy menjek be.

Illetve még azért is jó, hogy felfogadtam, mert időközben voltak kisebb gondok, és nagyon megnyugtató volt, hogy van vki, akit felhívhatok, és megkérdezhetem, ha vmi kérdésem van.

Ne legyen, de hidd el, ha vmi baj van, az ember 2 pillanat alatt megzuhan(Én legalábbis), azt se tudja hova kapjon, és akkor nagyon fontos, hogy egy olyan dokid legyen, akiben megbízhatsz, és tudja mi a továbbiakban a teendő.

(bocsi, kissé hosszú lett:-)

Minden jót!

2010. júl. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Sajnos a nőgyógyászunk, akihez terhesgondozásra járunk már nem vállal szülést :( Mást azért nem szeretnénk keresni, mert ő már úgysem látná át az egész terhességet úgy, mint aki elejétől fogva foglalkozik velünk. Ugyanakkor ott van a bizonytalanság is, hogy vajon az ügyeletes orvos elég lelkiismeretes lesz-e..

Előre kicsit felelőtlenségnek tűnik bárkinek is fizetni (nagyon sok rossz tapasztalatról olvastunk itt).

Tanácstalanok vagyunk :(

2010. júl. 27. 12:01
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Az ügyeletes orvos lehet kezdő, azaz szakvizsga nélküli orvos, szerintem ez veszélyes is lehet.
2010. júl. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

szia

szerintem azért választanak orvost,mert

-nincs elég önbizalmuk és azt hiszik, hogy így könnyebb lesz a szülés.

-vagy a párjuk nem lesz jelen és félnek,hogy rossz bánásmódban részesülnek


Ha a párod ott lesz, akkor rosszul nem fognak tudni bánni veled, mert ő szól ha valamire szükséged van.

Ha bízom önmagadban, hogy azt a gyereket így is úgy is neked kell megszülni akkor szerintem nem kell a doki

2010. júl. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fogadtam orvost, mert:

-ha vizsgálatra kellett mennem a terhesség alatt felhívtam telefonon és már be is hívott soron kívül, nem kellett félnapokig várakoznom a kórházban

- ha bármilyen addig nem tapasztalt dolgot vettem észre már hívtam is és elmondta mi az, mit csináljak stb.

-szülés előtt pár nappal befektettek a kórházba, mert már egy héttel túlhordtam a babámat és nem mocorgott annyira mint korábban, a dokim minden nap többször bejött hozzám, csinált uh-t, nst-t, a seggem is kinyalta

-amikor eljött a szülés ideje jó volt egy ismerős arc, akiben megbízok


Összességében azt mondom megérte, hogy időnként vittem neki egy tálca süteményt, egy üveg bort vagy adtam neki pár ezer forintot. A következő babámnál is nála fogok szülni.

2010. júl. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!