Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszést tudnak végezni,...

Gátmetszést tudnak végezni, ha állva, guggolva, térdelve történik a kitolás? Nem szeretném, ha vágnának, szerencsére az orvos és szülésznő is gátvédelemre törekszik (Szt. Imre kórház), de biztosra szeretnék menni.

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

A gátvédelem az nem arról szól, hogy nem vágnak!!!Éppen az, hogy inkább vágnak, hogy ne repedj.

Egyébként nem tudom.

2011. jún. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Nem kérem, hogy győzzetek meg arról, hogy szükség van-e gátmetszésre. Felesleges beavatkozásnak tartom, több tanulmány is ezt igazolja, de én sem akarok meggyőzni senkit az álláspontomról. Mindenkinek lehet erről saját véleménye, én ezt tisztletben tartom. Tegyetek ti is így!

Kérlek benneteket, ha nem tudtok a kérdésre válaszolni, inkább ne írjatok semmit! Köszönöm!

2011. jún. 26. 17:17
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ha úgy hozza a helyzet, nem fogják hagyni hogy állva, guggolva, akárhogy szülj. Ha az orvos úgy ítéli hogy kell a gátmetszés akkor meg fogja csinálni, és te is jobban jársz.


Gondolom első babád. Én is így voltam az első szülés előtt, csak tudod amit az ember olvas, meg a valóság teljesen más. Én is gátvédelemmel indultam, de a végére olyan ödémásak lettek a szövetek, hogy nem tágultam, ráadásul a lányom 2 nyomásra megszületett, jött mint a gyorsvonat, úgyhogy a méhszájam is repedt, meg a hüvelyfal is. Megjegyzem semmit nem éreztem ezekből és a gátmetszésből sem, ami végülis egy 2 cm-es picike vágás lett, 3 öltéssel. 3 óra múlva saját lábon mentem a kórterembe, és 4 óra múlva simán ülve szoptattam. Sem akkor, sem azóta semmi problémám nem volt a gátmetszés miatt.


Akkor, abban a helyzetben, nem én voltam a lényeg, hanem a lányom.


Próbáld meg a gátvédelmet, de semmihez ne ragaszkodj görcsösen. Próbáld megérteni, hogy a szülés folyamán változhatnak a dolgok, és akkor kell dönteni. Az orvosod a legjobbat akarja, és nem fog hobbiból vágni, csak ha a gyermeked, és a te érdeked is ezt kívánja.

2011. jún. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Egyébként hogy gondoltad, csak azért is guggolsz és nem kelsz fel, nehogy vágjanak? Mondjuk mindegy (szerintem a szülésznőnek is meg az orvosnak is) mert repedni repedsz úgy is. Max egy pár órával tovább varrogat a doki.

De így a gátvédelem is nehezebb. Mert alád kell másznia orvosnak, szülésznőnek és azt mondta a doki, így nem tudnak segíteni. Ha tudod kontrolálni magad, akkor lehet megúszod, de első babánál nagy eséllyel össze vissza repedsz.

Egy jó tanács, bár nem kérted, bízd az orvosodra hogy legyen, gátmetszést, szülés helyzetét, császárt, a te és a babád egészsége érdekében. Ne szólj bele.

2011. jún. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Unokatesóm kint él Olaszországba, két fia van, mindkettőt közel 5 kilóval szülte. Az első fiánál térdelt, a másodiknál vízben szült. Mindkettőnél csináltak gátmetszést, abban a helyzetben, ahogy neki kényelmes volt a szülés.(térdelve, vízben fekve.)

Csak nálunk, Magyarországon van ez, hogy csak fekve lehet szülni(kevés helyen lehet máshogy), mert az orvosnak így kényelmes.. Gondolom, ha kint megcsinálják mindenhogy, akkor talán itthon is.:))

Gratulálok neked:)

9+5hkm:)

2011. jún. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


En ketszer szultem gatvedelemmel (metszessel egyszer sem, igy arrol nincs tapasztalatom).

A lenyeg az, hogy az egyik gyerek kulfoldon szuletett (az elso), ott mindenkeppen gatvedelemmel kezdik. Vajudas alatt vegig azt csinalhattam, amit akartam, ulhettem, zuhanyozhattam, furodhettem volna, szoval tenyleg barmit es meg a gyengebb tolofajasoknal is.

Viszont amikor az erosebb tolofajas jott, akkor mar fel kellett fekudni.

Szoval ott nem engedtek gugolva, vagy terdelve kitolni.

Annyi, hogy nem teljesen fekvoben voltam, hanem felig ulo pozicioba volt allitva a szuloagy, a labam sem volt kengyelben, az egyiket egy szuleszno tartotta, a masikat a ferjem, meg persze en is huztam felfele.

Semmi gond nem volt, kozel 4 kiloval szuletett a fiam, a feje is nagy volt (inkabb ez a lenyeg), de megsem repedtem.

A masodik gyerek Magyarorszagon szuletett, nah sajnos vele vajudas alatt is vegig fekudnom kellett, csak a legvegen allhattam volna fel, akkor mar csak felulni akartam, a mozgas nem esett jol. (Egyebkent ez mindenhol igy van, marmint nalam az volt a gond, hogy nem volt a babam feje beekelodve a szulocsatornaba, csak a vajudas vegere ekelodott be, igy viszont nem lehetett jarkalni, mert elvileg a koldokzsinor becsuszhat a feje ele es utana ha beekelodik elszorithatja, ettol leallhat az aramlas.)

A lenyeg az, hogy en guggolva kitolast meg a nagyon laza, szulobarat korhazban sem tapasztaltam, inkabb csak otthonszuletos videokon lattam eddig.

De sok minden vajudas kozben dol el (lasd a masodik szulesemet), ott teljesen ki volt zarva meg az allva vajudas is a baba miatt.

Sok sikert neked!

2011. jún. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Én nem tudom elképzelni, hogy engednek egy nőt Magyarországon állva vagy guggolva szülni. Megjegyzem, ott abban a helyzetben szerintem tök mindegy, hogy milyen testhelyzetben vagy. Úgyis azt fogod csinálni, amit mondanak. De szerintem a fekve szüléssel nincs semmi gond (amúgy ez sem fekve van, hanem félülő helyzetben). A gátvédelem meg nagyon szépen hangzik és mindenki így szeretne szülni, de én megmondom őszintén nagyon megörültem, mikor megláttam az ollót, mert annyira feszített szét a baba feje, borzasztó rossz érzés volt és így rövidebb lett a kitolás.
2011. jún. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én Bp.-en szültem-2x-az Szt.István kórházban.Gátmetszésem nem volt!A gátvédelem nem azt jelenti hogy vágnak,hanem,hogy megpróbálják elkerülni a gátmetszést(persze csak optimális esetben,ha muszáj,vágni fognak)kedves első válaszoló!

Az utolsó válaszolónak annyit,hogy itt-az Istvánban-vízben is szülhetsz,meg guggolva is,meg franciaágyon is...

A kérdezőnek:mivel nekem nem volt gátmetszésem,nem tudom,hogy ha szükség van rá mit csinálnak,de valószínűsítem,hogy pózt kell változtatni(pl. ha guggolsz jobb,ha felmész a szülőágyra).Szerintem kérdezd meg a dokidat,illetve a szülésznődet,hogy mi a Szent Imrében a gyakorlat(mivel ez is eltér kórházanként).Könnyű,gyors szülést!

2011. jún. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még annyit(utolsó vagyok),hogy én végig járkáltam a vajúdás(ok)alatt,sőt ihattam is(szénsavmentes vizet).Az elején a bordásfalon lógtam,aztán a labdán ültem.Én is félig ülő pozícióban szültem,a lábam nem volt lekötözve(az egyiket a dokim,a másikat a szülésznőm fogta).Azon gondolkozom,hogy a 3. babánál kipróbálom a kádban szülést(de legalább is a vajúdást).
2011. jún. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van. Az Istvánban úgy szülsz ahogy akarsz(állva, fekve, térdelve...), és nagyon törekednek a gátvédelemre. Próbálják a szülést minél természetesebben levezetni, a lehető legkevesebb beavatkozással. Ott még vízben is szülhetsz! Úgy tudom ezt csak ebben a kórházban lehet megtenni!

Én azt tudnám neked tanácsolni, hogy járj utána van-e a kórháznak szülés felkészítő tanfolyama. Ha van, akkor érdemes elmenni, és ott mindent elmondanak. Ha nincs, akkor biztos van olyan "nyitott nap" a kórházban amikor meg lehet nézni a szülőszobát, és akkor lehet kérdezni.

2011. jún. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!