Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha otthon szeretnék szülni,...

Ha otthon szeretnék szülni, akkor azt hogyan kell elintézni? Ha esetleg nem engedik, akkor édesanyám bent lehet a szülőszobában? Általánosságban mennyire fog fájni kb. a szülés?

Figyelt kérdés

2020. szept. 10. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Soha életemben nem éltem át olyan fájdalmat ezelőtt. Nekem a sima menstruáció is annyira erős fájdalommal jár, hogy hányok, eljájulok stb. Na ennél 10x rosszabb volt. Csak nem folyamatos.
2020. szept. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Otthonszüléshez keress erre engedéllyel rendelkező bábát, aki segít ebben eligazodni. Ha legálisan szeretnéd, annak komoly kritériumai vannak. Nagyon problémamentes terhesség és nem kevés pénz szükséges hozzá. (A legutóbbi tarifa amiről tudok egy bábánál úgy 250-300e volt, aminek egy részét akkor is fizetni kellett, ha kórház a vége.) De az igazán elszántak, ha jól megy minden, akkor elégedettek vele.


Egy személy lehet veled a szülőszobán, ha az édesanyádat szeretnéd, akkor ő is mehet.


Nagyon. Kb. mint egy borzalmasan erős menstruáció a végén brutális, teljes testet összerántó sz.rási ingerrel megspékelve. De idővel halványul az emléke. (Egy hónapja szültem hüvelyi úton.)

2020. szept. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Most te tényleg azert szeretnél otthon szülni, mert lehet, hogy nem lehet bent anyukád veled? A korházban sokkal nagyobb biztonságban vagytok, ha gond van, egyből ott a segítség. Míg otthonszülésnél feltétel, hogy 10 percen belül legyen kórház. 10 perc tudod milyen sok idő, ha baj van? Szerintem nem éri meg kockáztatni csak azért, hogy anyukád ottlehessen.Ha a párodról lenne szó, csak-csak de akkor is tudni kell mérlegelni és elfogadni ha nem lehet ott. Tényleg nem bántásból írom. A szülés pedig kurvára fáj, de elfelejted a fájdalmat amint megszületett a kicsi.
2020. szept. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Eszembe nem jutott volna szóval ezt nem tudom.


Ha nincs tilalom a kórházban (pl Covid) akkor egy személy bent lehet veled mint kísérő (kis Pista is, nem kell a párodnak lennie a kisérődnek)


Úgy fáj mint még soha semmi. Pedig migrénes vok, volt úgy begyulladt fogam h darabokban szedte ki a szájsebész, vesekő stb. De ezek semmik nem voltak a szüléshez képest.

2020. szept. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! A kórház szerencsére közel van. Nem édesanyám miatt szeretnék otthon szülni. Igazából én rosszul vagyok a kórház gondolatától is, mert kiskoromban sokat betegeskedtem és volt olyan, hogy bent ordibáltak velem, mert nem tudtam enni. Azt hallottam, hogy lehet kérni gerincbe érzéstelenítőt. Erről valakinek van tapasztalata?
2020. szept. 10. 13:59
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Azt otthon nem lehet, mert altatóorvos kel hozzá.


Szerintem ezeket a kérdéseket az orvosodnak tedd fel, mert úgy látszik, hogy még felületes ismereteid vannak terheség-szülés támábal, és úgy hitelesebb információkhoz jutsz.

2020. szept. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
*kell *témában
2020. szept. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%

Akkor elszomorítalak, mert én úgy tudom h attól h otthon szültél, még a kórházba be kell menned! Te hazajöhetsz saját felelősségre, de a babát ott tártják.

De ennek nézz utána.

2020. szept. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
3-as válaszoló vagyok. Senki se szereti a kórházakat, de gyerekkori sérelmek miatt az otthonszülést választani, hát nem tudom... Felnőtt nő vagy, senki se fog kiabálni veled ha nem eszel. Jogod van elutasítani bármilyen beavatkozást,persze ami nem életmentő. A fiam belekakált a magzatvízbe ami miatt lett egy fertőzés a szervezetében. A laborvizsgálat mutatta ki, amit a 2.napon csináltak, kellett antibiotikumot kapnia. Ilyen 'apróságok' előfordulhatnak, amik csak kórházi körülmények között derülnek ki. Gondold át, mérlegelj, és ha kitartassz az otthonszülés mellett,kívánom, hogy minden úgy sikerüljön ahogy eltervezted.
2020. szept. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Van lehetőséged a lehető legjobb kórházi ellátásra, neked meg a picinek, és 10en éves sérelmek miatt nem.ezt választod?


Nagyon fiatal vagy még.

Meg buta.

2020. szept. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!