Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen Székesfehérváron szülni?

Milyen Székesfehérváron szülni?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom elsősorban akik mostanában vagy maximum 1-2 éve szültek itt. Kedvesek voltak? Vagy bunkóztak? Alapos munkát végeztek vagy nem? Nagyon izgulok, első babám és hallottam ismerőseimtől pár nem túl jó sztorit a kórházról. 36 hetes kismama
máj. 14. 00:31
 1/9 anonim ***** válasza:
17%

Novemberben szültem SS abszolút pozitív volt mindenki hozzáállása.


A szülészet nagyon szép felújított. Szobáknak egy része 2020-ban egy másik része régebben lett felújítva, a régiben vannak akik természetes úton szülnek, az újban a császárosok. A természetes szüléses részén 4-en vannak egy szobában, minden szobához van külön mosdó. Válogatják hogy ki hova kerüljön, legalábbis szerintem nem véletlenül voltunk csak diplomások egy szobában... (be kellett valamihez diktálni az iskolai végzettséget). Ezt csak azért írom, hogy nem kell attól félni, hogy egy c. szobatárshoz majd jön a "kiccsalád".

A baba végig veled van, kivéve amíg vizsgálatra viszik vagy ha te kéred, hogy vigyék el. Én rosszul voltam, szóval első éjszakára kértem, hogy vigyék el, egy rossz szavuk nem volt e miatt. Ha segítséget kértem rögtön jöttek egy szó nélkül.


Szülés él a szülésznőegkérdezte mit szeretnél, hogy ott legyen vagy hagyjon a férjemmel kettesben. Én kértem, hogy legyen velem és tenyleg szinte végig ott volt. Az orvost nem sokszor láttam, de nem is kellett. A zárójelentésből tudtam meg ki volt az, szinte biztos, hogy bemutatkozott, de már nem igazán voltam magamnál. Tényleg nem éreztem fontosnak az orvos személyét (Amúgy Vegera volt). Nekem volt gátmetszés, mert nagyon nagy baba volt, egyik szobatársam sikeres gátvédelemmel szült, szóval nem vágnak mindenkit.

Babákat fürdetik szülés után, nem tudom lehet-e kérni, hogy ne, mert én nem kértem. Szerintem lehetne, nem tűntek úgy mintha ilyen dolgokhoz ragaszkodnának. Fogalmam sincs mennyivel szülés után vágták el a köldökzsinórt, nem érzékeltem az időt.

A kaja teljesen ehető volt. Nyilván ez annak függvénye épp akkor mi van amikor bent vagy. (rakott krumpli volt egyik nap, vadas másik nap) Ha 12 előtt szülsz akkor szülés után még 2 éjszakát kell bent lenni, ha 12 után akkor 3-at.

Cumiért nem szólnak. Más nem jut eszembe, nem tudom még mi lehet érdekes.

máj. 14. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Én csak annyit mondanék:

Borzslmas volt.


Tatabányához tartozom, de ott semmi pénzért nem szültem volna. Így kértem befogadót fehérvárra.

kiírt napon elkezdtem görcsölni. 5perces fájásokkal értünk be. kaptam egy injekciót és hazaküldtek, mert nincs hely (70km-re lakom), Nem tágultam, akkor még ne szüljek. A fájások meg majd az injekciótól elmúlnak.

Másnap újra begörcsöltem, majd ismét rendszereződtek a fájások. Mivel mentünk amúgy is nst-re, szóltam. Megvizsgáltak, újra azt mondták, hogy injekció, mert nem tágulok.

Ez az injekció már nem hatott. Azt a napot anyáéknál Fehérváron végigvajudtam. Estére már nem bírtam, visszamentünk a kórházba. Ha férjem nem kezd el ordítozni kb, hogy nézzenek már rám legalább, ismét elküldtek volna.

Betettek a vajudóba egyedül. 5órán keresztül rám sem néztek. Ott könyörögtem, hogy legalább nézzenek rá a babára mert nem mozgott.


Végül az egyik doki tök bunkón megnézett, hiába kérdeztem bármit, levegőnek nézett.

Szó nélkül betoltak a műtőbe császárra. Ezt is már csak akkor tudtam meg, mikor már feltettek az asztalra.

A császár megtörtént, a fiam még hallottam, majd csak azt hallottam, kapkolódás, az egyik doki kiabál, hogy altassuk el. Majd se kép, se hang.

Mikor felkeltem, egy üres terembe voltam csöveken, tök egyedül.


A méhem feladta, kiszedték, én pedig az intenzíven voltam.


Azt mondták, hogy több helyen repedt szét a méhem, nem tudták megmenteni.



Utána voltam 3 magán dokinál is, nem tudod hagyni a dolog. Mind a 3 azt mondta, hogy ha az első alkalommal nem küldenek haza, menthető lett volna.


Szóval én sajna sok jót nem tudok mondan. 3 gyereket terveztünk, most van 1 és 24évesen a "többi" sorsát is elintézték.

máj. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

2-es. Ezzel azért remélem pereskedtek a kórházzal...


Én nem hallok róla olyan jókat, vagyis inkább azt mondanám, hogy lutri. Mivel megyei kórház és felújított, nagyon sokan mennek oda inkább a területileg illetékes helyett. Mi a második szülésre készülünk, az elsőnél még máshol éltünk. A területibe biztosan nem megyek, ott nem lutrinak tűnik, hanem egyenesen a vélemények 99%-a sz*r, az pedig már baj. Kértem befogadóit fehérvárra, kaptam is. Alap esetben magánban tervezünk, de ha beüt a krach, akkor oda megyünk. Egy futószalagos szülésélményem volt már. Úgy sejtem itt lesz a második, ha ide kerülök... De alapvetően erősen szerencse kérdése hányan vannak, milyen éppen a szülésznő/orvos napja, egyáltalán ki ügyel, stb. Nem egy életbiztosítás.

máj. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

Én 3x fordultam meg a Fvári szülészet/nőgyógyászaton.


5éve szültem a fiam. az katasztrófa volt.

Regegl bementem magzatvíz szivárgással. A doki meg kiröhögött, hogy a magzatvíz vagy elfolyik, vagy nem, nem szivárog. Tuti bepisiltem.

Betettek a vajudóba reggel 8kor. Nem ehettem, ihattam. Délbe néztek rám újra, ekkor kaptam 1,5dl husleves levét pohárban :D délelött éreztem még 2x, hogy folydogál valami, le se szarták. Délutánra sírva könyörögtem, hogy csináljanak már egy nyamvadt uh-t, érzem nem mozog a fiam. Kioktattak, ők az orvosok, ne szóljak bele. Este 7ig kerültek. Akkor jött a váltás doki, aki végre komolyan vett. Megvizsgált, majd kiakadt, hogy rég meg kellett volna szülnöm. Azonnal szülőszoba.

Oxira kötöttek egyből, gépekre raktak. Csak a baloldalamon fekve, mozdulatlanul vajudhattam. Ha mozogtam a fájás miatt, veszekedtek, mert elmozdul a ctg.

Végül hajnali 2re szültem meg. Egyből vágtak, mert első szülésnél vágni kell....


Az osztályon a bentlét borzalmas volt. Tőlem nem kérdeztek semmit, betettek 2 C mellé. Náluk a fél család, potom 10 fő minimum ott volt reggeltől estig, senki nem foglalkozott a látogatási idővel.


3éve missed ab műtétem volt. Életem legmegalázóbb napja. Úgy kezeltek mint egy gyilkost kb. Ezt most nem részletezem.


Viszont a 2.szülésem 2 éve pozitív volt, pár incidenst leszámítva. éjjel indultak be otthon a fájások, reggel 6kor mentünk be.

Egy mérhetetlenül kedves doktornőt fogtam ki.

Iszonyú sokat segített lelkileg. Viszont míg ő nem volt benn, 3 óra alatt 4 doki is megfordult nálam, mind a 4 egyből elkezdett "turkálni". 2 elkezdett kézzel is tágítani, kértem fejezzék be, csak mosolyogtak.

Végül a doktornő jött be, 9re lett meg a lányom. Gátvédelemmel.


Az osztályon szintén "fura" emberek közé tettek. A csecsemős nővérek elkerültek minket. 0-24ben ordított 2 baba is, míg anyukák tök jót aludtak.

máj. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

#4 Ha elsőre is c-két kaptál es másodikra is fura embereket akkor valószínűleg te is "fura" vagy, válogatnak.


Amúgy nem tudom miért kell engem lepontozni a pozitív véleménnyel es egy 36 hetes kismamát ijesztegetni olyannal, hogy elveszti a méhét. Az ilyen egy borzasztóan ritka kockázata a szülésnek és egyetlen magánorvos sem nyilváníthatna véleményt úgy, hogy nem volt ott és nem látta mi történt.


Azt a részt én nem írtam. Le, hogy engem már előző nap nst-n 10 perces fájásokkal átküldtek a szülészetre, felvettek, kaptam szülőszobát, de mivel úgy éreztem ritkulnak a fájások én kértem, hogy saját felelősségre engedjenek haza. Elmondták a kötelezőt, hogy mit kell aláírnom és hazaengedtek, 8 órával később mentünk vissza és még onnan is 9 óra volt vissza a dologból. De ez extrém hosszú vajúdás volt extrém nagy babával, azért van akinek gyorsabban megy.


Kérdező, ez a leghosszabb amit tehetsz, hogy rémtörténeteket olvasol. Nekem barátnőm is tavaly szült, neki is pozitív volt a tapasztalata, csak akinek pozitív az nem jár se ide se más csoportokba panaszkodni. A szülés szörnyen fáj, tényleg borzasztóan amitől az ember más tudatállapotba kerül, másképp fogja fel a külvilágot, érzékenyebb lesz. Mindenki azon lesz, hogy te is és a baba is egészségesen távozzatok, minden beavatkozás ezért fog történni, minden amit az orvosok tesznek ezért teszik. Ez az egész csak rövid ideig tart, pár nap. És utána egy ideig még hihetetlen lesz, de a fájdalmat tényleg elfelejti az ember.

máj. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

"valószínűleg te is "fura" vagy".... Aha, köszi. Így látatlanba....

Megsúgom, nem vagyok C kategóriás, 2 diplomával kitűnő munkának örvendek. De ezt te így látatlanba megállapítottad...

Azért mert neked szerencséd volt, nem jelenti azt, hogy másnak is.


Egyébként baráti körben én is több rosszat tapasztaltam, mint jót.

Hiába ne riogassa senki rémtörténetekkel, benne van ez is. Erre is fel kell készülni.

Amúgy meg ha neked holt mindegy milyen beavatkozás zajlik a szülésed közbe, mert úgyis felépülsz, ez is egy vicces hozzáállás. Mond ezt azoknak is, akiknek pl kikönyökölték a babát és emiatt méhsüllyedésük lett, vagy hasonló.

máj. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

#6 Barátnőmnek 1 kilóval kisebb babával "könyököltek", de ő segítségét élte meg, nem valami kínzásnak. Nekem nem volt szükség rá. Ahogy nekem volt gátmetszés, másnak nem és valakinek császárral születik a gyereke. Ezeket nem hasraütés szerűen csinálják, hanem a szerint hogy mikor van szükség rá. Én pl oxitocint se kaptam, más meg igen. Minden vizsgálat és minden beavatkozás előtt elmondták miért szükséges.


Szerintem nem azzal lehet felkészülni a szülesre, hogy előre elolvasom másnak mi volt rossz, és előre rettegek olyan dolgoktól, amiket mások rossznak éltek meg. Pl háton szülés, én el se tudnám képzelni hogy lehet másképp kitolni egy gyereket, de ha eleget olvasod, hogy háton rossz és elhiszed akkor lehet rossznak is fogod érezni. Nem szabad előre semmit kizárni és eldönteni. Lehet könyökléssel meg oxitocinnal is pozitív élménye valakinek, lehet gátmetszéssel is pozitív élménye valakinek, ha elhiszi, hogy ezek szükségesek. Jobb lesz az, ha valaki ezek ellen van, és utáni évekig jár "feldolgozni az élményt"? Nem, nem lesz jobb. Az ellen nem tudunk tenni, hogy ezek megtörténjenek, egyedül azon tudunk változtatni, hogy mi hogy állunk hozzá.

máj. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%

1 éve szültem, rossz élmény volt viszont nem szeretném részletezni mert neked most nem ezeket a rémsztorikat kéne olvasgatni.

Én ismerek olyanokat akik szintén itt szültek és jó élményként maradt meg. Koncentrálj arra hogy minden rendben lesz, informálódj ebben a kis időben is a jogaitokról stb. Szorítok hogy minden rendben legyen!

máj. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Védőnőmet kérdeztem mire számítsak a szülészeten. Ő nagyon jól ismeri a bentieket. Azt mondta, ne vegyek magamra semmit, nyugodjak meg és bármi is lesz, 3-4 nap és otthon lehetek a babával a többi nem számít. :) Én csak Orosz doktorról hallottam rosszakat. Ultrahangon is nagyon csúnyán beszélt velem pl. Állítólag rengeteg műtétet elrontott már. Egy nőgyógyászati műtéten egy idős néninek a méhe helyett a petefészkét távolította el. És a legrosszabb hogy valamit elszúrt amikor korrigálta később a műtétet és a néninek a belei kicsúsztak:/ Ismerősöm mamája volt. Szóval hallottam pár dolgot de már nincs visszaút. Ha túl élem akkor már jók vagyunk.:D
máj. 16. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!