Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha anno indították a szüléseme...

Ha anno indították a szülésemet, ugyan sajnos a 20. héten, akkor is könnyen fogom megszülni a következőt? Tudom egy fejlett baba aki meg is akar születni más, de könnyebben tágulok meg ilyenek?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudni .. olyan is van aki 4 gyereket megszült de az 5. baj van.. minden terhesség minden szülés más.

Ne rágódj előre ilyeneken.

2010. aug. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért tágulnál könnyebben?Nem értem...
2010. aug. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vilcsianyuja ***** válasza:

előzőnek: 20. héten indították. Vagyis nem a szülés természetes folyamataként tágult ki, hanem gyógyszer hatására. És van, akinél a gyógyszerek nem nagyon hatnak.

Azt senki se tudja megmondani, hogy ha lesz végig kihordott terhességed, akkor spontán könnyebben tágulsz-e, ezt majd az élet megválaszolja. Kívánom neked, hogy hamar megtudd, mert gondolom, most nagyon nagy veszteség ért :(

2010. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok.Én kettőt szültem.Azért nem értettem, mert szegénynek indították, tehát nem volt köze a természetes táguláshoz, tehát nem lehet hasonlítani a kettőt.Ráadásul egy 20 hetes baba még olyan apró:(.
2010. aug. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


sajnálom:(


nekem a 21.héten indították az elsőt. 14 óra múlva kezdtem tágulni, de nem nagyon. Infúzión már nem emelhettek így kézzel tágítottak. Így is 20 órába telt, mire kiszedték (szó szerint) a kisfiamat:(


Rá 21 hónapra szültem. Fájásaim nem nagyon voltak, holott indítani próbálták többmindennel. Egyszercsak feszegetést éreztem, szóltam a szülésznőnek, megvizsgált, már 3 ujjnyi voltam. Jött a doki burkot repesztett, és kézzel rásegített. Ezután 45perccel felsírt a kisfiam. Fájásaim abszolút nem voltak, a doki és a szülésznő diktált, hogy mikor és mennyit nyomjak.

Ezután 20 hónappal szültem ismét. Túlhordás miatt megint indították, de most erélyesebben. 9kor tette fel a dokinő a tablettát, a fájások délben kezdődtek. 2kor beöntés, fél 4 után burokrepesztés és rá 40 percre megszületett a pici. Itt nem volt kézi tágítás, jó ütemben tágultam, igaz nagyon fájt.

Nem tudom, hogy a 21.héten végzett terhességmegszakításnak van-e hozzá köze. Mondjuk anyu is könnyen szült, mindkettőnknek széles a csípője, ki tudja mi játszik szerepet a tágulásban.

Ja, én mindkét teljes hosszú terhességemnél nagyon sok magnéziumot szedtem a 36. hétig. Napi 1500mgrammot.

2010. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már újra terhes vagyok azért kérdeztem....
2010. aug. 10. 17:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérlek ne haragudj, hogy nem a kérdésedre válszolok.

Úgy néz ki, hogy beteg a kisbabám.

Ha igen, meg kell szülnöm.

Kérlek szépen írd le, hogy mennyire volt fájdalmas, mi történt.

Mennyi ideig tartott.

Nagyon köszönöm


Gratulálok a mostani babához, kívánom, hogy legyen egészséges és legyen könnyű szülésed

2010. okt. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Először is sajnálom,hogy így alakult.És azt tudod,hogy mi a baja?Hány hetes vagy??

Őszintén szólva elég fájdalmas volt.Be kellett feküdnöm adatfelvétel és vizsgálat volt.Délután kaptam egy tágító injekciót.Pár perc volt és a doki mindent elmondott,de maga volt a pokol,iszonyúan fájt.Utána feküdnöm kellett,aznap már nem volt semmi.Majd másnap bekötötték a tágítót infuzión,majd megörültem mire lecsepegett,de semmi hatása nem volt.Talán pici görcsök,de nem számottevő.Este kaptam egy tágító tablettát,és az hozta meg az igazi görcsöket.Éjszaka végig szenvedtem,majd hajnalban éreztem,hogy pisilni kell,elmentem wc-re,de onnan visszaérni ár nem tudtam,mert ott pottyant ki belőlem.Gyors nővér.Vittek az ágyra,kivette a méhlepényt,majd megcsinálták az egészségügyi küretet(kaparást)és ennyi volt.Aznap még bent tartottak,de másnap reggel már mehettem haza.

Én leírtam,ha kérdésed van írj nyugodtan,de nem biztos,hogy nálad is így történik.Velem ez volt,de nem elrémiszteni akartalak.

Egy biztos,iszonyúan fáj,de nem testileg(nekem ott testileg hihetetlen fájdalomtűrésem volt),hanem lelkileg.

Én azt tanácsolom,hogy,szedd össze minden erőd és bírd ki a kórházi napokat,mert ha ott elhagyod magad akkor vége.Majd otthon add ki magadból,mert különben beleörülsz a tudatba.Hidd el tapasztalat.Én egyedül voltam amikor megtudtam,hogy baj van,egyedül voltam a kórházban amíg ez a dolog lezajlott,nem azért mert nincs senkim,vagy mert a párom nem akart ott lenni mellettem,hanem azért mert egyszerűen,így volt a legjobb.Nem volt mi levegye az erőm és a tartásom.Ez muszáj volt arra a pár napra.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.De írj nyugodtan,ha kérdésed van.

Minden jót!!!!

2010. okt. 10. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!