Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 5-7 perces fájások, amik 20...

5-7 perces fájások, amik 20 másodpercig tartanak jelenthetik, hogy itt az idő, vagy még várjak? 2 ujjnyi a méhszáj,2. baba, az elsőt indították, így nem tudom igazán mikor kellene a kórház felé venni az irányt.

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 08:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%
Ha két ujjnyi a méhszáj, az még nem jelent semmit. Sok esetben csak a külső méhszáj nyílik, de a nyákcsatorna meg belül minden zárt, és tökéletesen védi a babát. 20 másodperces fájások általában csak jóslófájások, azt mondják, ha 40 mp fölé mennek és erősödnek akkor kell menni. Nálam mindkét esetben más volt a szülést megelőző fájdalom mint a jósló és egyből megismertem. A jóslónál csak keményedtem és a hasam nyilallt, szúrt fájt, mint erősebb menzesznél. Amikor elindult a szülés a derekam és combjaim is fájtak a hasammal együtt, és nem kifejezetten méhszájfájdalom jelentkezett. Émelyegtem is, és elment az étvágyam mindkét alkalommal. Ez persze nem jelent semmit, hiszen mindenkinél másképp zajlik minden, nincs két egyforma szülés. Hidd el, lesz jele annak, ha indulnod kell és meg fogod érezni.
2010. aug. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Jelezhetik. Hány hetes vagy? Csomagod kéznél? Ha ilyen "viszzatérőek" akkor az már nem jósló, szerintem.
2010. aug. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A belső méhszáj van 2 ujjnyira nyitva.
2010. aug. 25. 08:51
 4/21 anonim ***** válasza:
Első vagyok, még annyit hadd tegyek hozzá, én vasárnapra vagyok kiírva, 2 hete vannak elég erős fájásaim időközönként visszatérőek, pár percenként jelentkezve. Elég erősek is, sokszor mozdulni sem tudok, míg tartanak. Nekem is nyitva a külső méhszájam, de eddig minden vizsgálat rendben volt, így nem megyek be, majd csak ha elmegy a víz, vagy nagyon kibírhatatlan lesz a fájdalom.
2010. aug. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
A belső nyitva van és azzal még otthon vagy????? Ezt nem nagyon értem.
2010. aug. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
68% jókat írsz, de kicsit egyoldalúan :) Lehet jósló akár a 50mp-es fájás is, meg "igazi" a 10 mp-es is. Az a lényeg, hogy már ritmikus, tehát 5-7 percenként visszatér. A belső van kinyílva, így a baba feje be van teljesen ékelődve, felőle "mehet a menet" :) Kérdező! Nézd a fájásokat, ha fél óra múlva is ilyen ritmikusak, irány a kórház!
2010. aug. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam, hogy a belső van neki nyitva. Nekem májusban azt mondta a dokim, hogy ha a belső méhszáj megnyílik, be fog fektetni. Azt gondoltam ez bevált gyakorlat, de ezek szerint nem. Ez esetben persze hogy irány a kórház.


Amúgy nem én találtam ki hogy mi a jósló és mi nem. Ezért is tettem hozzá, hogy azt mondják, és persze minden szülés más.

2010. aug. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
hogy a fenébe tudjátok megvizsgálni magatokat, hogy hány ujjnyira van nyitva a méhszáj?:DDD
2010. aug. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
2010. aug. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
nna, én már kíváncsi vagyok a fejleményekre... :D
2010. aug. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!