Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan tudom előre, hogy...

Honnan tudom előre, hogy fogok-e tudni elég erősen nyomni?

Figyelt kérdés

Nekem ez nagy félelmem, hogy kitoláskor (szerintem) nem fogok tudni elég erősen nyomni, és akkor hogy jön ki a baba? Egy pont után már nem lehet sürgősségi császár se, valahogy ki kell nyomni a gyereket. De mi van, ha nem tudom?? Olyankor mi történik, nem lesz baja a babának?


(Szemem se jó, nem is mernék full erővel nyomni...)



2022. jan. 13. 21:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
A szemednèl nem a dioptria, hanem a szemfenèk àllapota szàmìt. Ha kèrdèses, hogy jò àllapotú-e, akkor èrdemes vàrandossàg alatt ellenőriztetni, mert csàszarra adhat okot.
2022. jan. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ha a szemed nincs rendben, érdemes szemésszel is konzultálni mert császár lehet a vége. Kitolásnál egyébként a magzat is segít magán.
2022. jan. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Két szülésem volt. Az első tankönyvi. Mondta is az orvosom, hogy minden szülésnek ilyennek kellene lennie.

A 2. viszont.... Egy trauma. Spontán indult, de a méhszáj is fent volt, a baba is. Hiába jöttek a tolófájások, nem olyan érzés volt, mint amilyennek kellene lennie. Mondtam is, hogy valami nem stimmel. Hiába nyomtam, nem volt értelme, csak az erőm fogyott. Hívták az orvost, rendellenes beilleszkedés miatt császár.

2022. jan. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mindenki meg tudja csinálni,te anyukád is megtudta csinálni.Szülésznő és az orvos szol,mikor nyomj.
2022. jan. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2022. jan. 16. 10:33
 16/17 anonim ***** válasza:
Én kitoláskor már 36 órája voltam ébren, olyan fáradt voltam, mint még soha, és így is tudtam nyomni. De nem arra kell menni, hogy felrobbanjon a fejed az erőlködéstől. Tényleg, mintha tolnál ki egy kakit. Szülés után szó szerint a lábamat se bírtam megemelni, hogy lépjek kettőt, de valahogy akkor is megszültem a fiam, szóval ne aggódj, a természet lenyűgöző.
2022. jan. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#16, köszönöm a te válaszodat is. Nekem a környezetemben sosem volt kicsi gyerek, tesóm se volt, barátaim sem érintettek még a témában, meg hát a szülését valahogy senki se szívesen osztja meg mással.


Filmeket láttam egyedül (hollywoodi), de ott elég torzan árbárzolják a szülést, na ott robban szét a nők feje a szüléskor xD Ezek szerint ez azért nincs így (mint a magzatvíz se egy Niagara meg utána nem rögtön a nyomás jön)

2022. jan. 20. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!