Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy viseltétek lelkileg a...

Hogy viseltétek lelkileg a szülést, kórházi jelenlétet?

Figyelt kérdés

Be kellett mennem ma a klinikára, ahol szülni fogok. Gondozásra, uh-ra magánba járok, sosem voltam még a kórházban. Más kórházban sem töltöttem még soha egy éjszakát sem.

Ahogy vártam a soromra ott figyelgettem hogy mennek a dolgok, milyen itt az élet és valami olyan elképesztő szorongás lett úrrá rajtam, hogy azóta állandóan azon zakatol az agyam, hogy ÉN EZT NEM AKAROM. Márpedig max 10 hét és szülök.

A várandósságomat élvezem, a dokim aranyos, a magánrendelőkben komfortosan éreztem magam, eljárok kismama tornára, ahol van némi felkészülés is (gátizom torna, légzésgyakorlatok). Résztveszek a kórház online szülésfelkészítőjén és én eddig a négy fal közül azt gondoltam, hogy kezdek készen állni a szülésre, a lehetőségekhez képest magabiztosan fogok odaállítani a nagy pillanatban.

No hát ehhez képest most csak a totális pánik uralkodik bennem. Nem tetszett a környezet, alig találtam, hogy egyáltalán hol kell jelentkezni, elképzeltem ahogy itt fogok kóvályogni, mint egy idióta, alig lehet parkolni a közelben, a férjem kitesz az ajtóban és túrabakancsot húz, hogy a parkolótól bejusson a kórházba. Zöldruhás emberek vesznek körül, itt kell töltenem napokat, és kész... Olyan szintű ellenérzés jött ki bennem, hogy nem is értem. NST-re a végén már a klinikára kell majd bejárnom. Most abban reménykedem, hogy akkor majd még kicsit barátkozni tudok a hellyel.

Ti hogy éltétek meg a kórházba érkezést, illetve az ott töltött napokat?


2022. febr. 2. 14:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

A Maternity szülészeti klinikán szültem, pont emiatt.

A szülőszobát kivéve lényegében egy szállodában voltunk, csodás élmény volt maga a szülés is meg utána a két nap is. Ha belefér a keretbe, akkor esetleg érdemes megnézni honlapját, a képek magukért beszélnek. Ráadásul még éppen időben vagy jelentkezni.

2022. febr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

A kórházban épp felújítások voltak, furtak, zugtak állandóan, olyan teremben vizsgáltak ahok ajtó épp nem volt 🤣

Szülés alatt mellettem orditott egy nő, vagyis kb 3 míg én megszultem, pedig 4 óra volt az egész.

De őszintén ott akkor engem nem érdekelt.. Másra koncentráltam.

A szülés után kértünk vip szobát, mert nem akartam nem idén barnultakkal tölteni az első napokat a férjem helyett.

Nagyon jó volt egyébként, nem érdekelt különösebben a többi.

2022. febr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%
Szia. Én is a Maternityben szültem. Nekem a körzetes kórházzal sajnos nem volt jó tapasztalatom az első szülésemmel kapcsolatban. A Maternityben gyakorlatilag egész idő alatt a szobádban vagy, együtt a pároddal és a gyermekeddel. Egyáltalán nem azt érzed, hogy kórházban lennél.
2022. febr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

A magánkórház beleférne ugyan, de már az első hónapokban próbáltunk pro és kontra érvek mellett döntést hozni. Végül kizártuk.

Szakmailag az egyik legfelkészültebb budapesti klinikához tartozunk és engem ez agyban meggyőzött arról, hogy jó kezekben leszünk mi ott. Biztos így is lesz, elképzelhető, hogy csak most ért pofonként a felismerés, hogy basszus ezt tényleg meg fog történni... :D Alapvetően jó alkalmazkodóképességgel bírok, de szülés is, kórház is, baba is... kicsit most túl soknak tűnik a jóból ez így egyszerre.

Én is abban reménykedem, hogy a szülés, mint esemény elnyom majd minden egyéb körülményt. :)

2022. febr. 2. 15:21
 5/24 anonim ***** válasza:
75%

Csak az újdonság hatása.

Mire odajutsz már meg fogod szokni, nem lesz furcsa.

2022. febr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
65%
Borzasztó volt. Ezért választottam az intézeten kívüli szülész másodjára, életem egyik legjobb döntése volt. Most harmadjára is ez a tervünk, remélem nem esünk ki a lehetőségéből.
2022. febr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
38%
*szülést
2022. febr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%

Ha anyagilag beleférne, és nincs a magzatnak olyan baja, ami mit azonnali ellátás kellene neki, én egy percet nem gondolodnék, hogy menjek -e magánba. Pláne mostanában. Az állami szülészet egy borzalom.

A magánklinikákkal szemben az szokott lenni a fő ellenérv, hogy nincs intenzív gyerek részleg, koraszülést nem vállalnak, ha valami nagy gond van, viszik a gyereket mentővel más helyre.

Ha anyaval van valami, azt szakszerűen kezelik, van műtő, személyzet, stb.

2022. febr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem erdemes maganba menni igy covid alatt mert max 3 napig vagy bent. En tavaly szultem csaszarral igy tartottak ott 2 ejszakat egyik ejszaka raadasul egyedul voltam a 2 agyasban mert olyan gyorsan "kipateroljak" most a noket hogy folyamatos a fluktuacio. A szobatarsam huvelyi uton szult mar masnap delutan johetett erte a ferje.


Persze van aki irta hogy volt rossz tapasztalata, megertem ezt is. Nem mindenki tul tullendulni par napon de epp ezert te lehet hogy pikk pakk Elfelejted hiszen most mesz eloszor. Sot lehet hogy ok tobb napot voltak bent az tenyleg rossz lehet!


A masik hogy en pl nem talalkoztam ossze senkivel onnan, illetve teljesen futoszalagon megy minden. Ha tortenne barmi kellemetlen a kutya se fog ra emlekezni masnap. Egy apolo arcat se tudnam felidezni bevallom.

2022. febr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
28%
Én is pont így érzek. Amióta egyszer a 20 hetes uh-n voltam a kórházunkban, azóta kiráz a hideg, hogy ott kell majd szülnöm. Legalább szülésznőt lehetne fogadni, talán attól nyugodtabb lennék kicsit. Így olyan kaotikusnak érzem az egészet.Ha nem építkeznénk éppen, szerintem befizetnék valamelyik magánkórházra.
2022. febr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!