Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy viseltétek lelkileg a...

Hogy viseltétek lelkileg a szülést, kórházi jelenlétet?

Figyelt kérdés

Be kellett mennem ma a klinikára, ahol szülni fogok. Gondozásra, uh-ra magánba járok, sosem voltam még a kórházban. Más kórházban sem töltöttem még soha egy éjszakát sem.

Ahogy vártam a soromra ott figyelgettem hogy mennek a dolgok, milyen itt az élet és valami olyan elképesztő szorongás lett úrrá rajtam, hogy azóta állandóan azon zakatol az agyam, hogy ÉN EZT NEM AKAROM. Márpedig max 10 hét és szülök.

A várandósságomat élvezem, a dokim aranyos, a magánrendelőkben komfortosan éreztem magam, eljárok kismama tornára, ahol van némi felkészülés is (gátizom torna, légzésgyakorlatok). Résztveszek a kórház online szülésfelkészítőjén és én eddig a négy fal közül azt gondoltam, hogy kezdek készen állni a szülésre, a lehetőségekhez képest magabiztosan fogok odaállítani a nagy pillanatban.

No hát ehhez képest most csak a totális pánik uralkodik bennem. Nem tetszett a környezet, alig találtam, hogy egyáltalán hol kell jelentkezni, elképzeltem ahogy itt fogok kóvályogni, mint egy idióta, alig lehet parkolni a közelben, a férjem kitesz az ajtóban és túrabakancsot húz, hogy a parkolótól bejusson a kórházba. Zöldruhás emberek vesznek körül, itt kell töltenem napokat, és kész... Olyan szintű ellenérzés jött ki bennem, hogy nem is értem. NST-re a végén már a klinikára kell majd bejárnom. Most abban reménykedem, hogy akkor majd még kicsit barátkozni tudok a hellyel.

Ti hogy éltétek meg a kórházba érkezést, illetve az ott töltött napokat?


2022. febr. 2. 14:59
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Elsőnél a szülés nem viselt meg, sokkal inkább az azt követő 3 éjszaka. Valószínűleg jött egy minimális depresszió vagy a hormonok szórakoztak velem nem tudom.

A csecsemősök csak akkor segítenek ha kéred őket, úgyhogy én azt gondolom kérdezz bátran tőlük, mert ha nem kérdezel azt gondolják tudod. Én kértem mutassa meg a pelenkázást fürdetést köldökcsonk kezelést így azt szó nélkül mutatták is, egyébként ha nem kérem tuti maguktól nem mutatják.

Egyébként nekem egyik éjszaka egy csecsemős adott erőt mikor elsirtam magam, soha nem fogom elfelejteni.

Hiányzott a férjem pedig minden nap kétszer 2 órát minimum bent volt (covid előtt) de iszonyú nehezebb volt hogy szinte egész nap egyedül vagyok egy idegen helyen. A szobatarsammal egyébként nagyon jól kijottem. De Alig vártam h otthon legyünk


Na a második gyermeknél meg már olyan lazán vettem, pedig abba a kórházba nem jöhetett csak egy uvegajtoig a férjem és mivel az első gyermekét beteg volt épp így nem is jött csak egyszer be hozzánk. Gyorsan elment az a pár nap.


Szerintem ahogy jársz majd nst-re látod újra a helyet, illetve mikor élesbe megy a dolog nem fogsz aggódni emiatt csak sodrodsz az árral.

Hajrá

2022. febr. 3. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tapasztalatokat, mára egy kicsit megnyugodtam!

A szülésfelkészítő jó dolog olyan szempontból, hogy őszinte a szülésznő, aki tartja. Elmondja, hogy a kincstári eledel, amit felszolgálnak kb. éhenhalás ellen jó max, de a kismama regenerálódását és a tejbelövellést nem segíti, úgyhogy érdemes kajával készülni. Elmondja, hogy miért olyanok a csecsemősök sokszor amilyenek és hogy senki nem szájbarágós, ha valaki nem kérdez, nem tudják kinek van szüksége segítségre és kinek nem. Valaki rossz néven veszi, ha odaállnak mutogatni, más meg hiányolja, hogy miért nem jön ez kérés nélkül. Azt is elmondta, hogy nem azért nem szeretik éjszakára bevenni a csecsemősök a babákat, mert kegyetlenek és mert nekik ez sok munka, hanem mert biológiai értelemben az a természetes, ha a baba anyukához a lehető legközelebb van. Persze ezt felülírja, ha anyuka nem képes még gondoskodni a babáról szülés után, de minden egyéb esetben húzzák a szájukat, igen.

Szóval tök jól árnyalja valahol a negatív véleményeket, jó meghallgatni a másik oldalt is és így nekiindulni, persze gondolom valahol a kettő között lesz az igazság. Most itt az a protokoll, hogyha minden oké, akkor 48 óra után kipenderítenek mindenkit a kórházból hála a jó égnek, úgyhogy tényleg abban reménykedem, hogy ezt valahogy fél lábon is ki lehet bírni, utána meg épülgetünk az itthon védelmében. :)

A kórházi csoportban a választott orvos és a hálapénz "kiiktatása óta" valahogy sokszorozódnak a pozitív kommentek. Tök jó vélemények vannak az ügyeletben szülésről. Ez is ad egy kis erőt. Mintha korábban a dolgozók viselkedésére kihatással lett volna a feszkó, hogy ki mennyi pénzt kap pluszban egy-egy szülésért.

2022. febr. 3. 10:20
 23/24 anonim ***** válasza:
Kérdező melyik kórházhoz tartozol?
2022. febr. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
SOTE-hoz.
2022. febr. 3. 16:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!