Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális esetben a vajúdás,...

Normális esetben a vajúdás, tehát a valódi fájások indulása előtt a méhszájnak az utolsó időkben tágulnia kell, vagy zártnak maradnia?

Figyelt kérdés
Sokan írjátok, hogy milyen rossz, hogy zárt a méhszáj még a 40. héten, stb... Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, még nem szültem, de ez miért baj? Nem az a lényeg, hogy az utolsó pillanatig védje a magzatot a felszálló fertőzésektől? Nem pont erre való a vajúdás?
2022. márc. 29. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj szerintem sem. Gondolom azt hiszik, hogy így később jön a baba, pedig nem törvényszerű. Például nekem is totál zárt volt még aznap mikor beindult a szülés 🤷‍♀️ Van akinek meg indítani, vagy császározni kell annak ellenére, hogy valamelyest nyitva van.
2022. márc. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem csak az anyukák, orvost is láttam fejcsóválva, hogy ez sajnos még teljesen zárt, bánom, hogy nem kérdeztem rá, hogy hogy van ez a nagykönyv szerint.
2022. márc. 29. 15:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapjában véve az lenne szerintem a normális, hogy csak a vajúdás miatt nyíljon a méhszáj. Meg amúgy ennek a manuális vizsgálata szerintem amúgy is indokolatlan mert kb semmit nem jelent. Van aki hetekig nyitott méhszájjal jön-megy és aztán túlhordja és úgy szül, de van aki ennek ellenére sem tágul annyit, hogy megszülhesse.

Én mindkét szülés napjáig, uh-v nézett méhszáj alapján zárt voltam. És mégis sikerült mindkettőt természetes úton megszülni

2022. márc. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy voltam, hogy az orvos is megállapította a zárt méhszájamból, hogy ez a baba nem készül sehova, legalábbis kifelé tuti nem. Zárt méhszáj, kemény méhnyak. Ez volt a reggeli ctg-n, ahol UH és fizikális vizsgálat is volt. 4 nappal később kellett volna befeküdnöm indításra. Mikor mentem hazafele már éreztem egy gyanús fájást, hiába hogy első terhességem volt, tudtam, hogy ez már az a bizonyos... Kora délután már volt tágulásos vérzés, és szép lassan beindult a dolog. Tényleg lassan, mert csak másnap lett baba 😂 De a lényeg, hogy nem vált be a jóslat, mi szerint a baba nem akar még jönni.
2022. márc. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ohh ez érdekes dolog



Nekem mind2 babám teljesen zàrt méhszájjal,nem rövidült méhnyakkal indult.


Idézem, a terhesség alatt bombabiztos méhszájnak nevezte a dokim, mert 5 cm feletti magas..


Nah ez okozott is gondot.. de végül megszületett hüvelyi úton 41+1 -en spontàn indulva, okozott sérülés nélkül( vàkuum miatt protokollvágás volt)



2. Baba

Reggel ctg

Uh


Itt nem lesz baba egy ideig (40+2)


Délután 3 h alatt meglett.. sérülésmentesen vágás nélkül..

2022. márc. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!