Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől lesz egy gyermek koraszü...

Mitől lesz egy gyermek koraszülőtt? Tehet róla a kismama?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok és a párommal szeretnénk egy babát, anyumnak csak felhoztuk a témát, hogy mi lenne ha. Erre rögtön azzal kezdte hogy nagyon óvatosnak kell majd lennem nehogy elvetéljek vagy koraszülött legyen a pici.

Ezzel a hozzáállással el is ment a kedvünk. Anyum mindig ilyen óvatos terhes volt, nem puszilt senkit még terhes volt velem, és került mindent ami terhelő vagy egészségtelen számára


2022. ápr. 11. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha káros szenvedélyeket folytat a terhesség alatt, akkor lehet koraszülés a vége. Például a dohányzás okozhat ilyet. De az esetek többségében a kismamától függetlenül történik. Sajnos tudományos magyarázat nem igen van. A pakliban benne van, de nem olyan nagy százalékban, hogy emiatt ne vállaljon valaki gyereket.
2022. ápr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Tanulmany van arrol,hogy a szegenyebb korulmenyek kozt eluk,illetve aluliskolazottak kozt gyakoribb a koraszules. Koszonheto ez a keves,vagy semmilyen vitaminbevitelnek,illetve rossz eletvitelnek,eletkorulmenyelnek. Termeszetesen ez nem azz jelenti,hogy egy diplomas orvos nem szulhet koraszulott babat. De sokkal nagyobb az esely,hogy a koraszules egy ciganytelepi,6 altalanos iskolai osztallyal biro, szegenysegben elo Arankaval esik meg. De allhat akar lepenylevalas,preeclapsemia (magasvernyomas) stb a hatterben. Az is lenyeges,hogy hanyadik hetre szuletik. Azert egy 25 hetes babanal sajnos igen nagy esellyel all fenn kesobbiekben fogyatekossag,mig pl egy 34 hetre szuletettnel nagy az eselye,hogy teljesen egeszseges eletet eljen.
2022. ápr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Lehet stressz, káros szenvedély, vagy fokozott fizikai terhelés miatt a kismama hibája, ezekre oda kell figyelni és akkor nem lesz gond. :)
2022. ápr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Az orvosom szerint ezekkel mind segíthetjük az egészséges, problémamentes terhességet, de nem 100% ez sem:

- Semmi alkohol, cigi, drog, energiaital. Kávé minimalizálása.

- Vitaminok szedése már a babavárás alatt

- Sportos életmód a terhesség előtt. A terhesség alatt pedig alacsony intenzítású mozgás.

- BMI index szerinti helyes testsúly már babavárás előtt.

- Terhesség alatt 10-15 kg hízás.

- Helyes táplálkozás. Első trimeszterben 150 kcal, majd 300 kcal és a harmadikban 500 kcal plusz bevitel kell a babának. Szóval nem eszünk kettő helyett. Nasik (chips, csoki stb), cukros üdítők kerülése. Egészséges életmód folytatása: változatos, teljesértékű étrend, teljeskiőrlésű gabonák, sófogyasztásra odafigyelés, túlságosan olajos ételek kerülése, cukorbevitel csökkentése (a gyümölcs viszont fontos). Néha belefér más is, de nem minden nap. Ez pedig nem diéta, fogyókúra, hanem egészséges életmód. Ezt viszont érdemes jóval a terhesség előtt elkezdeni, mert fokozatosan jó átállni.

- emellett az orvos látogatása is fontos. Egy gondozatlan terhesség sose jó.

- Stressz csökkentése. Ez nem azt jelenti, hogy burokban kell élni, hanem feleslegesen nem kell azon idegeskedni, hogy a párod összetört valamit, nem volt a alma a boltban stb. Emellett a káros, energiavámpír személyek ignorálása, mert csak az energiánkat vesztegetjük velük.

- Emellett ilyen alap dolgok: beteg emberekkel feleslegesen nem találkozunk. Gyümölcs és zöldség alapos megmosása. Higiénia (nyilvános wc-ben wc ülőke fertőtlenítése). Kisállat wc-jének takarítása után alapos kézmosás.

- Tiltólistás ételek kerülése. Na igazából nekem csak ez volt újdonság


Ennél többet lehetetlen megtenni és bőven elég. Nekem mondjuk tényleg alap volt minden.

2022. ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, anyukád BÁRMIT mondhatott volna, amitől retteghetsz, ha egy ilyen beszólástól már el is megy a kedved a gyermekvállalástól, akkor nem állsz készen. Rengeteg nehézség, veszély, rizikó van a terhességben (mint ahogy amúgy az egész életben bármiben), ha ezektől rettegünk, sosem jutunk egyről a kettőre. Igen, vannak dolgok, amiket senki sem szeretné, ha bekövetkezne, de nem lehet így nekiállni. Házat sem úgy veszel, hogy csak le ne égjen, vagy be ne törjenek oda.

Az első lépés szerintem elfogadni, hogy nem tudunk mindent kontrollálni, de vállaljuk a döntésünk és bízunk magunkban és a párunkban, hogy megoldjuk. A koraszülésnél sokkal durvább dolgok is bekövetkezhetnek, de felesleges ezen rettegni, ha bekövetkezik, majd megoldja az ember. Ettől függetlenül természetesen felelősségteljesen mindent megtesz, hogy egészséges kisbabája szülessen, majd a gyereknevelésben ugyanígy törekszik arra, hogy jó szülő legyen. De nem dobja be a törölközőt az első ijesztő gondolattól

2022. ápr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyád jót akar,de ne menyen el kedvetek. babátok nem biztos, hogy koraszülőtt lesz. Anya tehet koraszüléstő, ha pl:káros szenvedélyek,direkt koraszülést akar,idegeskedés,forófürdő,gyógyszerek.
2022. ápr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a legrosszabb ha stresszelsz rajta, sajnos anyukád sem segített ilyen téren, mert a bogarat a füledbetéve most jobban sztresszelsz ezen.
2022. ápr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olyan is van, hogy valami fertőzésed van, ami miatt idő elötti burokrepedés következhet be. Sok helyen vesznek hüvelykenetet, és abból kitenyésztik a hüvelyflórádat, ha van benne valami gáz, akkor arra meg kapsz valami gyógyszert.
2022. ápr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem koraszülésem volt.

Vitamint szedtem, nem ittam, nem dohányoztam. Figyeltem arra, hogy mit eszek.

Rendszeresen jártam orvoshoz.

Soha eletembem nem volt semmilyen egészségügyi panaszom.

Ja és diplomás vagyok, nem élek melyszegenysegben sem.

Teljes cáfolata lennék a koraszülő anya lehetősegnek,mégis megtortent.

Hellp szindrómám volt.

2022. máj. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!