Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan, mikor vettétek észre,...

Hogyan, mikor vettétek észre, hogy ez már bizony vajúdás?

Figyelt kérdés

38 hetes vagyok. Az éjszaka semmi nem volt jó, sehogy. Iszonyat keményedett, fájdogált a hasam, azt gondoltam eljött az idő. Hajnalban már olyan 10 percenként hullámzó görcsökre, belenyilalásokra lettem figyelmes nagyjából 1,5 órán keresztül, aztán egyszercsak abbamaradt (belealudtam, egyszercsak keltem reggel, hogy jé nincs semmi). Gondolom ezt nevezik jóslóknak. :)

Node TE mikor lettél teljesen biztos abban, hogy ez már AZ?


2022. máj. 9. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen,ez jósló.


Nekem úgy volt, hogy este a szokasosan ment minden, lefeküdtem aludni.

2órakor arra keltem, iszonyúan görcsöltem. De úgy 3 percig, folyamatosan. Szó szerint nem tudtam megmozdulni, annyira.

Azt mire úgy voltam, az nem múlik, keltem a férjem, addigra elmúlt. Így próbaltam visszaaludni.

Rá 10 percre kb újra. De az már csak max 1 percig tartott. Oké, kimentem, ittam egy magnétiumot. Kb megint 10perc, újra fájt.

Hamar letöltöttem ilyen fájás számlálót.

Visszafeküdtem, majd onnantól szabályosan jöttek a fájások. Először 10 perc. Aztán 7, majd 5. Hajnali 5re lettek 5percesek. Ekkor írta az app is, hogy induljak a kórházba, illetve nekem is eljött a gondolat, hogy menni kell, mert 20percre lakunk

Keltettem férjem, 6ra beértünk, akkor már 3 ujjnyira voltam. 9re lett meg a lányom.

2022. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudni fogod, hogy ez már az :)

Egyébként amíg meleg vizes tusolasra elmúlik, vagy belealszol, nyilván csak jósló. Ne aggódj, a saját szülésed úgysem fogod lekésni, a többi meg másodlagos ;)

2022. máj. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy túlgondolom, vagyis sejtem, hogy fel fog tűnni előbb-utóbb... :D Inkább csak kíváncsiskodom kinél hogy alakult. :)
2022. máj. 9. 11:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez egy csütörtöki nap volt.

Elmentünk ctg-re.

Semmi előjele nem volt.

Aztán hazafelé megebèdeltünk. Délután atjöttek anyosèk beszélgetni. Majd 8 felé elmentek haza. Letusoltam. Ágyikó.

9 felé lehetett. Olyan furán éreztem magam. Nem tudom megmondani ,mi volt másabb. Nem fájt úgy semmim. El is aludtam. 10 órakkor felkeltem egy kisebb görcsre. Nem foglalkoztam vele. Pihentem tovább. Majd 20-25perc múlva megint.. Ekkor már valamit azért sejtettem. 😅 Figyeltem az időt. ( Josló fájásnak hittem ,hiszen annyira a semmiből jött )

Ez a vihar előtti csend volt biztosan.

Majd megint 20 perc.. így ment ez míg éjjel 2kor felkeltettem a páromat ,hogy azt hiszem akció van 😀 letusoltam... Mondván ha ekkor elmúlik akkor csak josló. Nem hogy nem múlt el , de sokkal gyakoribb ,és erősebb lett. Na ekkor mondtam, ez az, menni kell.

Elkèszülődtem. Ekkor már inkább 5 percesek lettek hirtelen. A zuhany mintha felgyorsította volna.

3kor elindultunk a kórházba. Fel 4 re értünk be. 5 perces fajasokkal.

Persze ,szakad az eső ,a kórház zárva. Csengő sehol 🤣

Nekem még már...... K...ra fájt...

De végül csak délután 2 óra 5 perckor lett meg a kislányunk.


Szóval én onnan tudtam ,hogy rendszeresen jöttek a fajasok ,és nem múlt hanem egyre erősebbek lettek ,egyre kevesebb szünet volt közöttük.


Ekkor már 40+5 hetes voltam. Nem is értem mit gondoltam ,jósló...😀


Kisfiam indított volt.

Viszont 38 hetesen mentem vele a kórházba . Ugyanez szabályosan vagy 2 órája voltak fajasok. Nem erősek, de rendszeresek. Mégis vaklárma volt.

40+3 hetesen bújt ki.

2022. máj. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én először jóslófájásnak hittem, vagy lehet tényleg csak az volt és rögtön váltott vajúdásba, nem fogok már rájönni. Egész délután 5-10 percenként jöttek szabálytalan fájások, de annyira semmilyen volt, hogy nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Utána este 11 felé éles váltás, és már nem csak fájdogált, hanem rendesen görcsölt, mint az állat a hasam. 8 percenként jöttek, így zuhanyoztam, reméltem elmúlik, mert nagyon álmos voltam, és nem akartam éjszaka szülni. :D

Nem múlt, sőt rosszabb lett, hajnali 1kor már 4 percesek voltak, szóltam férjemnek, hogy szerintem menni kéne. De csak másnap délután 3kor lett meg a fiam, úgyhogy nem siette el.

A rendes görcs fel fog tűnni, mert nagyon fáj, én levegőt venni is alig bírtam közben. De a jóslófájás is lehet nagyon kellemetlen attól még.

2022. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vettem észre. Kb 24 órát vajúdtam úgy hogy fel se tűnt. Rendszertelen keményedéseket éreztem egész nap, ami sehogy se múlt el. Gondoltam bemegyünk a kórházba, a biztonság kedvéért nézzen rám egy orvos. Ott mondták hogy jöhettem volna hamarabb, más 4 ujjnyira nyitva vagyok. Rá nem sokra viszont tényleg elkezdtek fájni, azt hittem nem bírom csak vonaglottam, de onnan szerencsére már nem tartott sokáig.
2022. máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első kettőnél ( lányok ) mind a ketten 40+5 indultak ( vagyis a második oxy terheléssel indult. Az első 6 perces fajasokkal indult.

És végeztem is.

A harmadikkal ( fiú ) december 20.tol fajasaim voltak de tudtam hogy nem az igazi, végül 22.-e hajnalban fajasra ébredtem és végeztem ekkor tudtam hogy menni kell. 7 kor mentem kórházban 8:23 kor szültem.

Pont a harmadik miatt írok, 20 kezdődött és egesznap fajasaim voltak,majd este elaludtam és reggel kezdődött elölről majd megint elaludtam és aztán hajnalban éles lett :)

2022. máj. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kiírt után voltam 2 nappal. Ültem a lap top előtt, még dolgozgattam, és jött egy furcsa, enyhe fájás, aztán feltűnt, hogy rendszeresen ismétlődik, de nem tart sokáig. 10-15 sec. Elkezdtem írni, szinte pontosan 10 percenként jöttek a fájások, aztán 7-8, és pár óra múlva 3-4, akkor indultunk be a kórházba.
2022. máj. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!