Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy lehet túlélni egy hosszú...

Hogy lehet túlélni egy hosszú (24+) órás, nehéz, rosszullétekkel és komplikációval teli szülést túlélni?

Figyelt kérdés
Volt valakinek ilyen vagy hasonló brutális szülése?
2022. jún. 30. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Barátnőmnek volt, több mint 24 óráig tartott, vákummal kellett befejezni. Egyéb komplikáció nem volt. Túlélte, egészségesek mindketten. De nem szeretne több gyereket, a szülés élménye miatt.
2022. jún. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
21 órát vajúdtam. Fájásaim aktívan voltak de nem tágultam. Oxitocint többször is kaptam közben de semmit nem segített… csak a fájások voltak erősebbek.Hagytak szenvedni…21 óra után esett le nekik hogy ez így nem fog menni. Császár lett.Most ismét babát várok. Már előre felek…😰
2022. jún. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Túl lehet, bár akkor azt hiszed nem bírod tovább.

Azt mondják, idővel megszépül az emlék, nálam ez nem jött össze.

4 év kellett, hogy bevállaljuk a második gyereket, pedig eredetileg kis korkülönbséget terveztünk.

Ma már 14 éves, egészséges, okos kamasz.

2022. jún. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
36 óra vajúdás, utána még 5 óra epidurállal, utána császár. túl lehetett élni, sokat röhögtünk közben a férjemmel, de azért nagyon szar volt, nem szívesen csinálnám újra. komplikáció nem volt.
2022. jún. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
🙋‍♀️ Két nap sikertelen indítás után 2 teljes nap oxis vajúdás. Túléltük: igen! Lesz második: nem! :D Ha ott vagy, ez van, ezt kell elfogadni. Amikor megszületett már nem azon gondolkoztam mennyire rossz volt. Amúgy szerencsém volt, oxival is képes voltam magamba fordulni, sok mindenre már nem is emlékszem.
2022. jún. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Azt nem tudom hogy csinálja végig, akinek ilyen durva, de barátnőmnek az első 40 óra vajúdás volt, és természetes úton született végül. A héten született a második babája, szintén természetesen, de most csak 8,5 óra volt mindenestől. Kérdeztem tőle, hogy hogy bírta lelkileg, azt mondta, hogy az első nagy részét törölte az agya...
2022. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

A szülést szó szerint túl kell élni mindenkinek.

Nem kell foglalkozni senkivel, nem kell szégyenkezni, nyugodtan adj ki magadból mindent, ami jön. Hányás, hasmenés, pisi minden volt nekem , de nem érdekelt. Jöttek és feltörölték.

Kérj vizes törülközőt a fejedre, az sokat segít!

És ami a legfontosabb, hogy tartsd be a légzést, amit javasol a szülésznő.

2022. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Én is úgy voltam mint a kettes, csak belőlem kikönyokoltek így nem lett császár.

Első szülés volt, nagyon megrázott, mai napig nem bírom terpeszbe tenni a lábaim, mert bennem van a rossz élmény. Viszont lett második gyerek 4 év után, akinél szintén ugyanígy indult a dolog, de végül császár lett mert rossz pozícióban volt a feje és nem sikerült megforgatni.


Az elsőt túléltem, ugyan traumákkal, de látod, lett végül második gyerek is. A biológia sokat segít, 4 év alatt én elfelejtettem a szülés élmény nagyját. A terpesz félés és egyebek megmaradtak, de azt a szülés alatt félre tettem.

2022. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tesóm az első szülése után azt mondta, hogy nem hitte volna, hogy valami ennyire fájhat, de ha nem lennének feledékeny nők, kihalt volna az emberiség ;). A szülésem után igazat kellett adjak neki, bár szerencsére komplikációk nem voltak és a kitolási szakasznál már rövidzárlat volt az agyamban, annyira kevés dologra emlékszem.
2022. júl. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!