Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek nehéz szülése, hosszú...

Akinek nehéz szülése, hosszú vajúdással, hosszú kitolási szakasszal volt és nem sírt fel a gyermeke lett e a babának a későbbiekben baja belőle?

Figyelt kérdés
Gyermekem a 35 héten született, koraszülöttsége ellenére szép súllyal, fejletten. Nagyon nehéz szülés volt, 20 óra vajúdás, fél óra kitolási szakasszal. A szülőszobán egyébiránt nagyon lekezelőek voltak velem. Sajnos nem volt erőm kitolni már a gyermekem, úgy könyökölték ki belőlem. Amikor mondtam, hogy én már nem érzem a fájásokat, nincs erőm, akkor is csak lehordtak. Halálfélelmem volt, abszolút nem éreztem magam biztonságban. A babám szívhangja leesett, nem sírt fel. Rövid ideig ballonos lélegeztetést kapott, amit csak a zárójelentésből tudtam meg, senki nem hívta fel rá a figyelmem. Apgar értékünk 7, 9 lett. Amióta a ballonról tudomást szereztem se éjjelem, se nappalom. Boldogság helyett csak az aggodalom tölt el. Ha valakinek sajnos van hasonló tapasztalata megosztaná velem? A gyermekem most 2 hónapos, gyönyörű. A koraszülött intenzíven csináltak fejlődésneurológiai vizsgálatot, eltérést nem tapasztaltak. Voltunk már többször természetesen a gyermekorvosnál, jár hozzánk a védőnő, voltunk ortopédiai vizsgálaton, koponya-hasi-csipő ultrahangon. Mindenhol mindent rendben találtak. De én lelkileg nagyon rosszul vagyok.

#szülés #koraszülés #Apgar #hosszú kitolás #ballonos lélegeztetés
2021. jan. 30. 09:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%

2 órás (!) kitolási szak, vákuum, könyöklés, 7/10/10-es Apgar és lett baja. Oxigénhiány, megkésett mozgásfejlődés, megkésett beszédfejlődés.

De ha nálatok semmi nem mutatkozik, ne aggódj feleslegesen.

2021. jan. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%

Az én kisfiam a 38. héten született, tehát nem koraszülött. De a szülés körülményeink hasonlóak. Könyöklés, a feje elakadt a medencémben, valódi köldökzsinór csomó, enyhe oxigén hiány, nem sírt fel azonnal. De bunkó nem volt senki, sőt mindenki mondta, hogy "hősök" vagyunk.

A kisfiam most 27 hónapos, makk egészséges kis energiabomba.

De az első év nagyon kemény volt. Az oxihiàny stb miatt nagyon feszes volt az izomzata, pl. hason nem tudta letenni a fejét. 2 hós korától vittük fejlesztésre. A mozgása még így is nagyon sokat késett, pl. 8 hósan kezdett forogni, 17 hósan járni és 1 évesen még nem tudott ülni.

Erre majd figyeljetek.

Ma már nincs lemaradása, még bukfencezik is.

Minden rendben lesz, próbáld magad túl tenni rajta. Az idő tényleg segít majd.

2021. jan. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos koraszülőnek lenni ezt jelenti. Sokkal több aggodalom párosul hozzá, mint akinek nem volt gondja. Ez kb addig tart míg iskolás nem lesz és kiderül, hogy van-e tanulási nehézsége. De addigis sokkal jobban fogod őt figyelni mint az átlag. Ez nagyon nehéz mentálisan de az átélt trauma sajnos ezt hozza magával, még akkor is ha látszólag minden rendben halad a maga útján.


Én 34 hétre szültem, de nálunk akkor már hetek óta lehetett tudni hogy baj van és nem fogunk eljutni a végéig így mi kaptunk tüdőérlelőt ami sokat számít egy korababa esetében. Ő egész pici súllyal született és úgy tűnt egy kis feszességen kívül más baja nem lett. Azt dévény terápiával orvosolták, miközben mindent szépen időre csinált. Közben utógondozásra jártunk és mindenre fokozottan figyeltünk. 2 éves elmúlt mikor kezdtem megnyugodni hogy minden rendben van. Okos ügyes pont ott tart mint bárki más. Aztán kiderült hogy szemüveg kell neki és takargatni is kell a szemét. Ez persze nem tragédia hiszen ettől még ugyanolyan okos csak a jó látáshoz most lesz egy két nehéz évünk. De még mindig azt mondom ha ennyivel megúsztuk hogy szemüveges lesz a gyerek, akkor én örülök. Igen valóban nem olyan mutatós a fiam szemüvegben félig letakart szemmel de ettől még imádom. És továbbra is gyönyörű a szememben. Más meg azt gondolom amit akar.


Szóval annyit tehetsz hogy időt és pénzt nem kímélve viszed mindenhova hogy mindenféle orvos lássa. Ha lelkileg túl nagy teher akkor nem szégyen magadnak egy megfelelő pszichológust keresni.


A 7-es Apgar nem túl jó kezdet, de egyáltalán nem biztos hogy bármi gondotok is lesz az életben. Viszont te egész biztosan jobban fogsz izgulni mindenen, mert traumatizált vagy.

2021. jan. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
41 +1 napra született. Meg g szorult, 2 doki nyomta ki, nem sírt fel. oxigénhiány. Apgar 10/2.Figyelemzavar, megkésett beszéd.
2021. jan. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
+szemüveges lett. 3 éves lehetett eggyik pillanatban rajzolás közben ferdén nézte a rajzot. Elötte sosem.
2021. jan. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
50%
Valaki árulja már el miért lettem lenullázva?
2021. jan. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Utolsó nem tudom az mit jelent, vagy ki csinálta. Nem vagyok gyakorlott az oldalon.
2021. jan. 30. 15:43
 8/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottátok a történeteiteket. Fantasztikusan erősek vagytok. Sajnos én magamban egyenlőre csak dühöt, félelmet, aggodalmat érzek.


3/7 A hazajövetelünket követően rögtön pszichológus segítségét kértem, de jelenleg nem érzem, hogy használna.


Esetleg ha a közeletekben van a zárójelentése a babátoknak meg tudnátok nézni a szülés utáni ph, pCO2, pO2 értékeket? Elvileg ezek mutatják az oxigénhiányt. Nekünk 7.25/ 40 Bgmm / 80 Hgmm.

2021. jan. 30. 15:50
 9/29 Andibandii ***** válasza:
92%

Szia!

1.fiam (már 12 éves)elakadt,másfél órás lett a kitolási szakasz..végül azonnal felsírt.Apgar10/10-zel született.Semmi baja nem lett.

2.kisfiam kétszer a nyakára tekeredett köldökzsinórral született.Apgar 6/10 lett,nem sírt fel.Oxigénhiányos állapotba került.Lélegeztetni kellett.

Képzeld el,hogy semmi baja nem lett Hál'Istennek.11 hónaposan elindult,stb...Most 1,5 éves okos kisgyerek. Ne aggódj!

2021. jan. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Ezek teljesen normális értékek. Nekünk a PO2 alig 29 volt, 80-tól normál.

(1-es voltam)

2021. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!