Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél nincs vér szag?

Szülésnél nincs vér szag?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha hülyeséget kérdezek 😅 Csak valahogy ez eddig fel se merült bennem. Azért egy szülés viszonylag véres folyamat, nem? Ha pl. valaki bent van valakivel a szülésen, érez vér szagot? Vagy annyira azért nem jár általában sok vérrel?
2022. júl. 22. 21:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

engem császároztak érzéstelenítéssel. Szóval a műtét alatt ébren voltam. Nem volt vér szag ☺️

Pedig az szerintem véresebb egy sima szülésnél.

Gondolom a helyiség mérete is számít

2022. júl. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak vérszag, más szagok is vannak. Nem kellemes.
2022. júl. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel nem emlékszem vér szagra, az esetleg gátmetszés után meg a tolószakasz után lehetséges szerintem. Valamennyi biztos van mindig, de igen, elég sok minden szaga keveredik ott.
2022. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Én személy szerint nem éreztem semmi furát (nem meglepő, én tényleg kb csak a legintenzívebb szagokat veszem észre), de a férjem megjegyezte, hogy azért volt ott mindenféle szag, bár nem kifejezetten vér, inkább a magzatvíz szaga, vagy nem is tudom. Az újszülött gyereknek van egy illata, amit érezni lehet elég erősen szerintem, és ő is mondta, hogy inkább a gyereken érezte ezt a szagot, amit a szülőszobán is érzett. Na meg közben/utána az én szagom :D Azért ürülnek ott rendesen a hormonok a verejtékmirigyeken keresztül, nem a szokványos izzadtságszagom volt nekem sem, pedig nyár közepén azért nem lett volna meglepő az sem, elég komoly fizikai igénybevétel egy szülés. De mégsem a vér és a kaki és az akármi szaga a domináns olyankor. Bár a vérnek szerintem nincs is annyira erős szaga, mármint persze ha elmész egy vágóhídra vagy egy disznóvágásra, ahol literek folynak, ott lesz, de azért szülésen szerintem annyi vér nem folyik, na meg tapasztalatom szerint inkább akkor van szaga a vérnek amúgy is, amikor már kicsit állottabb, vagy hogymondjam :D Ha már azért nem olyan friss, kezd megalvadni, akkor lesz egy jellegzetes szaga, de nem úgy akkor, amikor kifolyik belőled (pl én menstruációs kelyhet használok, még amikor tele van és úgy is cserélem, akkor sem érezni semmi szagot tőle így "frissiben", de pl amikor régebben betétet használtam, annak azért idővel volt egy szaga már).
2022. júl. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem emlékszem vérszagra, pedig nagyon véreztem. A magzatvíznek volt valamennyi szaga, nálam mekóniumos volt, illetve az utána következő folyásnak, ami 6-8 hétig tart, amíg kitisztul, gyógyul a méh. Az nagyon büdös, olyan, mint menzesz utolsó napjain, csak nagyon bő és híg, minden mást elnyom. Kb. mint a húslé, olyan jellegű a szag is, az állaga is. Meg az anyatej is kellemetlen, amikor folyik mindenhova, a lepedőn, ruhákon érezni, szinte minden ilyen holmit kidobtam, mert mosás után is éreztem rajtuk.
2022. júl. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

Ott vagy benne folyamatosan, ha van is szag, neked nem tűnik fel.

Aki kintről belép, az biztos érez ezt-azt.

2022. júl. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha jó a szaglása megérzi. Én azt is érzem amikor valaki menstruál és betétet használ, hiába van rajta ruha.
2022. júl. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
Olyan belsőség szag keveredik a vér, szar, hugy és izzadság szaggal. :)
2022. júl. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Én császár közben nem éreztem semmit.
2022. júl. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A legjobban az lepett meg, amikor többen is írták, hogy a magzatvíznek lehetett inkább érezni a szagát, eddig azt gondoltam, az szagtalan vagy max. valami nagyon gyenge szaga lehet.
2022. júl. 22. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!