Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél nincs vér szag?

Szülésnél nincs vér szag?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha hülyeséget kérdezek 😅 Csak valahogy ez eddig fel se merült bennem. Azért egy szülés viszonylag véres folyamat, nem? Ha pl. valaki bent van valakivel a szülésen, érez vér szagot? Vagy annyira azért nem jár általában sok vérrel?
2022. júl. 22. 21:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%

A magzatvíz szagát lehet érezni


Pedig én nagyon orrontós vagyok. Extraerős a szaglásom..


A mensi szagát érzem.

Betéttel másokon is! Ha véletlen nem fejmagasságban vagyok az illetővel…


A lochia szaga mondjuk tök más mint a mensié..

Benne van a magzatvíz szaga az a “babaszag” is..



Én is ezt éreztem az elsővel végig mert hamar repedt a burok, másodikkal semmi, majd elfolyt a magzatvíz, de már kitolás volt, ami alig 4-5 fájás volt ( 2-t ellélegeztem, gátvédelem miatt)



Nekem vér csak a méhlepény távoztával volt mind2 esetben..

Nah az olyan volt, mint a vágóhîdon ( jártam màr).

Vas szagú stb..


Szóval véresnek nem mondanám feltétlen a szülést csak a kitolást.. de az meg iolyan rövid h csak na

2022. júl. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Császárom volt, a műtőben abszolút csak "kórházszag" volt. Utána nagyjából lecsutakolt gyermeket kaptam kézhez, neki volt egy jellegzetes babaszaga, ami viszont nem kellemetlen, sőt :) de lehet ez csak az anyai hormonokkal jött :D

De amúgy kutyákat tenyésztek, és náluk pl tudom, hogy a szülésnek nagyon egyedi szaga van. Nem is a vér miatt, mert az minimális és a kutyák nem is kakilják össze magukat kitoláskor :) a magzatvíznek, méhlepénynek, újszülőtt kiskutyáknak van sajátos szaga. Speciel a babakutyák szagát is imádom, az nekik is kitart akár 10-12 hetes korig :)

2022. júl. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
97%
Ott nem rémlik semmi szag, viszont mindkét szülésem után kb 1 hétig vagy fene se' tudja meddig - olyan fura szagot éreztem magamon, amit soha máskor, csak arra tudok gondolni, hogy a "gyermekágyi vérzés" szaga lehetett
2022. júl. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
97%
A szagokért a hormonok felelősek, márpedig szüléskor és utána is bőven van belőlük. Van akin akkor is érezni, hogy menstruál ha tampont használ és normálisan tisztálkodik. Ugyanígy érzezni ha valaki nagyon beteg, vagy erős gyógyszert szed, és még sok más esetben. Persze ehhez már egy elég kifinomult szaglás kell.
2022. júl. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
96%
11, a fémes szag a vértől is lehetett.
2022. júl. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
96%
A szülésnek egyedi szaga van, jellegzetes. Persze, aki vajúdik vagy végig bent van nem biztos, hogy érzékeli, de ha kimegy az ember és visszamegy a szülőszobára, garantáltan érzi.
2022. júl. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
96%

15


Igen… a méhlepèny tàvoztàval éreztem.



De nekem tényleg nagyon jó a szaglásom.


( érzékszervi minősítő vagyok)

2022. júl. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!