Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez mennyire "normális" eljárás...

Ez mennyire "normális" eljárás szülésnél?

Figyelt kérdés
Elkezdődött a szülésem apró fájásokkal csak. 4 óra múlva még nem voltak nagy, se gyakori fájásaim (valószínűleg túl korán mentem be a kórházba), de az orvosom burkot repesztett, és oxitocint adott be. Na, onnantól azt hittem, hogy megmarom magam, annyira fájt, ahogy a baba nyomja a fejével, és iszonyú erős görcseim is lettek. Meg hát gondolom neki se lehetett annyira kellemes, hogy a fejével nyomja/tágítja a csontjaimat és nem a burokkal. Meg ilyenkor nem szorulhat könnyebben a nyakára a köldökzsinór, ha már nincs körülötte a magzatvíz?
2022. szept. 13. 22:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

nagyon nagyon ritkán születik valaki sértetlen burokban, szóval gondolhatod…

ez teljesen természetes. a szülés egy pontján így is úgy is megreped a burok és elfolyik a víz.

2022. szept. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Eleve a szülés természetes velejárója, hogy a magzatburok megreped, elfolyik a magzatvíz. Eléggé nagy butaság, amit írsz amúgy, mintha azt gondolnád, hogy a babának magzatburokban a magzatvízzel együtt kéne megszületnie... Na mindegy.


Ami a burokrepesztést és az oxit illeti, általánosan bevett eljárás, más kérdés, hogy boldog-boldogtalannak ész nélkül sok helyen rutinból adják x idő elteltével. A tested reakciója egyébként normális, mármint az, hogy erősebb fájásaid lettek tőle.

2022. szept. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem egészen erre gondoltam, inkább az lett volna a kérdés, hogy nem volt-e korai, mindennek az elején, amikor még nincsenek is meg a rendszeres, erős fájásaim (amire írni szokták, hogy na akkor kell kórházba menni), hanem kb. semmi nincsen még.
2022. szept. 13. 23:04
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Ez eléggé esetfüggő. Nekem szülésnél olyanok voltak a fájások, mint a jóslók, talán még gyengébbek is, de CTG-n látszódtak gyönyörűen. A szülésznő még csodálkozott is, hogy más anyukák ilyen fájásoknál már ordítani szoktak. Csak később, a kitolási szakaszban éreztem még igazán a fájásokat.
2022. szept. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Az igazi rendszeres fájások burokrepesztés/burokrepedés után jönnek,mert a koponya hatékonyabban tágít mint az elővíz.
2022. szept. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Hidd el, ert hozza az orvos, es nem akar egy pert a nyakaba.
2022. szept. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

2x szültem.

Első ugyan ez kb. Burok repesztés és oxitocin egyből.

7óra pokol utána.


2.nál itthon vajudtam, 5perces fájásokkal kórház, majd burokrepesztés és 3óra alatt minden nélkül szülés.


Nekem az elsőnél indokolt volt az oxitocin, minél gyorsabban meglegyen.

A 2.szülés háborítatlanabb volt, kevésbé fájt

Mégis több kárt szenvedett a testem.

2022. szept. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Legkozelebb stabil 5perces fajasoknal indulj. Nekem is 10kor repesztettek burkot es 13oran at ment az oxitocin, szemben a 2 spontan magzatvizelfolyassal ahol villamszuleseim voltak. En ezt elrendeztem magamban ugy h a szuleszno/orvos jobban tudta (tul nagy meret miatt volt inditott szules) es tul vagyunk rajta, kar visszamenoleg bunbakot keresni ugy h nincs sem ralatasom sem megfelelo vegzettsegem megitelni ezt.


De alapvetoen a burok igy vagy ugy megreped es igen a baba feje nyomja a szemeremcsontodat h tagulj hiszen at kell fernie rajta.

Ha fajasgyengeseg miatt csaszarral vegezted volna, az sem kellemes.

2022. szept. 14. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg úgy voltak vele, hogyha már ott vagy, akkor haladjatok, szülessen meg az a baba, ezért indították a szülésed (burokrepesztés + oxi).

Valószínűleg haza is küldhettek volna, hogy majd gyere vissza, ha rendszeres, 5 perces fájásaid vannak kb., de nem így lett. Ezen már kár rágódni. Sokan mondják, hogy az oxis szülés jobban fáj. Ez nem a baba miatt van, hanem mert nincs meg a szép lassú fájáserősödés és nem termel a szervezet természetes módon az általa termelt oxitocin mellett fájdalomcsillapító hormonokat is. Vagyis a semmiből lesznek hirtelen 2 perces brutális fájások.

Nekem 10 óra alatt született meg indítással a babám. Ebből kb. 3 volt még elviselhető, a következő 3-ban mondjuk már szenvedtem mint a kutya, aztán konkrétan azt hittem megdöglök. Mintha kiestek volna órák teljesen. Én azt hittem ott maradok, sosem éreztem ilyen fájdalmat. De az idő megszépíti...

2022. szept. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyanez volt, kb 4 órát voltam a kórházban, a fájások nem erősödtek elég gyorsan, így burkot repesztettek és oxit kaptam. Én nem bántam, igaz onnantól nagyon fájt, de 2 órán belül meglett a kisfiam minden komplikáció nélkül. Jobb volt, mint még akár tizenórákat szenvedni előtte.
2022. szept. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!