Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez mennyire "normális" eljárás...

Ez mennyire "normális" eljárás szülésnél?

Figyelt kérdés
Elkezdődött a szülésem apró fájásokkal csak. 4 óra múlva még nem voltak nagy, se gyakori fájásaim (valószínűleg túl korán mentem be a kórházba), de az orvosom burkot repesztett, és oxitocint adott be. Na, onnantól azt hittem, hogy megmarom magam, annyira fájt, ahogy a baba nyomja a fejével, és iszonyú erős görcseim is lettek. Meg hát gondolom neki se lehetett annyira kellemes, hogy a fejével nyomja/tágítja a csontjaimat és nem a burokkal. Meg ilyenkor nem szorulhat könnyebben a nyakára a köldökzsinór, ha már nincs körülötte a magzatvíz?
2022. szept. 13. 22:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
72%
Az índitas (sajnos) már olyan bevett szokás az orvosoknak mint kb orrot fújni 🙄 Egyszerű,ha már elérted a 40.hetet,vagy elindult a vajúdás ha ők várnak és lesz valami,akkor gondolom felelősek lesznek. Így az orvos/kórház szemszögéből ez a legbiztonságosabb. Az már más kérdés,hogy az oxis szülés sokkal fájdalmasabb 😔
2022. szept. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

11. nekem vártak 24 órát szivárgó magzatvíznél. 24 órát voltam bent mire kaptam oxit, aludni semmit nem tudtam, gondolhatod milyen voltam a végére.

ezek után ha még egyszer így alakulna, tuti kérném, hogy kössék be az oxit azonnal.

2022. szept. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem normális a burokrepesztés. Én azt hittem, az. Mikor a második szülésemnél kértem, hogy repesszenek már burkot (hosszú volt a kitolás), mondták, hogy nem szabad, mert előre eshet a zsinór, és a nő a fertőzések kockázata is (egyébként is ellene voltak a hüvelyi vizsgálatnak emiatt), és hogy meg fog magától repedni a burok. Így is lett. A legtöbbször kitolás közben megreped, ha hagyják. A szülések kb. 1/3-a indul burokrepedéssel, a többinél csak a kitolásnál repedne alapból meg. (Németországban szültem születésházban a második gyerekem, ég és föld volt az oxitocinos kórházi szülésemhez képest.)
2022. szept. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!