Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » IR-es kismamák, mit ettetek a...

IR-es kismamák, mit ettetek a kórházban?

Figyelt kérdés

Adtak nektek is cukorbeteg menüt? Ha igen, az egyáltalán megfelelő volt a diétának? (Úgy tudom, sok helyen sima fehér pékárút adnak a cukorbetegeknek is.)

Nekem az a gondom az IR-rel, hogy 2016 óta tudok róla, tartom a diétát, de hivatalosan nem lett megállapítva, mert az akkori meddőségi endokrinológus orvos a kórházban még mindig HOMA-index alapján nézte, az vagyok-e vagy sem. Hiába volt akkor brutál magas az inzulinértékem. Én viszont utánanéztem, és azóta aszerint étkezem, javultak is az értékeim (Synlabban szoktam nézetni), lefogytam, a ciklusom is helyreállt. Ha viszont hiba csúszik a rendszerbe (vérvétel miatt kései reggeli vagy gyors ch fogyasztás délelőtt), hipózok, és egész nap megérzem.


Úgy tervezem, hogy vinnék be magammal tk toast kenyeret, édesítőszert, kisebb dolgokat, meg előre főznék és fagyasztanék le ebédnek vagy vacsorának valót adagonként, a férjem meg majd behozza látogatáskor.

Vagy ezt meg nem néznék jó szemmel?



2022. szept. 15. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem voltam még kórházban, de mindenhol azt olvasom, hogy a cukorbetegek/IR-esek ugyan azt kapják, vagy esetleg korpás zsemlét (amivel ugyan ott vagy, mint a fehér zsemlével). Én inkább vinnék be magammal legalább kenyeret.
2022. szept. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Én sírva fakadtam a cukros menün...

Nekem császárom volt ezeket kaptam utána:

1.Reggeli csokis danone puding

Ebéd kapros főtt liszt (rántás) trutyi

Vacsora 1 szelet sima kenyér, 1 szelet sajttal és löncshússal

2. R:kefír, zsemle, mini lekvár

E: buggyant/romlott üres húsleves

Tarhonyáshús, alma

V: szardínia, 1 szelet kenyér

3. R: 1 szelet kakaós kalács

E: valami trutyival leöntött kelbimbó, rizs, szelet natúr hús, félig rothadt alma

V: natúr joghurt, kenyér

4.nap reggel mehettem haza

Ez egy 160 gr CH-s menü volt, a komplett szülészet mint egy börtön bezárva, senkihez semmi és senki, tombolt a covid. Tudom hogy nem wellnessezni voltam, teljesen tisztában vagyok vele, de ez valami brutális rossz volt. Szerintem jó ha készülsz, vigyed nyugodtan.

2022. szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


#2, ezekkel a kajákkal én már délre szédelegnék. 😐 Még ha teljesen friss cuccok lennének, de így még a gyomrom is kifordult a gondolattól. Ráadásul ebben lassú felszívódású ch nincs is.


A látogatási tilalom esélyes lesz, mert februárban szülök, a covid előtt is le voltak akkortájt zárva a kórházak az influenza miatt.

Szóval ha még beküldeni sem tudná a férjem a napi kaját, akkor tk kenyéren és Korpoviton fogok élni.

2022. szept. 15. 12:50
 4/11 anonim ***** válasza:

Szinte ugyanazt kapták


Nem volt tészta a levesben de ugyanúgy berántott

Vagy korpás pékáru.. de méz🤷🏻‍♀️

2022. szept. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sote, szent imre.

Egyikben sincs köze se a cukros menünek a jelenlegi 160-os diétához. Szegények próbálkoznak, de sztem nincs anyagi háttér.

Gyümölcsöt vittem be, 0-ás jogobella volt a büfében, korpovitot szintén vittem.

Pár tk szendvicset összedobtam, illetve polcz kaját vittem be magammal.

2022. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez a Polcz készétel jól hangzik! Ezt még hűtőbe sem kellene tenni bontatlanul, ha jól olvastam az oldalán.

Praktikus, mert ki tudja, a hűtőből nem tüntetnék-e el.

Te a kórteremben, a szekrényben tároltad?

2022. szept. 15. 14:48
 7/11 anonim ***** válasza:

Szent Imrében tényleg ugyanazt eszi kb a cukros, mint a nemcukros, aztán ha papírod sincs róla, akkor pláne az alap menüt fogod kapni. 2 szem keksz, fehér zsemle, szelet szalámi, kis vaj, alma, kefir (ez nem mind egyszerre, de ezek szoktak lenni). Ebéd zöldségleves meg krumpli/rizs/főzelék valamivel, pl szójafasírttal (az a kocka alakú), vasárnap hússal. Vacsi megint hideg. Szerintem mennyiségre se elég, lassú CH nincs benne, és ugye csak napi 3 alkalom.

Hűtős dolgokat felejtsd el, általában a folyosón van 1 db 30-40 ágyra, aztán vagy kieszik a többiek a kajádat, vagy nem.

Korpovit, kenyér, szalámi, kemény sajt, ezek kibírják. A férjed meg juttasson be főttet.

2022. szept. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Így fogok tenni, köszönöm az ötleteket, infókat!
2022. szept. 15. 15:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk én sima menüt kaptam, mellettem viszont volt cukros meg laktózmentes is. Nem volt különbség, mindegyik okádék volt, pedig menzán nőttem fel, láttam sok vad dolgot, de ez valami minősíthetetlen volt.

Legközelebb én is készülök kajával, senkit nem izgat, ha te ott eszel valamit külön, pláne úgy, hogy fontos, hogy mit.

2022. szept. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, a szobában tároltam, talán 2 evesre volt elég az egy üveg, bontas után hűtőbe tettem. Annyi hogy szüles után azert picit le voltam gyengülve, így nehéz volt kinyitni, ha vittem vna fémkést magammal...
2022. szept. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!