Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » IR-es kismamák, mit ettetek a...

IR-es kismamák, mit ettetek a kórházban?

Figyelt kérdés

Adtak nektek is cukorbeteg menüt? Ha igen, az egyáltalán megfelelő volt a diétának? (Úgy tudom, sok helyen sima fehér pékárút adnak a cukorbetegeknek is.)

Nekem az a gondom az IR-rel, hogy 2016 óta tudok róla, tartom a diétát, de hivatalosan nem lett megállapítva, mert az akkori meddőségi endokrinológus orvos a kórházban még mindig HOMA-index alapján nézte, az vagyok-e vagy sem. Hiába volt akkor brutál magas az inzulinértékem. Én viszont utánanéztem, és azóta aszerint étkezem, javultak is az értékeim (Synlabban szoktam nézetni), lefogytam, a ciklusom is helyreállt. Ha viszont hiba csúszik a rendszerbe (vérvétel miatt kései reggeli vagy gyors ch fogyasztás délelőtt), hipózok, és egész nap megérzem.


Úgy tervezem, hogy vinnék be magammal tk toast kenyeret, édesítőszert, kisebb dolgokat, meg előre főznék és fagyasztanék le ebédnek vagy vacsorának valót adagonként, a férjem meg majd behozza látogatáskor.

Vagy ezt meg nem néznék jó szemmel?



2022. szept. 15. 11:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én tavaly novemberben szültem, terhességi cukrom volt, inzulinnal. A kórházi idő alatt is emelni kellett az inzulin adagot, mert az ebéd nem volt diétás teljes mértékben, de próbálkoztak vele.

Vittem kenyeret, amit ehettem, plusz szalámit, zöldséget, ami belefért a diétába. Nálunk nem loptak el semmit a hűtőből. Látogatni nem jöhetett be a Férjem, de a kerítésnél tudtunk találkozni, illetve minden nap 9-11-ig és 14-16-ig lehetett a portán leadni csomagot, amit felhoztak az osztályra. Érdemes ennek is utána járni!

2022. nov. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!