Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésindítás, császár végkife...

Szülésindítás, császár végkifejlettel. Csak engem érdekel hogy milyen százalékban megy ez így? Van erre valahol statisztika vajon?

Figyelt kérdés
Nekem is indították 41+5hetesen. Vajúdtam, a köldökzsinór a nyaka köré tekeredett, nem tudott kibújni, esett a szívhangja, így végül életmentő császár lett. Ne értsétek félre nem gond, a lényeg hogy egészséges lett a babám. Csak itt is, más fórumokon is gyakran olvasom, hogy sok indított szülés esetében császárral végződött. Amolyan "közvélemény kutatás" jelleggel kérdezem.
2010. szept. 27. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy lenne összefüggés. Legalábbis az én tapasztalataim szerint. a barátnőmnek 3 gyereke van, mindhármat indították, egyik sem lett császár.
2010. szept. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nem függ össze a kettő ha erre gondolsz. Meginditják oersze mert ott van az esély hogy természetes uton meglehet a baba. Ha nem akkor nyilván császár. De ha meg nem indítják meg hanem rögtön császár akkor elveszik a lehetősége hogy esetleg normál uton szülessen.

Statisztikáról nem tudok, hacsak nincs nőgyógyászaton dolgozó szülésznő ismerősöd:-)

2010. szept. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

èn is indítás elött vagyok, holnap leszek a 40+10 napon.


Az orvos azt mondta 10 napot meg kell várni mert kisebb az esély komplikációra.

De amivel holnap indítják az egy kis dózis lesz ha nem indul meg töle akkor haza küldenek, vagy még napokat is várnak. ahogy hallottam szép lassan lesz adagolva, hogy a baba ne kapjon sokkot.

2010. szept. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Statisztikát ugyan nem tudok,de nekem is indított volt és minden simán zajlott,nem volt semmi probléma.Csak gondoltam leírom,hogy hátha ebből is tudsz következtetni... :)
2010. szept. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is így volt.

9 nap túlhordás után,burokrepesztés,oxitocin,2 óra múlva császárműtő.

Az orvosom azt mondta,semmi értelme erőltetni a spontán szülést,mert nem fog menni,ő pedig nem várja meg,amíg probléma lesz.

Bár akkor nagyon fájt,igaza volt,a legfontosabb az egészséges baba,10/10-es Apgart kapott.:)

A kisfiam,aki már 2 éves elmúlt azóta:),un. magas-egyenesállásban feküdt a pocakomban.

Boldog babázást!

2010. szept. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az eddigi válaszokat :) jöhet még :) mindenkinek boldog babázást amúgy :)
2010. szept. 27. 13:12
 7/12 anonim ***** válasza:
41+5 naposan indítás, 42 hetesen császár. 2 napig próbálkozott a dokim mindennel, de nem tágultam.
2010. szept. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsém volt, indítás után közel 2 nappal kibújt magától a babám.

Itt ez a cikk:

[link]


"Az először szülő nők közül azoknál, akiknél elindítják a szülést, kétszer nagyobb lehet a kockázata annak, hogy a szülést császármetszéssel kell befejezni, mint azoknál, akik természetes módon vajúdnak."

2010. szept. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

mégegy:

[link]

2010. szept. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem indították, és normál úton született. "Együtt" szültem egy másik kismamával, neki is indították, és neki sem császár lett.
2010. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!