Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi idő volt nálatok a...

Mennyi idő volt nálatok a kitolás? Nagyon fájt?

Figyelt kérdés
Le lehet írni hogy milyen érzés? Vagy tapasztalni kell inkább? :)
2023. jan. 12. 18:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
5 fájásra volt kint a lányom, de nekem az már wellness volt a vajúdáshoz képest. Nem fájt különösebben se a kitolás, se a gátmetszés, pedig éreztem, hogy mikor vágtak, de olyan éles volt a szike, hogy igazából nem fájt kifejezetten. A varrás sem volt vészes, én is kaptam érzéstelenítőt, de akkor már borzasztóan szerettem volna összezárni a lábam, sajgott a csípőm. És az, hogy amint megszültél, elmúlik minden fájdalom, nekem nagyon nem jött be, még egy fél óráig utána rohadul fájt mindenem.
2023. jan. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Gőzöm sincs, azt sem tudtam hol vagyok, nemhogy az időt nézzem.

Fájt, az pláne jó volt, mikor már volt kint a fejéből valamennyi és nem jött több tolófájás és mondta az orvos, hogy akkor senki nem csinál semmit, várjuk a fájást... Marhára feszített a feje 😨

A varrás is fájt, meg a "van mégegy ajándékom" a végén... Ha nem lettem volna lekötözve tuti lefordultam volna!

2023. jan. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Kb.10 perc volt. 22:43-kor jött be a férjem a szülőszobába, akkor még ácsorogtam, jöttek a fájások. Még volt 2-3 fájás, az utolsónál elment a magzatvíz. Mondta a szülésznő, hogy feküdjek fel, megnézi, hogy állunk. Felfeküdtem, és éreztem, hogy nyomni kell. 23:02-kor kint is volt a fiam. És igen, rohadtul fájt. De legalább nem sokáig. :D
2023. jan. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél az oxi brutál fájásokat csinált a semmiből, úgyhogy a kitolás kész megváltás volt. Kb 10 perc volt, a gátmetszést sem éreztem. Teljesen önkívületben voltam, levegőt alig bírtam venni, nem tudtam arra sem koncentralni, hogy mit mond az orvos és a szülesznő, csak nyomtam amikor jött az inger. Utána varrtak kívül belül, de hiába kaptam fájdalomcsillapítót éreztem azért rendesen.

A másodiknál hála az égnek nem kaptam oxit. Sokkal jobban tudtam figyelni a légzése és úgy az egész folyamatra. 15 perc volt kb a kitolás. Félig meddig sikerült a gátvedelem is, csak egy öltés kellett amihez nem adtak érzéstelenítőt sem, így eléggé fájt.


Tényleg olyan a tolófájás mintha brutál mód kellene kakilni, és közben feszít, meg görcsöl minden.

2023. jan. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen másképp fáj a kettő.

A vajúdás brutál görcs, a kitolásnál pedig mintha szétszakadnál kettőbe deréktól lefelé.

Nem tudnám megmondani melyik a rosszabb. Az egyik 3,7 a másik 4,5 kiló volt. Az első után azt mondtam nem lesz több. Most tervezzük a harmadikat 😁🙈

2023. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Érzésre olyan, mintha nagyon nagyon kéne nagy wc-zni. Nem tudom nekem hány tolasbol volt kint, nekem nagyon soknak tűnt. Főleg, hogy mindig mondták, hogy már csak 1, de lett utána több is. Ott abban a pillanatban kudarcnak éltem meg, hogy sokkal több volt a ,,már csak 1 után ". Ráadásul csomoszor nézték a műtő felé, de hallottam, hogy mondják, hogy ,, ő már a miénk". Végül segítettek, felallt valaki egy samlira és nyomta a hasamat. Utana a gatvarras 1 órán át tartott, de az már meg sem kottyant.
2023. jan. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is kb 3 nyomás volt. Bő 5 perc lehetett. Égő, feszítő érzés volt. Őszintén? Nekem lepkefingnak tűnt a vajúdáshoz képest.
2023. jan. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem négy szülésem volt. Az utolsó sürgősségi császár. Úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni!!

Az első szülésnél a tágulás eléggé fájt. Nekem mind a három természetes szülésnél iszonyatosan erős tolófájásaim voltak. Szinte nem is kellett nyomnom. A méhem végezte a dolgát! Viszont rettenetesen feszített, mintha szét akartam volna szakadni. De kb. mindegyiknél három tolófájásra kint voltak a babáim. Igaz nem voltak nagyok, három kiló körül volt mindegyik. Nem szakadtam, csak az elsőnél vágtak picit. Ilyen szempontból gyorsan regenerálódtam.A legszebb szülésem a harmadik volt, mert este az ügyeletes orvos azt mondta, hogy ebből nem lesz egy darabig semmi és betett egy üres kórterembe a férjemet meg hazaküldte. Hajnalban kezdődtek újra egész enyhén a fájásaim és aztán szépen rendeződtek. Egész éjszaka senki sem nézett rám. Ez jól sült el, de lehetett volna rossz vége is. Reggelre az ágyon támaszkodva szépen kitágultam. Mire a reggeles szülésznő megvizsgált, már négy ujjnyira kitágultam.

Mehettem is szülőszobára. A dokim és a férjem az utolsó pillanatban estek be. A saját lábamon sétáltam a kórterembe.Szerintem azért nem volt vészes ez a szülés., mert senki nem sürgetett!

2023. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem voltak kifejezetten tolófájásaim, legalábbis azt a fajta ellenállhatatlan nyomóingert, amit a szülésznő emlegetett, egyik szülésemnél sem éreztem. Azt éreztem csak, hogy most úgy kedvem lenne már kinyomni magamból a gyereket :D És tényleg, amikor jött a fájás (gyakorlatilag ugyanolyan, mint előtte bármikor), akkor ha nyomtam, enyhült a fájdalom, könnyebb lett az egész. Szóval mikor már megerősítették, hogy már teljesen kitágultam, és már kérdezgették folyton, hogy "kell-e kakilni?", akkor azt hazudtam, hogy igen, és nyomtam. Nem tudom, mennyi ideig tartott, szerintem 4-5 nyomásra kint volt mindkét gyerek, így érzésre, de annyira nem figyeltem, csak arra koncentráltam, hogy végre mindjárt vége lesz és túl leszek ezen az egészen. Ami fájt benne, az az utolsó-utolsó előtti fájás, amikor a baba feje már gyakorlatilag kint van, de mégsem. Amikor már majdnem kibújt a baba, de még nem eléggé ahhoz, hogy kihúzzák a többi részét is egy fájás alatt, na az nem jó. Amit az egyik válaszoló is írt, hogy úgy várod a következő fájást, hogy egy ~35 centi kerületű kis fejecske feszíti a gátat ezerrel. Az első szülésnél akkor repedt is egy kicsit, a másodiknál már nem.
2023. jan. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
81%
Nekem kb 40 perc volt, és nagyon fájt, sokkal jobban, mint a vajúdás, pedig azt hittem fordítva lesz. De minden ember más, mindenkinek más a szülés is.
2023. jan. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!