Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kenézyben szülnék Debrecenben,...

Kenézyben szülnék Debrecenben, fogadott doki nélkül. Van valakinek ilyen tapasztalata?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly novemberben ott szültem, fogadott doki nélkül. Nekem szerencsére minden rendben zajlott, kedvesek és türelmesek voltak velem, a szülésznő is, és a doki is. Mire vagy pontosan kiváncsi?
2010. okt. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

csak átlalánosságokat tudok.

ott is jók a dokik pl. Kálmánchey meg székely doktor.

a szülőszobák modernek szépek

a csecsemősökről már sok rosszat hallottam de ez majnemhogy mindenhol igy van egy két mufurc mindenhol van.

van babás szoba de ha nem oda kerülsz csak szopizni hozzák ki a babákat.


ugyanugy adnak ruhát szóval az ellátás jó.

2010. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Kérheted magad babás szobába, azok 2 személyes szobák, Te és a babád együtt vagytok egy másik nővel és a babájával. Ebben az esetben reggel 9-től este fél 9-ig veled van a baba. Te pelenkázod és eteted. Ha nem babás szobába kéred magad, vagy éppen nincs üres hely babás szobába, akkor 6 fős szobák vannak, ahova csak 3 óránként viszik be a babát fél órára szopizni.
2010. okt. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mindenképpen babás szobába szeretnék kerülni. Pár kérdésem lehet még?

Szülés után mikor kapom meg a babát?

Éjszakára semmiképpen nem maradhat velem?

Megtanítanak fürdetni, pelenkázni?

Kaja milyen?

És a mosdók állapota?

Hány nap múlva engednek haza?

Szülés közben mennyire "hagynak békén"? Nem szeretnék a szükségesnél több beavatkozást, vizsgálatot.

Eseetleg valami speciális info, amire nem kérdeztem rá?


Köszönöm az eddigi válaszokat!!!

2010. okt. 7. 18:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én hajnal 4-kor szültem, és aznap délben kaptam meg a babát. Ha este szülsz, akkor reggel már megkapod, de ha úgy érzed gyenge vagy, akkor lehet kérni, hogy első nap még vigyék inkább el, és akkor 3 óránként hozzák, mint a nem babásoknak. Pontosan úgy van, hogy reggel 6-kor hozzák először a babát, megszoptatod, adnak rá fél órát, de utána elviszik, mert vizit lesz, reggelizel, meg ilyesmi, de 9 kor visszahozzák, és estig veled lesz. 2. naptól minden etetés után vinned kell, hogy megmérjék, és ha nem evett annyit, amennyit kell, akkor adnak neki teát. Egyébként ettől függ, mármint a méréstől, hogy mikor engednek haza. Mert ha jól eszik a baba, és megindul hízni, akkor 3 nap után hazaengednek, feltéve ha nem sárgul be. Ja. éjszakára semmiképpen nem maradhat veled, mindenkiét elviszik. Ha megkéred elmondják, éss megmutatják hogyan kell tisztába tenni, de a fürdetést nem mutatják, mert azt a csecsemősök csinálják, miután este "összeszedték" a babákat. Ők amúgyis csak áttörölgetik a hajlatukat, nem fürdetik meg őket vízben. A kaja az elmegy, nem vészes, meg lehet enni, és ami a legjobb, hogy annyit eszel amennyit akarsz. Több adag ki van rakva az asztalra, és ha még éhes maradsz az adagod után, akkor még ehetsz. A mosdó is jó. Egy WC van, és abból nyílik egy 6 db-os tusoló. Mármint 6 tusoló van, ami mindenkinek közös. Szülés közben abszolúte békénhagynak, főleg ha sokan szülnek egyszerre. Nekem is úgy volt, hogy hébe-hóba megkérdezték mi újság van, aztán ment tovább a többiekhez. Mikor a végén jártam már, akkor is azt mondták nyomjak, ha jön a fájás, és elmentek. Egyedül nyomtam, de utána jött a doki, és levezette a szülést. Mikor kibújt, rárakták egy kicsit a mellkasomra. Utána elvitték a babát megmérni, megmosdatni, meg felöltöztették, szalagot tettek a kis csuklójára, amin a neve, súlya, és a dátum van, és levitték az 1. emeletre, ahol majd együtt lesztek. Ugyanis a szülőszoba a 2. emeleten van. Ami még fontos lehet. Hálóinget ők adnak, abban kell lenned, amíg bent vagy, sajátban nem lehetsz. A babát a szobából nem lehet kivinni. Amikor én szültem akkor volt a H1N1, nem jöhettek be a látogatók a szobába. Az ajtón volt egy kis ablak, azon keresztül lehetett mutatni a babát. De úgy tudom mivel most nincs járvány, az apa bemehet a szobába, de csak az apa. Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha még lenne kérdésed, szívesen válaszolok.
2010. okt. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Még valami. Nehogy úgy járj mint én. A vacsora úgy működik, hogy kiteszik az ebédlőben az adagokat. Nem kiülős, mint a rggeli. Érte kell menned és a szobádban megeszed. Én első este nem ettem, mert senki nem szólt, hogy így működik. Azt hittem majd itt is szólnak, hogy lehet menni enni, mint a reggeélinél, és az ebédnél. A folyosón vannak padok, itt lehet ücsörögni a látogatókkal. Virágot nem lehet bevinni. A babás szobában majd lesz egy külön szekrényed, ahol a holmidat tárolhatod. Be lehet zárni. Van mikró, amit használhatsz, ha a látogatók által hozott kaját meg akarod melegíteni. És hűtő is van a romlandó kajáknak. 3. napon van egy vizsgálat, és kiveszik a varratokat. Akor ha nincs gond, és a baba is rendben van, akkor hazaengednek. Aznap kell majd hozni a baba holmiját is. Ha úgy döntenek, hogy hazamehetsz, akkor megírják a zárójelentést, közben pedig felöltöztetik a babádat a hozott holmiba, és utána haza lehet menni.
2010. okt. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, nagyon hasznos a leírásod!


Ami kicsit elriaszt, hogy adnak teát a babának, illetve, hogy nem lehet egész nap velem. A te babád hogy viselte ezeket? A szoptatásba nem kavart be (mármint a későbbiekben)?

2010. okt. 7. 19:33
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen sajnos teát adnak a babáknak éjszaka, amikor felébrednek éhesen, amúgy van ahol cukros vizet adnak. Sajnos én nem tudtam kihasználni, mert nem indult meg hamar a tejem, de van arra is lehetőség, hogy ha sok tejed van, akkor lefejed pohárkába, ott adnak poharat, és ezt éjszaka odaadják a babádnak. De ha nincs tejcsi, akkor marad a tea. Én nem vettenm észre, hogy ez gondot okozna a babámnál. Mindig jól teletömte a pociját, és órákat aludt.
2010. okt. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és utána itthon sem volt gond a szopizással, nem kavart be, hogy odabent teáztatták.
2010. okt. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!