Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második szülésnél mire számíts...

Második szülésnél mire számítsak, ha az első nagyon hosszú és lassú volt?

Figyelt kérdés
Az első szülésem az első fájástól számítva 24 óráig tartott, iszonyú lassan haladt minden. Viszont a fájásaim nem voltak rendszeresek, tehát ilyen 3-8-1-5-8-9-2 percenként jöttek, semmiféle rendszer nélkül, ami főleg nehézzé tette, hogy kiszámíthassam, meddig fog még tartani. Akkor viszonylag hamar bementünk a kórházba, mert nem tudtam mit csináljak, de most nem szeretnék olyan sokat bent lenni feleslegesen, viszont azt se szeretném, hogy ne érjünk be. Aki hasonlóan járt (tehát nem voltak rendszeres időközönként fájásai), az második szülésnél is így volt?
2023. máj. 9. 05:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Uhh, szurkolok 10-es, én is várom a beszámolót és megírom a sajátom szeptemberben. :) #7
2023. máj. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Kérlek meséljetek majd, kíváncsi vagyok!
2023. máj. 9. 19:59
 13/18 anonim ***** válasza:
10-es, milyen volt végül a szülés? :) #7
2023. júl. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok, olyan, amilyet vártam, sokkal gyorsabb és tűrhetőbb.


Az elsővel 18 órát vajúdtam, most csak 6-ot, és ebböl kb. 1-1, 5 volt a durva, nem 5-6, mint elsőre :D De valahogy azt is jobban bírtam.


Szóval abszolút pozitív élmény volt.

2023. júl. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ez bíztató! Nekem még mindig arrébb van a december, de maga a terhesség minden szempontból könnyebb eddig, úgyhogy én eddig optimista vagyok, remélem így is marad és a szülés is könnyebb lesz.
2023. júl. 27. 20:24
 16/18 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :) Hátha nekünk is hasonló lesz. Én szeptember elején szülök egy nagyon durva 24 órás első után, a terhességet most rosszabbul viselem, mint az elsővel, kíváncsi vagyok mi lesz.
2023. júl. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#16 vagyok, megszületett a pici. A terhesség végén rengeteg nagyon erős jósló volt, már 2 ujjnyira tágulva mentem szülni. Az első igazi fájásom olyan erős volt, hogy nem volt kérdés, hogy ez már az - e, inkább az, hogy lesz - e idő lezuhanyozni. :D 4 órával később értünk be a kórházba, és 5 órával az első fájás után a kezemben volt a baba. Fájt, intenzív volt, de össze sem hasonlíthatóan könnyebb volt, mint az első. Nekem ilyen volt az álomszülésem. Tökéletes volt. :)
2023. szept. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

8-as vagyok, én nyár elején túl voltam rajta csak elfelejtettem beszámolni:-D


Sajnos csak a vizem folyt el, és nem akart megindulni két órán belül, így kaptam oxit, ami alig három óra alatt kihozta problémamentesen. Tudom hogy sokan félnek az oxival indított szüléstől, de nekem megváltás volt a korábbi fél napos szüléshez képest. Kitartást!

2023. szept. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!