Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek rossz élmény volt a...

Akinek rossz élmény volt a szülése, vagy borzalmas volt, az általában az orvosok hibája?

Figyelt kérdés

Sok anyuka írta már itt Gyakorin, hogy ilyen meg olyan nehezek voltak a szülései, nem akarja még1x átélni, meg hogy rengeteget sírt, kiabált közben, stb.

Sok traumatikus szülésről is olvastam már, de azokat most nem írom le részletesen.

Az orvosi beavatkozások tehetik borzalmas élménnyé a szülést, vagy van aki a fájdalom miatt éli meg rosszul?

(mondjuk az egy természetes velejárója a szülésnek)


2023. jún. 10. 19:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Igen. Àltalàban orvosi hiba. Nem büntetik a szülészeti erőszakot, ezèrt bàrmit megengednek maguknak az orvosok.
2023. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Az én szülésem borzalmas volt. Nem a fájdalom miatt mert persze fájt. De az orvosok hozzállása miatt én trauma ként éltem meg a szülést.
2023. jún. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem igen, mert a legtöbb esetben téraránytalanság fordul elő, a doki meg figyelmetlen, és ráhagyja az erőszakos paciensre, aki retteg a császártól, és elkezdi szültetni.Holott már a kezdetekkor lehet tudni, hogy tuti császár lesz a vége.
2023. jún. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Nekem durva volt az első szülésem, de szimplán a fájdalom miatt. 18 órát vajúdtam, ebből az utolsó 4-5 óra màr annyira durva volt, hogy a végén magamról sem tudtam, komolyan, ilyen állapotba még sose kerültem.


A kitolás közben már ordítottam :D


De ettől függetlenül nem volt traumata, nemrég szültem másodjára, az meglepően könnyű volt az elsőhöz képest.

2023. jún. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Nekem kinyomta a hasamból az orvos a gyereket, ami sokak számára szülészeri erőszak, de ez akkor indokolt volt, nem is éreztem annak. Megakadt a kisfiam, és nem találták a szívhangját. Nyomtam teljes erőmből, de rá kellett segíteni.

Inkább ez, minthogy oxigénhiányos legyen vagy meghaljon. Így sem sírt fel, és lila volt. Eszembe nem jutott volna reklamálni ezért vagy amiatt, hogy rögtön elvágták a zsinórt, mert rohantak vele el.


Ami zavart, hogy amíg varrtak (45 perc), nem volt velem a kisfiam, csak a lemérés után hozták oda kicsit, és már pelenkában volt. Aztán elvitték megint.

2023. jún. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Részben igen, főleg a kommunikáció hiánya okozhat rengeteg gondot, hogy egy csomó kérdés és kétely marad a kismamában, amit majd kitölt interneten összeolvasott anyagokkal meg a saját fantáziájával. Borzasztó, hogy a mai napig mennyi orvos nem látja be, hogy a megfelelő pszichés vezetés és kommunikáció mennyire fontos, legalább annyira mint maga a szakmai tudás.


De sokszor az orvos/szülésznő a bűnbak ha nem jön össze úgy a dolog ahogy az édesanya elképzeli. Realista vagyok, tudom hogy néz ki egy szülés és milyen komplikációk történhetnek, így is álltam neki, nem pediglen hogy cukormázas mosolyogva gyerekkilehelős performansz lesz. Két gyereket szültem meg, egyik sem volt beavatkozásmentes, sőt a második szülésemtől biztos kitért volna a hitéből jó néhány anya (elfolyt magzatvíz, oxival alaposan végigtolt rapid szülés), mégsem volt egyik sem traumatikus. Sőt a második jóval könnyebb és sérülésmentes volt.

2023. jún. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Az orvos is okozott fájdalmakat (őszintén szólva a legnagyobbakat az egész alatt), de cakk-pakk az egész borzalmas ahogy van még enélkül is
2023. jún. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
A legrosszabb a kézzel tágítás volt, ami egyértelműen az orvos hibája. Nem volt szükséges és direkt eltitkolta, hogy mit csinál, hogy ne tudjak nemet mondani. De annyira borzasztóan fájt, hogy szerintem orvos nélkül is traumatikus lett volna, ez csak rátett egy lapáttal, hogy még ezt is el kellett szenvedni feleslegesen.
2023. jún. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Is-is


Alapból volt gond, mert rosszul akart beilleszkedni a lányom, így hiába tágultam ki pár óra alatt.

Ez nem az orvosok hibája. Viszont a kérdés nélkül bekötött oxi miatt leesett a szívhangja, így könyöklés, kézzel tágítás és vákum lett a vége. Mert vagy ez vagy sűrgősségi császár. Azon kìvül,hogy emiatt brutál szakadtam, még egyéb problémái is lettek a lányomnak.

Arról nem is beszélve,hogy hihetetlen bunkók voltak a vajúdás/szülés alatt.

Többet nem szülök ^^ minden tiszteletem azé, aki másodjára is bevállalja.

2023. jún. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Nekem az orvosi beavatkozások miatt volt nagyon fájdalmas. De szükséges volt, szóval nem reklamálok. Én máig szégyellem, hogy nem tudtam csendben, méltóságteljesen szülni, de én nagyon rosszul viseltem ezt a fájdalmat. Mindenesetre jövő hónapban újra szülök...
2023. jún. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!