Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek rossz élmény volt a...

Akinek rossz élmény volt a szülése, vagy borzalmas volt, az általában az orvosok hibája?

Figyelt kérdés

Sok anyuka írta már itt Gyakorin, hogy ilyen meg olyan nehezek voltak a szülései, nem akarja még1x átélni, meg hogy rengeteget sírt, kiabált közben, stb.

Sok traumatikus szülésről is olvastam már, de azokat most nem írom le részletesen.

Az orvosi beavatkozások tehetik borzalmas élménnyé a szülést, vagy van aki a fájdalom miatt éli meg rosszul?

(mondjuk az egy természetes velejárója a szülésnek)


2023. jún. 10. 19:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%
10-es, ha vigasztal, én egy hangot nem adtam ki, de nem azért, mert olyan méltóságteljesen szültem, hanem mert nem bírtam még akkor sem megszólalni, amikor kellett volna. Simán el tudom képzelni, hogy aki nem kiabál, az csak azért, mert nem akar/tud. Szülés közben erre kelljen már a legkevésbé figyelnie az ember lányának. :)
2023. jún. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
74%

Igen orvostól, helyzettől függ.

Első baba borzalom...állami kórház, indított szülés, nyomatott oxitocin és beszorult a szülőcsatornába, de vègül kikönyökölték belőlem :( kulcscsont törése lett. Làtták alig fér ki a medencémen császározni kellett volna, de neeeem, ezek barmok kipréselték. Szakadt a méhszájam, inkontinencia amit el tudsz képzelni utána...

Második baba magánkórház császár, reálisan làtó orvos-mondta ha nem akarom a hólyagműtétig pelenkázni magam (amit szülés után 1 évvel lehet megcsinàlni) akkor ő inkább megműtene program császárral, mert így is elég bizarr ahogy kinéznek ott lent a dolgok. Belementem rábíztam magam, életem legjobb döntése volt. Kellemes emlék marad.

Szóval igen, nagyban körülményfüggő milyen a szülésed.

2023. jún. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
#10, drukkolok, hogy minden rendben legyen, és gratulálok a babához!
2023. jún. 11. 08:57
 14/14 anonim ***** válasza:
84%

Nekem nagyon jó szülésem volt, de nem azért, mert az orvosok irtó kedvesek voltak, sőt.. :D


Könnyen, gyorsan lezajlott, nem úgy, ahogy akartam, de mindenki tette a dolgát, éreztem, hogy biztonságban vagyok, mindenki látott ilyet és tudja, mit kell tenni, ez egy természetes folyamat, meg amúgyis, ideális korban, súlyban, megfelelő értékekkel mentem, úgy éreztem simán menni fog, fitt vagyok és minden oké lesz. Nem olvastam esetleges komplikációkról, ez is rettenetesen sokat segített.


Úgy mentem, hogy vadidegen kórház, idegen orvosok, szülésznő, csecsemősök, nem vettem észre, hogy szülök. Épp védőnőnél voltam, bevittek, hogy nézzék már meg, mert gyanúsak ezek a jóslók. Na hát szültem. El akartak küldeni, mert itt már túl sokan szültek, dehát nem lehetett, 3 ujjnyira tág voltam, viszont szerintük nem fájt eléggé, ezért kaptam oxitocint. Egyszer láttam dokit, a többit szülésznő végezte, random belekönyökölt a hasamba, erről se tudtam, szóltak ha ne kiabáljak, hát ezt sem tudtam kivitelezni, többször szóltak, hogy vegyek lassú mély levegőket, de nem ment. Mondták ne nyomjak, az se ment. Pofavágás volt. Be is kakiltam, beöntésre nem volt idő. Varrás jobban fájt, mint a szülés. Voltak ilyenek, de őszintén sajnáltam is őket, szr volt nekik nagyon minden téren, de gyorsan megvoltunk, kikapták, nyöszörgött, jó apgar, nekem nagyon biztonságos, menetrendszerű volt az egész, szó nélkül tudták mikor mit kell tenni, nem ordibáltak velem, csak nem voltak kedvesek, de ezen sosem akadtam fent, máshol sem szoktam. Gyereket kérdés nélkül rámcuppantották, szerintem tök oké volt. Ha most megyek majd be leszek tojva, hogy jut-e elég oxigénhez, mennyire lesz tiszta a magzatvíz meg aranyóra vagymi meg előtej, meg bőr-bőr kontakt, meg tágítás vágás helyett, nulla oxitocin, ilyenek járnak az agyamban majd és kontrollt akarok majd felette, mert többet tudok. Szerintem ez fogja elrontani:) Elsőre meglepődni se volt időm, minden ment mint a karikacsapás, és minden jól sült el. 2 óra alatt szültem 9es apgarral 37. héten és remek volt. Sajnálom, hogy ilyen sokat olvastam mindenről, most aggódok.

2023. jún. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!