Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 5 napja szültem,q kórházba...

5 napja szültem,q kórházba kaptam hashajtót ami nem használt így kaptam kúpot is ami szintén nem használt és csak a kúp jött ki. De haza engedtek és azóta se tudok nagy wc-zni. Mit tudok tenni így szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
2023. jún. 23. 01:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én is hazajöttem székelés nélkül. De csak azért, mert a szülésnél nem volt beöntésem és végigf...tam a szülőszobát. Nem volt azt követő napokban inger.

Stadalaxot vettünk a gyógyszertárban. Kíméletesebb, mint a többi, és nem szívódik fel az anyatejbe. Ezt mondták a gyógyszertárban, 1 szem segített is.

2023. jún. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Laevolac laktóz tartalmú,ezért lehettél rosszul. Valószínűleg laktóz intolerancia van q dologban.
2023. jún. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12#


Nincs laktóz problémám - voltam terhelésen, ellenben gyerekkorban volt tejfehérje érzékenységem.

Voltam emellett fruktóz terhelésen, itt 1 pont híján fújtam meg az alsó határt, 15 perc után rohantam a wc-re , a terhelés alatt 9x, 2 napig kifostam a lelkem.. hivatalosan negatív lett az eredmény.

2009 óta vannak bélproblémáim, 2014-ben az első terhességemnél jött ki a bélgyulladás aminek mai napig nincs meg az oka. 3 terhességem volt, mindhármat 3-3-3 bélgyulladással csináltam végig. A második csm másnapján a laevolactól lobbantam be, eleve egy 2 órás műtéten voltam túl, a 3.csm enyhe gyulladás mellett végezték, hát azt se kívánom senkinek.

2018-ban 1 hónappal a köldöksérv műtétem után olyan súlyos volt a gyulladás, hogy 6 nap alatt 10 kg fogytam. Akkor azt hittem nem érem meg a másnapot.

Folyamatosan gyulladáscsökkentőn élek.

2023. jún. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Akkor kiújult a tejfehérje allergiád( mert valójában sosem múlik el),és akkor bizony semmilyen tej vagy laktóz nem jöhet szóba. Bélgyulladast okozhat még a glutén allergia is.
2023. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ja és van álnegatív allergia teszt,vagyis van allergia csak nem éred el a hivatalos szintet így szerintük n8ncs allergiád🙄
2023. jún. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Gluténra is papíron negatív vagyok


Tartottam már teljes tej diétát , mivel a középső lányom is tejfehérje érzékeny volt babakorban. Akkor is kaptam gyulladást ugyan úgy. Szedtem enzimet, változatlan volt minden.

Tartottam fruktóz diétát, az sem volt gyulladás mentes.

Lecseréltem a cukrot, de a xilit eritrin teljesen kicsinált.


Minden gyulladásnál más más étel volt, nincs benne rendszer. Az egyetlen ami többször előfordult az a káposzta, ezt már rég elhagytam.

Kerülöm a gombát, a hagymás ételeket is nehezen bírom.

2x toltam le egy 1 éves normix kúrát a gasztros dokim javaslatára.

2023. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Akkor csinalj étel intolarencia tesztet,másképp nem derül ki. Elvileg kislányom nem allergiás semmire,mégis kiütéses lesz egy csomó dologra és intolerancia tesztnél kijött hogy igenis érzékeny egy rakás mindenre, amit nem mutatott ki az állami teszt. Van ilyen is, a keresztallergiáról nem is beszélve. Nálunk volt még szója is a tej mellett és ugye ilyenkor még tejsavó sem lehet,de még nyomokban sem,amiben meg nincs tej abban persze van szója még a kenyerben is.
2023. jún. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!