Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt aki a 38. hét környékén...

Volt aki a 38. hét környékén kapta el a herpesz vírust?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm volt itt, adtam neki puszit mikor megérkezett, aztán mikor a férjem akart neki adni, akkor jutott eszébe, hogy amúgy neki herpesz fertőzése van.


38. hétben vagyok, eddig nem volt herpesz fertőzésem sosem (valami tesztet csináltattam róla a terhesség elején).


Több orvosi konzultációm már nem lesz. Persze lehet, hogy nem kaptam el, csak ha mégis, akkor mi van?


Ez vajon ugyanaz a vírus, mint ami a genitáliákon gondot okozhat a babának és császár metszést kell végezni, ha van? Vagy egy másik vírus? Kellene keresnem egy orvost akivel konzultálok róla?


2023. jún. 24. 00:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez nem.olyan sztem hogy csak ugy egy puszitól elkapod.

Csepfertőzéssel terjed tehát csók kell hozzá ha a szájon van.

2023. jún. 24. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Marha jo fej, h neked terhesen ad, a ferjednel meg eszebe jut ... nah mindegy. Ajakherpesz akkor fertoz, amikor a holyag kifakad es a benne levo folyadekkal erintkezel, en igy tudom. Ha elkapnad, azert hivd fel a nogyogyaszt.
2023. jún. 24. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem szájon csókolt, kis eséllyel kapod el, meet nyálkahártyára kerülve jut a szervezetbe.

Genitáliára átvihető a fertőzés, ha ott csókolgat.

2023. jún. 24. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Két vírus van, a hsv1 és hsv2. Utóbbi a genitalis herpesz, előbbi okozza leginkább a száj körüli herpeszt. Előfordulhat, hogy a hsv1 megjelenik a genitaliskon, és fordítva, de alapvetően ez úgy néz ki.


Ha nem volt herpeszed, és aktív herpesze volt a másiknak, akkor igen, elkaphattad. Nemcsak csókkal terjed, terjed a hólyag valadekaval, a nyállal és a bőrrel való érintkezéssel is. Könnyen fertőz, ezért van atfertozve a lakosság 85-90%-a.


Ha elkapod sem lesz semmi, nincs hatása a te fertőzésednek a babára, és mivel nem a szadon keresztül jön ki, így nem lesz gond. De! Ha megszületik a baba és a szadon aktív herpesz van, a puszi kerülendő!

2023. jún. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi 4-es ahogy olvasgattam a tied az egyetlen “jó” válasz, nem tudom miért te vagy lepontozva
2023. jún. 24. 10:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekkorom óta van, szülés másnapján ki is jött sajnos. Semmi extra nem volt, csak figyelnem kellett, hogy ne érjen hozzá a babám.
2023. jún. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Az más, ha nem először kapod el, a webbeteg szerint.
2023. jún. 24. 15:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!