Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meddig szülhet biztonsággal...

Meddig szülhet biztonsággal egy nő?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez egyénfüggő + függ tucatnyi más dologtól... de mégis, mi az az időintervallum-plafon, ami még biztonságosnak tekinthető?

2023. jún. 24. 13:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Hétköznap délután négyig. Sok helyen hétvégén és ügyeletben nem lehet szülni.
2023. jún. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Rendben, oké, köszi, hogy megtrollkodtad, nagyon ügyi vagy, jár a keksz!

Csak a kedvedért: mi az az életkor, ami még biztonságosnak nevezhető?

2023. jún. 24. 13:55
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem bármeddig, mivel már rengeteg vizsgálat áll rendelkezésre. A mai modern ultrahangokkal meg invazív és nem invazív szűrővizsgálatokkal amit nem vesznek észre, azt nagy valószínűséggel fiatalabb korban sem vették volna.


Az, hogy a nő testére milyen hatással van egy késői szülés, azzal nem vagyok képben, de nagyon sokan szülnek bőven 40 felett, és köszönik szépen, jól vannak.

2023. jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Azt még hozzátenném, hogy lehetnek persze egyéni dolgok, amik kockázati tényezők, de erre orvos tud válaszolni különböző vizsgálatok után.
2023. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Így már érthető a kérdés:-D


Biológiailag 20-25 éves kor az ideális, 25-30 között még bőven belefér (minimálisan nő a meddőség és komplikációk száma), 30-35 között már azért érezhetően több a komplikáció, de a jelenlegi világban szociális okok miatt errefelé tolódik a gyerekvállalási kor. 35 felett már orvosilag is magasabb kockázatú a terhesség, 40 felett meg kifejezetten. Ennek ellenére nincs "biztonságos" határ. Ha húzni akarunk, akkor 45 éves kor, talán. De a modern orvostudomány mellett donorpetesejtből egy 70 éves nő is képes gyereket szülni. Nagyon rizikós, de végigvihető.

2023. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Mai világban akár 70 évesen is szülhet egy nő.

De én azt mondom hogy (számomra legalábbis) 45 a nagyon nagyon max. Én 35 éves koromig szeretnem "letudni" a dolgot, mire felnőnek kB 55 leszek. Szeretnék még unokazni, és nem szeretném azt sem ha azt hinnék hogy a gyerek nagyanyja vagyok, és nem az édesanyja. (anyu 45 volt mikor születtem, idén 70 éves, ne tudjátok meg mennyire rettegés az életem..) szóval én azt mondom 40 felett ne szuljon a nő személyes okokból kifolyólag, de nálam a hatar a 35. Most vagyok 27,szóval van időm.

2023. jún. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Mármint úgy érted, mi az a kor, amikor már belehal a szülésbe vagy bent marad a gyerek?🤔

Akárhány éves, ha képes volt teherbe esni és kihordani a terhességet, akkor pont ugyanannyi eselye van szülési komplikációra, mintha 20 éves lenne. Ha nem, akkor az nem a korán múlik, hanem valami máson.

2023. jún. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%

Nálam negyven volt a korhatár. Akkor is született a kisfiam három lány után!!:)

De mondjuk császár lett a baba elhelyezkedése miatt.

Szóval emelkedhet az esetleges komplikációk lehetősége!

2023. jún. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

#8! És gondolod, azért nem fordult be a gyerek, mert öregnek tartotta a hüvelycsatornádat és úgy döntött, ő azon végig nem megy?🤣

Neked császárod volt 40évesen a baba elhelyezkedése miatt, másnak meg huszonévesen van ugyanezen okból. Miért gondolod, hogy ez csak "idősebb" anyákkal fordulhat elő?

2023. jún. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Nekem már van egy gyerekem egy régi kapcsolatbol, de igazából ha megismernek valakit nem érdekelne hány éves koromig, ha teherbe tudnék esni 40felett, akkor szülnék, de elmennék a drága prena stb tesztekre, magzatvíz vételre amire "fiatalon" még nem mentem.
2023. jún. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!