Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meddig szülhet biztonsággal...

Meddig szülhet biztonsággal egy nő?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez egyénfüggő + függ tucatnyi más dologtól... de mégis, mi az az időintervallum-plafon, ami még biztonságosnak tekinthető?

2023. jún. 24. 13:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves kilences!!

A placenta a méh első falán tapadt, a köldökzsinór pedig háromszor a baba nyakára volt tekeredve. Nem tudott beilleszkedni a szülőcsatornába.

Értem, hogy ez nem feltétlen az életkorom miatt volt, de akkor is szövődmény !!

Mivel előtte volt három sima szülésem is!!

2023. jún. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11! Én értem, hogy ez egy komplikáció, azt nem értem, hogy mi köze van a korodhoz. Nyilván minél több gyereket szül valaki, a nagy számok törvénye alapján annál nagyon az esélye, hogy valamelyik nem lesz sima. De ez ugyanúgy megtörténhetett volna az elsőnél is. Vagy szerinted kizárólag x kor fölött tekeredik a gyerek nyakára köldökzsinór? Mégis miért? Magyarázd már el, légyszi! Egy csomó "fiatalt" ismerek, akivel szintén ez történt.

#9

2023. jún. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
21%

Nem szeretnék senkit megbántani, amit leírok az a véleményem.

Biológiai szempontból amíg egy nő termékeny, addig képes teherbe esni és kihordani a babát. Ez az idő kitolódhat akár 50 éves korig vagy tovább is.

De ez nem jelenti azt, hogy abban az életkorban kell is szülnie. Szerintem a nagyon maximum életkor a 35 év, amikor még elfogadható, ha valaki gyereket vállal.

Véleményem szerint az, aki 40 felett szül felelőtlen, hiszen a gyereket nem csak megszülni kell, hanem fel is kell nevelni.

Persze lehet azt mondani, hogy egy gyermek mindig nagy öröm, és ajándék, ez igaz, és az is, hogy az orvostudomány elég fejlett ahhoz, hogy bármilyen korban szüljön valaki, de tudni kell felfogni, a kötelességüket és a felelősséget ami egy gyermekkel jár.

Középkorúaknál már sokkal nagyobb valószínűséggel jelentkeznek mozgásszervi problémák, és egyéb egészségügyi panaszok is , mint a fiatalabbaknál.

A szülés utáni felépülés nem sétagalopp, ki is mutatták, hogy 30 éves kor alatt ez az időszak körülbelül 5-6 hét, idősebbeknél akár 8-10 hét is lehet. Aztán ott van az az időszak amikor járni tanulnak, vagyis először futnak , utána lassulnak kicsit vissza, majd a játszóteres időszak.

Mikorra iskolába kerül, hatalmas lesz a generációs szakadék, főleg a gyerwk kamaszkorára, és ebből rengeteg plussz konfliktus és nevelési nehézség fakadhat. Hiszen ha valaki a 20-as éveiben vállal gyereket, egy genáriciónyi a kulümbség, de ha 40-es éveibenvállal, a gyerek osztálytársai egy részének a nagyszüleivel lesz egyidős.

2023. jún. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért ugye tudjuk, hogy a nők mindig is szültek egészen a menopauzáig, csak ma szeretünk károgni a kitolódó gyerekvállaláson? :D Ilyen szempontból elég lényegtelen, hogy anno a tizediket szülték 'későn', ma meg mondjuk a másodikat.
2023. jún. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!