Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhesség végén miért mondja...

Terhesség végén miért mondja mindenki, hogy ennél már csak rosszabb lesz?

Figyelt kérdés
36 hetes vagyok, már eléggé küzdök a mindennapokkal, várom a végét, mennék már szülni. Kész van minden, és tudom, hogy az utolsó 1 hónap semmittevő várakozás az előző babámmal is nagyon megviselt. Kérdezik ismerősök, hogy hogy vagyok, és ha elmondom ezeket a fentieket, plusz hogy nem tudok aludni, nehéz mozogni, pár napon belül harmadszorra kapom meg, hogy ennél már csak rosszabb lesz. Én ezt nem tudom értelmezni. Miért lenne rosszabb? Mire gondolnak ezek az emberek? És hogy lehet erre reagálni? Valamit hebegtem habogtam rá, nem akartam akadékoskodni, hogy mégis ezt hogy érted, de kezd érdekelni így, hogy többedszerre előjön. Van, aki így érzi, hogy ha megszületik a baba, minden csak rosszabb lesz?
2023. júl. 20. 21:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Majd megtudod :)))))
2023. júl. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Nehezebb lesz persze. Más okból, de továbbra sem fogsz tudni aludni, nehezen fogsz mozogni és még el kell látnod egy újszülöttet. De ha jól értelmezem, van már egy gyereked, úgyhogy meglep a kérdésed.
2023. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Mert a terhesség csak egy ideiglenes állapot, ami 9 hónapig tart, egy gyerek felnevelése meg minimum 18 év.
2023. júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Én nagyon várom már mire gondolhattak, akik ezt mondták. Gondolom majd tini korában eljön az is, még csak 6 éves a gyerek. 27 hetes kismama koromtól többet szenvedtem, mint 5 éves koráig összesen. Aztán a kistesó volt úton, nagyon nagyon megszenvedtem az utolsó 2-3 hónapot. Most 3 hónapos, nagyon rossz alvó (4-10 ébredés éjjelente) de még mindig napi szinten az eszembe jut, mikor rennie tablettával lefeküdtem a 2 órás elalvás előtti "forgolódáshoz" bár azt se nagyon bírtam már, szörnyű volt.
2023. júl. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

4#-es én is így vagyok. Sokkal rosszabb volt végig hánynom,rosszul lennem tele problémákkal,mint a bármilyen fogzós vagy betegséges, bármilyen időszak. :D

Egyébként a kérdezőnek van már egy gyermeke, így nem teljesen értem a kérdést.

2023. júl. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert van akinek rosszabb :)

Nekem az volt.

Volt egy enyhén problémás terhességem. Kellemetlen volt, dd túlélhező.

Aztám jött egy feszes izomzatú, refluxos, tejfehérje allergiás babám. Na azt gondoltam 6 hónapig, hogy én már a másnapot sem élem meg, összeesek és kész. És még a következő 6 hónap is nagyon szenvedős volt.


Aki ezeket mondja, lehet az is kicsit/nagyon nyűgösebb babával lett megáldva. Na akkor én is visszasírtam a terhességet. :)


Persze ettől függetlenül nem szép ilyet mondani, téged ijesztgetni. :)

2023. júl. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A terhességet könnyen vettem, nekem a gyerekágyi időszak első két hete mérföldekkel rosszabb volt, mint a terhesség.


Gondolom hasonlóan vannak a többiek is, akik ezt mondják.

2023. júl. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert nekik könnyebb volt a terhesség mint utána a babás időszak. De ebben sem vagyunk mind egyformák, bár szerintem azért a többségnek első babával egy nehezebb időszak jön. Meg kell tanulni az új élethez alkalmazkodni, szülés utáni regeneráció/ császarheg, fájdalmak, nem alvás, szoptatás is fáj az elején, kisebesedett mellbimbó stb, és akkor még a baby blues, depresszió is rájöhet.

Nekem sem volt gondtalan a terhességem, első trimeszterben vérezgetés és végig hánytam fekve, harmadik trimeszterben kórházba kerültem egyéb dolgokkal, aztán a sima szülés előtti sehogy sem jó, mindenhol nyom stb. De így is sokkal könnyebb volt mint utána és azóta.

Persze ilyet sose mondanék senkinek, mivel tudom hogy van akinek a terhessége sokkal nehezebb vagy az újszülött babás időszak egy álom.

Nem vagyunk egyformák, az emberek viszont sémákban gondolkodnak, egyszerűen így működik az agyunk. Ezért sokszor elfelejtjük ezt.

2023. júl. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

6#. 5# vagyok. Nálunk mindkettő brutál volt,sajnos. A terhesség alatt is,a végén életveszély, koraszülés, stb. Utána pedig plusz vizsgálatok, többszöri véres székletek, tejfehérje allergia, éjjeli 10x kelés,mellette torna feszesség miatt,stb. Most ennyi idő után is azt mondom,hogy a terhesség volt akkor is a rosszabb nekem. Rossz visszaemlékezni. :/Ezek már eltörpülnek ahhoz képest.

Gondolom ez szubjektív,ki hogy éli meg ezeket.

2023. júl. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ezt mondták mindig. Pihenj sokat, mert utána úgy se tudsz. Hát az utolsó hetekben amúgy sem aludtam. 10 percenkènt mosdó, megfordulni az ágyban már sehogy se ment, a kicsi egèsz este boxolt bent😅 vert a víz folyamatosan. Kín szemvedès volt minden èjszaka.

Nekem szerencsèm van mert nagyon jó alvó a 3 hetes babám, ès èjszaka 2x kel fel enni utána alszunk is vissza. Sokkal többet pihenek most mint előtte.

2023. júl. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!