Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhesség végén miért mondja...

Terhesség végén miért mondja mindenki, hogy ennél már csak rosszabb lesz?

Figyelt kérdés
36 hetes vagyok, már eléggé küzdök a mindennapokkal, várom a végét, mennék már szülni. Kész van minden, és tudom, hogy az utolsó 1 hónap semmittevő várakozás az előző babámmal is nagyon megviselt. Kérdezik ismerősök, hogy hogy vagyok, és ha elmondom ezeket a fentieket, plusz hogy nem tudok aludni, nehéz mozogni, pár napon belül harmadszorra kapom meg, hogy ennél már csak rosszabb lesz. Én ezt nem tudom értelmezni. Miért lenne rosszabb? Mire gondolnak ezek az emberek? És hogy lehet erre reagálni? Valamit hebegtem habogtam rá, nem akartam akadékoskodni, hogy mégis ezt hogy érted, de kezd érdekelni így, hogy többedszerre előjön. Van, aki így érzi, hogy ha megszületik a baba, minden csak rosszabb lesz?
2023. júl. 20. 21:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ma vagyok 38+5 hkm, mivel van mar ket kislanyom, ok elegge karban tartanak, de tegnap ereztem eloszor, hogy mar elegge kenyelmetlen ez az egesz varandossag, alig birtam ulni, feszitett a hasam sokszor, fulladtam, minden bajom volt. Mara megint jo, de mar ugy mennek szulni. Kitartast neked is!
2023. júl. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon szubjektív, mindenki csak a saját élményét tudja átadni.

Nekem első gyerekkel az első év maga volt a pokol, ahhoz képest a terhesség a nehézségeivel együtt is röhejesen könnyű volt. A második pont fordítva, egy eszik alszik baba, akivel alig vártam, hogy végre szülhessek már. Szóval ez elég egyéni, nem hiszem, hogy általánosan bármit lehetne jelenteni.

2023. júl. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Én azt értem is, hogy miért NEHEZEBB egy kisbabával, de hogy ROSSZABB? Mintha eddig lett volna jó, és most valami válogatott pokol várna rám. Nehéz a kisbabás időszak, de azért szerintem egy nagyon pozitív élmény is közben. Hogy lehetne rosszabb, mint terhesnek lenni. Azért akartam babát, mert úgy gondoltam, hogy jobb lesz vele az élet. Lehet, hogy csak én vagyok túl érzékeny, de engem sért, hogy előre elkönyvelik az életemet rossznak, csak mert ő megszületik. Én szeretem ezt a babát akkor is, ha nehéz lesz vele.
2023. júl. 21. 15:34
 14/14 anonim ***** válasza:
24%
Ez meg csak szófordulat. "Ennél már csak rosszabb lesz." Ezt magyarul így mondjuk és kész. Magába foglalja, hogy "nehezebb", csak nem ezt a szót használták.
2023. júl. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!