Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Holnap megcsászároznak,...

Holnap megcsászároznak, kicsit félek,tudtok pár tanácsot adni akár a műtöben illetve a műtét után mire érdemes figyelni saját tapasztalatotokból? :)

Figyelt kérdés
2023. júl. 22. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%

Nekem csak indított szülésem volt, de én is szorongtam előző este.

Javaslat: vegyél egy kellemesen langyos/meleg fürdőt, igyál egy finom gyümölcsteát, simogassad a babádat, beszélj hozzá, mondd el neki, hogy holnap a karodban lesz, ha van férjed/társad, öleljen át, és próbálj aludni.

2023. júl. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos nemtudok tanácsot adni, jelenleg a terhességem negyedénél tartok.Szeretnék neked sok erőt kitartást kívánni.Istenke megsegít és vigyáz reátok 💖🙏
2023. júl. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2023. júl. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A műtőben igazából hamar végzel majd, végig figyelik az értékeid, ne ijedj meg, ha fázol. :)

A műtét után próbálj aludni még az őrzőben, mert utána lehet, hogy nem lesz erre nagyon lehetőséged.

Aztán miután mobilizáltak, mozogj minél többet, próbálj egyenes háttal járni, hamarabb gyógyulsz.

Egy kalappal. :)

2023. júl. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Műtét közben koncentrálj arra, amit diktálnak. Gondolok itt a szúrásra és hasonló.

Lehet a műtét közben kellemetlen érzés gyomortájon. Nem fájdalom, inkább émelygős érzés.

Nem emlékszem pontosan meddig, de órákon keresztül nem emelheted meg a fejedet. Erre figyelj a legjobban, különben bitang migrén jöhet elő.

Műtét után a remegés is normális. Nekem olyan volt, mint amikor rettenetesen fázok és nem tudom a remegést kontrollálni.

A felállással kapcsolatban semmi jó tanácsom nincs..azt én is csak átvészeltem(sosem volt korábban műtétem) de idővel jobb lesz.

Remélem minden jól alakul holnap és nem lesz egy rossz élmény! Kitartás és gyors felépülést!!

2023. júl. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Én műtét előtt egy perccel remegni kezdtem,mint kiderült ez normális a test egy hormonnal készül a szulesre ezért remegsz. Nem tudom mi a kórház protokollja,de én azt kértem hogy q kicsi utána ne rajtam legyen hanem inkább az apával. Jól is tettem mert ide-oda toszogattak amikor mindent visszatettek a helyére és össze varrtak.

Utána órákig nem szabad megemelned a fejed,KICSIT SEM! Én önkéntelenül megtettem és utána pokoli fejfájasom lett,viszont kaptam vertapaszt( vagyis a lyukat amin kifolyt a gerincfolyadek ami a migrent okozta betapasztottak a saját véremmel) az egyből elmulasztotta.

Nem árt odakötni a hálóing kötő részét az ágyhoz, mert azzal feltudod majd húzni magad. Ilyenkor tilos felülni. Helyette fordulj az oldaladra majd a karoddal lassan emeld fel a felső tested.

Az első felállás pokolian fog fájni,de utána jobb lesz. Mindenképp utána sétálj sokat,ezzel segítve a gyógyulást és hogy ne tapadjon rosszul össze a varrás.

Vigyél magaddal szívószálas poharat/ kulacsot,hogy minél kisebbet kelljen felülnöd.

Ha szoptatni fogsz vigyél szoptatópárnát az elveszi a pici súlyát a hegedről.

Amikor először fürdesz zuhannyal,ne irányítsd a vízsugarat a hegre csak hagyd a fölső testedről rá csorogni a vizet.


Nagyon ajánlom a császárvonal appját sok ingyenes videó van ami pont ebben segít,meg persze sok hasznos írás is.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Ja nekem segített hogy a wc-hez vittem magamnak sámlit.

2023. júl. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem surgossegi csaszarom volt, de a lenyeg ugyanaz. A mutoben igazabol semmit nem tudsz csinalni, csak fekszel es varsz, de a baba gyorsan kint van, utana a varras tobb ido. Nekem sajnos nem hoztak oda puszira, gyorsan felmutattak es elvittek (kellett legzestamogatas). Apuka mehetett vele es neki adtak oda szorkontaktra. Remeges nekem nem volt. A mutet utan tenyleg figyelj ra, hogy ne emeld a fejed, viszont ahogy megy ki az erzestelenito, probald mozgatni a labaid, nekem sokat segitett a felallasnal. Az elso felallast eld tul, tenyleg. Naprol napra konnyebb. Probalj minel tobbet mozogni, elcsepeltnek hangzik, de nagyon fontos. Kitartast es jo babazast!
2023. júl. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha epit kapsz emelheted a fejed csak a spinalisnal mem szabad.


Amugy en amint kiment az erzesteleito mar ultem is fel es mellre tettem a babat. A mutet utan 5oraval mentem zuhanyozni.


Kerj fajdalomcsillapitot akkor nem faj a felallas 😅

2023. júl. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jaja, az első felállás nagyon rossz, de aztán minél többet mozogsz, annál jobb. Én lassú voltam, mint a csiga, de mászkáltam, mozogtam, seperc alatt fel is épültem.

Gratula a babához!

2023. júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne lepődj meg,ha olyan érzésed lesz felállás után, mintha kivették volna az összes szervedet. Valamint ha nehéz lesz levegőt venni.

Mindkettő érzés elmúlik.

2023. júl. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!