Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha annyira borzalmas, és...

Ha annyira borzalmas, és leírhatatlan a szülési fájdalom, akkor miért vállalják be sokan újra meg újra, amikor a fájdalmat nem is lehet elfelejteni?

Figyelt kérdés

Most az előbb Facebookon, a Babaváró+Babázó oldalán olvastam egy ilyen: "Milyen érzés a szülési fájdalom" cikk, és a legtöbb anyuka, akinek több gyereke is van, azt írta hozzászólásban hogy soha nem felejti el a fájdalmat, kibírhatatlan volt, olyan érzés, mintha lemészárolnának, meg hogy nem bírták ki ordítás nélkül, stb.


De ha ennyire rossz, akkor miért vállalják be még akár negyedszerre is?

A fájdalomnak nem az a "lényege", hogy minél jobban fáj, annál közelebb kerülünk a babához?

Ti hogyan éltétek meg?


2023. aug. 3. 10:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%
Tényleg fájt, de belül valahogy boldog voltam. nem úgy fájt, mint amikor más fáj a testedben. leginkább izgatott és türelmetlen voltam, mert tudtam, hogy hamarosan látom a babámat. és így sok év távlatából az eszemmel tudom, hogy nagyon fájt, de már nem tudom felidézni a pontos érzést. (pedig nem volt egyszerű szülésem, sokáig tartott, végig oxitocinnal)
2023. aug. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
76%
Nekem nagyon rossz volt az első szülés, illetve inkább a vajúdás. Szülés után mondtam is, hogy nem szeretném ezt többet átélni, nem akarok több gyereket. Aztán ez rövid időn belül megváltozott. Persze még a mai napig rossz élményként emlékszek rá, de vhogy mégis elfelejtődött az a rossz érzés annyira, hogy egy második gyermek utáni vágy ezt teljesen felülírta. A vágy erősebb volt, mint az a fájdalom. Egy nőben nagyobb a késztetés a gyermekvállalásra, szaporodásra, ez evolúciós dolog.
2023. aug. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
88%

Mert az az x óra fájdalom egyszer elmúlik. A gyereked meg ott lesz egész életedben.

Egyébként sem a vajúdás és a szülés lesz az igazi nehézség, hanem ami utána jön. 😄 Azt már inkább kérdezhetnéd, ha sok anyuka - saját bevallása szerint! - idegroncs már 1 gyerekkel, minek vállal többet.

A napokban is volt itt ilyen kérdező. Leírta, mennyire kivan egy gyerekkel is, nincs segítsége, fél másodikat vállalni, aztán amikor javasolták neki, hogy akkor várjon a másodikkal, akkor jóformán megmagyarázta, hogy úgyis könnyebb lesz idővel. Mert a gyerekének KELL tesó. 🤷‍♀️

2023. aug. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
56%

Más az, mikor a fájdalomnak értelme van, és más egy baleseti fájdalom pl.

Ennek a fájdalomnak van értelme. És a legnagyobb fájdalom nem tart olyan sok ideig jobb esetben. (Kitolási szakasz)

2x szültem, engem a 9 hónap terhesség jobban megviselt, mint maga a szülés. Ha csak szülni kéne bemenni, lehet, hogy bevállalnám a 3.at is.

2023. aug. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:

#3

Hát, szerintem általában csak azok készülnek ki idővel 1 gyerek mellett is, akiknek tényleg nincs segítségük.


Nem tudom, ismered-e Bihari Vikit, van egy anyukákat támogató Facebook oldala, ahová videókat tesz ki, mégpedig elmondva a reális igazságot az anyaságról, és közben nyugtatja az éppen kiborult anyukákat, akik nagyon rossz időszakban vannak.

A segítség nagyon fontos lenne ahhoz, hogy egy anyuka fel tudjon töltődni, és újult erővel térjen vissza a gyerekéhez, ne egy idegroncs anyát lásson.

2023. aug. 3. 10:29
 6/32 anonim ***** válasza:
84%
Azért vállalják be mert gyereket akarnak.
2023. aug. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
18%

"A fájdalomnak nem az a "lényege", hogy minél jobban fáj, annál közelebb kerülünk a babához?"

Hogy mi?

Tehát akit cs@szároznak, bem kerül olyan közel a babához mert akkor nem fájt?


Érdekes! Sok sületlenséget lehet olvasni

2023. aug. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
80%
Mert maskepp nem lesz gyereked. Ilyen egyszeru. :)))
2023. aug. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
81%

Én szimplán elfelejtettem. A második szülésnél többször hangsúlyoztam a férjemnek hogy ekkora gyökér nem lehetek, hogy másodszorra is bevállaltam. Aztán most két hónapos a pici, már megint nem emlékszem, sőt visszatekintve sokkal könnyebb volt mint az első:-''D


Tuti valami evolúciós hormonhatás, és ennyire erős a szaporodási ösztön.

2023. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
74%

Ja, Bihari tékás Viki sokat tud az anyaságról. 😄

Ellenben rájött, hogy ő is meg tud abból élni, ha olyan dolgokat mond a nőknek, amit hallani akarnak. Ne haragudj, de nekem ő ilyen Oravecz Nóra szint.

2023. aug. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!