Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 12-18-14 perces keményedések...

12-18-14 perces keményedések jelezhetik a szülést? Vagy ez még lehet normális?

Figyelt kérdés
Meleg fürdőt biztos nem veszek, majd meggyulladok, az idő úgyis eldönti. De amíg várok, valakinek így kezdődött, vagy volt valakinek ilyen és nem lett belőle aznap/másnap szülés? Fájni nem fáj, csak középen húzódik és keményedik. Köszi a válaszokat! :) 38 hkm
2023. aug. 22. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a 4.gyerekemet úgy szültem,hogy konkrétan be se akartam még menni a kórházba,mert se rendszeresek,se erősek nem voltak a fájásaim,csak azért mentünk be,mert covid tesztet kellett csinálni,és nem akartunk kockáztatni,hogy esetleg lemarad apa a gyerek születéséről.Aztán 40 perc múlva megszületett.Semmi olyat nem éreztem,mint az előző 3-mal.Konkrétan nem akartam elhinni,hogy van ilyen.Azt hittem hülyéskedik a szülésznő,mikor mondta,hogy mindjárt itt van.A toló fájasokat azért éreztem,de azok derült égből egyszercsak jöttek,és 3 vagy 4 volt összesen,és kezembe volt a gyermek.Úgyhogy szerintem bármi lehet.
2023. aug. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akármi lehet. Harmadik gyerekem hasonlóan idnult, össze vissza "fájások" (én keményedésnek hittem), hol 15 perc, aztán 10,majd 20, újra 10 stb. Nem fájt, inkább erős nyomásnak mondanám a hasamban. Délután mentem a dokimhoz vizsgálatra, amúgy is mentem volna. Aki közölte, hogy reméli nálunk a táska, mert irány a kórház, 7 centinél járunk 🙈. A szülőszobán repedt meg a burok, amikor felfeküdtem az ágyra, hogy rámtegyék a ctg-t, onnantól lett igazi fájás a fájás és 1 óra múlva megszültem 🤷🏼‍♀️.
2023. aug. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én is gyanakszom valami ilyesmire. Azóta sem lett rendszeresebb, de óránként 3-4x keményedek, azóta vannak pici görcsök is, de nem olyan egyértelmű, mint a lányommal, vele szabályos 10-7-5-3 perces keményedés+fájásaim voltak. Az egy horror szülés volt, úgyhogy nagyon hálás lennék egy könnyebbért. :D Gyorsan alszom egyet, hogy a lehető legkipihentebb legyek, ha esetleg holnap jönne.
2023. aug. 22. 22:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet?Van változás? Esetleg már baba is?
2023. aug. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Belassultak éjszaka és reggelre teljesen elmúltak. Jóslók vannak, de tegnap este 10 percenként keményedtem és görcsöltem, szinte biztos voltam benne, hogy baba lesz. De nem bánom őszintén szólva, elég fárasztó elmúlt másfél hetem volt, nem bannám, ha még pár napot maradna. :)
2023. aug. 23. 18:53
 6/7 anonim ***** válasza:
hogyan és mikor szültél végül?
2023. okt. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Másnap reggelre vérezni kezdtem, úgyhogy bementünk a kórházba, de azt mondták, hogy ez csak tágulási vérzés, menjek haza és jöjjek vissza, ha vannak erős fájások. A 41. hétig 3x voltunk kórházban, volt hogy 5 perces fájásaim voltak, de mindig abbamaradtak pár óra után. Szinte minden nap olyan volt, mintha beindult volna a szülés, de mindig leállt. Az orvosok nem vettek komolyan, borzasztóan fáradt voltam, nem tudtam a fájásoktól aludni, aggódtam, de nem vizsgáltak meg. Szülés után kiderült, hogy a 38. héten elkezdett leválni a lepény és kész csoda, hogy nem lett baja a babámnak. Szülés közben a leválás miatt átjutottak a babám vérébe az én véremből az ellenanyagok és borzasztóan besárgult, 5 napig volt kék fény alatt. Borzasztó volt, senkinek nem kívánom. Viszont maga a szülés tök jó volt, pont az indítás előtt egy nappal beindult és 5 óra vajúdás után kibújt. :)
2023. okt. 16. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!