Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy bírtátok ki, mikor nem...

Hogy bírtátok ki, mikor nem lehetett nyomni? Mi segített?

Figyelt kérdés

Első baba a parkolástól számított 3 órán belül megszületett, de ott már a vajúdás végére, kitolásra teljesen magamon kívül voltam, egyszerűen csak azt akartam, hogy legyen vége.

A szülésznő próbálkozott volna a gátvédelemmel, de mikor elindult kifelé a baba és éreztem, hogy minden feszít, éget lent, képtelen voltam visszatartani, elsóhajtozni a fájásokat, nyomtam, ahogy bírtam.


Második babánkat várom, az ő születésénél szeretnék kicsit összeszedettebb lenni. Az elsőnél a fájdalom is megijesztett, egyszerűen fel nem foghattam, hogy fájhat ennyire valami. Már tudom, mire számítsak, egyelőre nem tudom, ennek örüljek-e vagy sem. :D


2023. aug. 28. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Első szülésemnél pont így voltam, mint te, sajnos szakadtam is rendesen a gátmetszés ellenére.

A másodiknál kifejezetten főleg erre a szakaszra próbáltam készülni mentálisan, rengetegszer lejátszottam fejben, hogy mi hogy történt, mely ponton kellett volna jobban figyelnem a szülésznőre. Szerencsére másodjára sikerült a gátvédelem, jobban össze tudtam szedni magam a legvégére, így, hogy tudtam mire számítsak. A fájdalom viszont ugyanúgy elképesztő volt sajnos, ezt egyszerűen nem lehet "megszokni".

2023. aug. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első szülésnél nálam az volt a baj, hogy ahogy vettem a levegőt a sóhajtozáshoz, már az önmagában nyomta kifelé a babát, amikor nem kellett volna, én becs'szó nem nyomtam, teljesen akaratomon kívül történt a dolog.

Az első szülésem abszolút testen kívüli érzés volt, szinte transzban voltam végig, csak egy-egy foszlány maradt meg belőle, és azok is zömében belső érzések, benyomások. Nem volt egyáltalán durva vagy speciális szülés, alapvetően háborítatlan volt (kezdeti burokrepesztést leszámítva a kórházba érkezéskor), nyugiban hagytak szenvedni a férjemmel, szóval jó volt.

A másodiknál teljesen más élmény volt. Totál jelen voltam fejben, kb így "menjünk, tudjuk le ezt az egészet végre" alapon. Nem tudom, hogy jobb-e vagy sem, de abszolút kontrolláltam a testem (bizonyos) funkcióit, így amikor el kellett lélegezni a fájást, pont, mikor a baba feje félig már kint volt, vagyis pont a létező legrosszabb pillanatban, hát nem azt mondom, hogy kellemes volt, mert nagyon nem, de simán ellélegeztem. És így, hogy ezúttal a gátvédelem összejött, mondhatom, hogy sokkal kevésbé fájt ez a módszer, mint amikor repedt a gát, mert elsőre is szerettem volna gátvédelmet, csak akkor ugye nem tudtam ellélegezni semmit, így bizony szakította az utat magának a nagylányom. A kicsi békésebben érkezett vagy nem tudom, nála ez összejött, és bármennyire is fájt az a pont, amikor nem szabadott nyomni, a gátrepedésnél nem nagyon tudom, hogy van-e bármi ami jobban fáj így a szülés alatt :D

2023. aug. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az elsőnél már nagyon fáradt voltam, hiába nyomtam minden erőmből, az is kevés volt, így nem volt akkora kérés, hogy ne nyomjam annyira. A második nagyon gyorsan indult el kifelé, így bennem volt, hogy vagy megpróbálom elsóhajtani vagy út közben szülök. Ez nem jelenti azt, hogy mindig sikerült ellenállnom a késztetésnek, de ennyi elég volt ahhoz, hogy beérjünk. A gátam mindkét esetben megúszta.
2023. aug. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!