Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után hogyan bírtátok a...

Szülés után hogyan bírtátok a kórházi napokat?

Figyelt kérdés
Én az elsővel(6éve)nagyon nehezen viseltem.semmi tapasztalat,semmi segítség és egész nap velem volt a baba.most a másodiknál már van tapasztalatom de aggódom hogy milyen lesz a kórházban.2 hét múlva szülök.ciki ha viszek olvasnivalót,rejtvényt??
2018. szept. 5. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én rosszul viseltem.Nem azért mert velem volt a baba vagy a tapasztalatlanság miatt(első baba volt) hanem mert bezárva éreztem magam.

Vigyél nyugodtan könyvet,rejtvényt nincs abba semmi.Míg a baba alszik lefoglalod magad.

2018. szept. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Imádtam, hogy végre ott van a kislányom, nekem inkább aztal volt bajom, ha elvitték fürdetni vagy valamilyen vizsgálatra. Szerencsém volt, végig szimpi szobatársaim voltak, mi jókat dumáltunk, amikor épp nem a babákba voltunk belebolondulva. 😊
2018. szept. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Utáltam. A szobatársamhoz feszt bejött valaki,még a szomszédjuk is. Hát tököm kivolt már. Nem szopott eleget a gyerek-hagyták besárgulni,ahelyett,h egy kis tápszert adtak volna neki. Szülés után amúgy is nehéz wczni de idegen helyen még rosszabb volt.
2018. szept. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2. gyereknél bár hiányzott a meglévő, szerintem jobban viseltem a kórházi napokat, talán nem ért annyi meglepetés. Vigyél nyugodtan könyvet, meg ami jól esik!
2018. szept. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Az elsőnél nagyon szenvedtem...bababarát kórház volt, ami sajnos annyiban merült ki, hogy semmit se adtak a babának, egy korty vizet se , mondván legyen cicin folyton . Ami oké és tudom hogy szükséges (végül 3 gyereket szoptattam életem során) de senki se segített mellretenni, eleinte nem volt tejem, majd úgy bedurrant, hogy szegény baba nem is tudta bevenni.

Sebes véres mellbimbóval , állandóan ébren 5 napig....hát minden este sírtam, mikor mehetünk már haza.

Persze a nulla anyatej miatt a fiam besárgult és ki is száradt. Akkor végre nagy nehezen adtak egy kis vizet neki.

Mindegy, rémálom volt, utálok rá visszagondolni.

A gátmetszés is nagy volt, az is marhára fájt, az ágy iszonyú kényelmetlen volt.

A szobatársaim mondjuk aranyosak voltak, hasonlóan tapasztalatlanok mint én, együtt sírtunk együtt nevettünk. Ez a része jó volt.

Olvasni, egyébre nem volt időm, mert próbáltam volna aludni abban a 20 percekben amikor épp nem üvöltött a kisfiam.

A második gyereknél teljesen más volt.

Ugyanaz a kórház de már tudtam mit kell tennem, a gátmetszés is egész picike volt, a lányom nagy súlyú baba így szépen türelmesen kivárta míg a tej beindult (3.napra) Én is már tudtam mit kell csinálnom , hogyan kell kifejnem vagy masszíroznom a cicit hogy felpuhuljon stb.

A baba is sokkal nyugisabb volt, 2 óránként kért cicit, közte aludt!

Az ágyakat lecserélték.

A harmadik babámnál már szinte örültem annak a 3-4 napnak amit ott töltöttem, miközben a két nagyobbamat a nagyszülők, nagybácsi kényeztette otthon, apával karöltve. :) Én pedig ki tudtam pihenni magam a kórházban ( 2 ágyas kórtermet tudtunk intézni).

Na ott volt időm olvasni!! 2-évek óta halogatott könyvet is kiolvastam és egy csomó pletykalapot és Nők Lapját :D

2018. szept. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt rossz. Császáros voltam, fájtam, de mindenki nagyon kedves volt, a csecsemősök segítettek, így gyorsan belejöttem a babázásba. Rooming in volt ott is, végig velem volt, bár én el se tudom máshogy képzelni. Nem volt rossz élmény, bár azért jólesett hazajönni. Most a másodikat máshol szülöm orvosváltás miatt, ott állítólag annyira nem jófejek a csecsemősök, de mondjuk már nem túlzottan érdekel, most már tudom, mit kell csinálni egy babával. Ha nem piszkálnak, nem adnak tápszert, cukros vizet stb. a babámnak, hanem hagynak szoptatni, akkor én már elleszek.
2018. szept. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az elsőnél minden nap reggeltől estig bent volt a párom velünk, akkor ment el ha jött más vendég. Újszülöttet élőben akkor láttam először mikor kijött belőlem, de a nővér megmutatott mindent, úgyhogy nem volt gond.

A másodiknál alig vártam azokat a napokat! Hogy csak mi ketten legyünk és semmi/senki mással ne kelljen foglalkozni! Ha nem fájt volna marhára a fogam tök jó lett volna.. :/

Nem gáz ha viszel, bár nekem eszembe'se jutott, a tv-t is csak 1x kapcsoltam be- én inkább a barátnőimmel írkàltam mikor volt pár nyugodt percem

2018. szept. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 6 napból csak az utolsó 2 volt szörnyű. A többivel nem volt gondom.

Császáros voltam, az volt az egyetlen nehézségem, hogy 12 óra leteltével már végig velem volt a babám, én meg akkor voltam a legrosszabbúl. Nagyon fájt a hasam, az ágyban még megfordulni sem tudtam, nem ám felugrálni a babához... De azért valahogy mindig mindent meg tudtam oldani, csak borzasztóan fájt, és combközépig feketére bevéreztem attól, hogy nem tudtam pihenni. Sőt, 24 órával császár után egy egész éjszakán át a folyosón sétálgattam, mert csak úgy nem sírt a kislányom. Egy percre sem tudtam leülni. Ekkor mondjuk úgy gondoltam, hogy a műtőből haza is adhattak volna egyenesen, mert otthon legalább a férjem tudott volna segíteni egy ilyen helyzetben, ott meg magamra voltam utalva, és semmit sem tudtam pihenni, miközben nagyon rosszúl voltam...

De azom az osztályon aranyos volt mindenki.

Aztán a kislányom besárgult, mivel a császár, a kialbatlanság, a fájdalom miatti stressz együtteseként semmi tejem sem volt. Akkor kerültem át a gyermekágyra.

Na, ott szörnyű volt. Idiótábbnál idiótább, időtmúlt szabályok; a szobatársaim közül egyik ostobább volt, mint a másik; értelmesen beszélgetni senkivel sem tudtam. A csecsemősök, mivel első babám volt, úgy kezeltek, mintha életemben még nem láttam volna babát; pedig az előtte való 4 napban teljesen egyedül, 0 segítséget kapva tőlük, én oldottam meg mindent körülötte... Szerencsére, ott 'csak' 2 éjszakát töltöttünk. Ha ott lettünk volna 6 napig, tuti befordultam volna...

2018. szept. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy kislányom van (eddig). Vele minden szuper volt, bababarát kórházban voltunk 4 ágyas szobában. Gátvédelemmel szültem így nem volt különösebb fájdalmam, imádtam hogy a kislányom velem van 24/7. Eredetileg egy ágyast szerettem volna de mindegyik foglalt volt így kerültem ide. Minden szobatársam nagyon jófej volt, sokat beszélgettünk és a tapasztaltabb anyukáktól el tudtam lesni 1-2 dolgot. Szerencsére a szoptatással nem volt gond, a babám nagyon ügyes volt, alig fájt és a tejem is elindult a 3. napra. A csecsemősök nagyon kedvesek voltak és ugyan nem kellett a segítségük csak a fürdetéshez de azt tök jó volt hogy megmutatták hogyan kell. A kislányom gyönyörű baba volt és nagy sztár volt az osztályon a csinos kis rucijaival, mindenki állandóan a csodájára járt. Ruhán kívül mindent kaptunk a kórházban. A férjem is bejöhetett, szinte egész nap bent volt velünk és a többiekkel is a családjaik. Vártam hogy hazamenjek de csak azért mert otthon minden közvetlenebb, apa jobban ki tudta venni a részét és senkit sem zavart ha a kislányom esetleg sírt. Gyakorlatilag a szülés után egyből hazamehettünk volna annyira oké volt velünk minden de nem volt semmi rossz a kórházi napokon pedig ez volt az első alkalom a születésem óta hogy kórházban kellett töltenem pár napot.
2018. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Rosszabbul, mint magát a szülést.

Ilyesmit én nem vittem, nem is viszek, a szabad időmben a családommal kommunikáltam.

2018. szept. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!