Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen szülési élménye,...

Kinek milyen szülési élménye, tapasztalata van a szegedi klinikán, illetve szegedi otthonszülésnél?

Figyelt kérdés
Esetleg tudtok-e ajánlani szülésznőt, védőnőt, bábát, dúlát? Mennyire gyakoriak a beavatkozások most az új rendszerben, mennyire hagyják természetes úton lezajlani a szülést? Az otthonszülés pontosan hogy működik, mennyibe kerül 2023-ban?

2023. aug. 30. 19:38
 1/3 az agy ***** válasza:
23%
Nekem semmijen. Nem ott születtem.
2023. szept. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Dúla: Boros Bea, szerintem írj rá nyugodtan facen és segít szakembert találni :)
2023. szept. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a Klinikán szültem, első baba, úgyhogy sok viszonyítási alapom nincsen, de én alapvetően elégedett voltam (igaz, kaptunk a babával külön szobát, fürdőszobát, így komfortosabb volt).


Nem volt egy komplikált szülésem, bár sétagaloppnak sem mondanám...

50 perc volt maga a kitolás, előtte 13 órát vajúdtam.

A férjem bent volt végig, sokszor csak ketten voltunk, nem zaklattak, nem járkáltak körülöttünk feleslegesen. Valamint feküdnöm sem kellett, sőt, a szülésznő mondta, hogy próbáljak sétálni, mozogni minél többet, mert a gravitáció segít. Nem siettettek, nem volt oxizás, méhszájtágítás és egyebek (bár voltak pillanatok bőven, mikor úgy voltam vele, hogy fájjon inkább jobban, csak legyen hamarabb vége).


Párszor próbáltam az ágyban vajúdni, mert a végére éreztem, hogy fáradok, de nekem úgy sokkal jobban fájt az egész. Ezt kérdeztem is, hogy a kitoláskor muszáj lesz-e felmásszak? Mondta a szülésznő és a doktornő is, hogy nem, csináljam majd, ahogy kényelmes.

Aztán mégis ott kezdtem végül a kitolást, de nem éreztem jónak, nem tudtam minden erőmmel lefelé nyomni. A szülésznő javasolta, hogy esetleg üljek a szülőszékre, magamtól nem jutott volna eszembe, hogy próbáljuk meg máshol.

Végül ott született meg a lányunk, gátvédelemmel.

2023. szept. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!