Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Intézeten kívli / otthonszülés...

Intézeten kívli / otthonszülésről tapasztalatok? Vagy konkrétan a Budai Perinatális Központtal kapcsolatban meg tudnátok osztani a tapasztalatotokat?

Figyelt kérdés

Feleségemnek eléggé kórháziszonya van, nagyon sok rossz kórházi szülésről hallott és ezért azt szeretné, ha a Budai Perinatális Központban szülne.

Én úgy vagyok vele, hogy hát biztos értik ott is a dolgukat, de azért megkapom elég sok embertől, hogy nagy felelőtlenség kórházon kívül szülni még akkor is, ha van ott egy halom szülész meg orvos és ha bármi van, hamar a kórházban kötnek ki.


Van bármi tapasztalatotok akár másik intézeten kívül szülős helyről, akár konkrétan a BPKról?


Előre is köszi!



#kórház #otthon szülés #bába #perinatális #intézeten kívüli szülés
2023. szept. 28. 10:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%

Tényleg felelőtlenség.

Én kétszer szültem, mindkétszer szülés után azonnal altatni kellett és műteni, előre nem volt látható sajnos.

Ha nem kórházban vagyok nem biztos hogy jó kimenetele lett volna...

2023. szept. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

1es, köszi a választ.

Szabad tudni, miért kellett műteni? Mi volt a baj?

2023. szept. 28. 11:09
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is gondolkozom, hogy a másodikat ott szülöm, de annyi minden mehet félre, hogy valószínű inkább magánkórház lesz és viszek egy dúlát kísérőként a férjem mellett, hogy biztonságosabb környezetben érezzem magam érzelmileg.

Szóval szívesen szülnék ott, de besz*ri vagyok. A legjobb barátnőm borzasztóan vérezni kezdett szülés után egy órával, műteni kellett és vért is kapott. Az első gyerekünk születésénél pedig az egyik szobatársam (program császáros anyuka) babája került PIC-re azonnal, mert hörgött. Annyi ilyet lehet hallani, hogy nem igazán merem megkockáztatni sajnos, de valószínű azért egy beszélgetésre/bejárásra elmegyünk majd. Nem tudom hogy pl. fájdalomcsillapításra van-e ott bármilyen formában lehetőség (nem edára nyilván). Ha nincs, akkor én biztos nem szülök ott, nekem azért biztonságot ad, ha szükség esetén tolnak belém valami agyzsibbasztót. :)

2023. szept. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%

Az elsőnél nagy mennyiségű vérveszteség volt de nem emlékszem már rá pontosan mi okozta lassan 10 éve volt 🙈

A másodiknál annyira erősen tapadt a méhlepény hogy csak műtéti úton tudták eltávolítani.

Annyi mindent történhet szülés alatt/után, én nem tudnám magam biztonságban érezni. Nekem a biztonság és fontosabb mint a saját kényelmem. Én Kecskeméten szültem de egy rossz szavam nem lehet, mindenki segítőkész és teljesen természetes szülés pártiak mellesleg nem siettetnek semmit.

2023. szept. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Van egy facebookos csoport, otthon szules vagy valami ilyesmi a neve, ott talan tobb velemenyt olvashatsz a kozpontrol, meg ezzel az egesz temaval kapcsolatban, lepjetek be oda.


Illetve erdemes lenne felvenni a kapcsolatot mar most egy babaval es hozza jarni szulesfelkeszitore. Akkor is, ha esetleg megis sima korhazban lesz a szules, szerintem nagyon sokat tud adni :)

En vegul korhazban szultem, mert csaszar lett a baba fekvese miatt, de a legeslegfontosabb szempont az intezmenyen kivuli szulesnel, hogy biztonsagban erezzetek magatokat.


Ha otthon, akkor otthon, ha korhazban, akkor korhazban. Ugy nyilvan nem is lehet nekiindulni a dolognak, ha rettegtek, de fontos, hogy minden lenyeges informacio a kezetekben legyen ezzel kapcsolatban.


Ez mindenkinel mas, hol es kivel erzi jol magat.

2023. szept. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem is felelotlenseg. Az en surgossegi csaszarom kb. 25 perc alatt zajlott le, annyira surgos volt. Sosem tudhatod elore, nalam sem

volt semmi jele. Elotte nap tokeletes volt minden ertekunk.

2023. szept. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Azért azt tegyük tisztába, hogy ha bármilyen probléma lép fel, azonnal a körzeti kórházba kell menni, vagy ha már a BPK-ban veszik észre, akkor a környező Róber tkórházba.
2023. szept. 28. 13:53
 8/27 anonim ***** válasza:
85%
De mi van akkor,ha ott a szülés alatt történik bármi és már nincs azonnal idő átrohanni?Mi van akkor ha 0 légzéssel születne és meg tudnák menteni azonnal kórházi körülmények között,de rohangálni máshova nincs idő. Akkor vállalnám be,ha azt is bevállalnám,hogy utána senkit sem okolok a mi döntéseinkért,ha gond volna. Nektek kell mérlegelni. Nekem életmentő,sürgős császárom volt.
2023. szept. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
63%

Az otthonszulest azert nem ugy kell elkepzelni, hogy a bába az utolso utani pillanatig var es csak akkor szol a szuloknek, hogy ja hoppa, baj van, be kene menni a korhazba.


Vannak azert jelek, vannak eszkozei, tud vizsgalni, es bizonyos jelek meg akkor is fennallnak, ha valaki azt mondja, hogy nem volt semmi (vannak, csak max a szulo nonek nem szolnak elore, nem tajekoztatjak megfeleloen a korhazban) es ha valamire gyanakszik, akkor azonnal indulas van, nem varja meg, amig keso lesz. Illetve az illetekes korhazat is tajekoztatni kell, ha beindul a szules, tehat tudnak errol is, pont ezert, ha ugy adodik, “varjanak”.


Nyilvan kockazat az van. Mindig van, meg ha korhazban vagy, akkor is, ez teny. De sokkal tobb ezzel a temaval kapcsolatban a felinformacio, mindenki csak azt latja, hogy jujj, ha baj van, mindenki meghal otthon. Ez azert nem feltetlenul igy van.

Ezert kell tajekozodni, lehetoleg szemelyesen a kivalasztott bábátol es merlegelni.


En ugyan nem szultem otthon, mert csaszar lett a fekvese miatt, de keszultem ra, amig nem volt biztos a dolog.

A programcsaszar elott 2 hettel beindult a szules, bekerultem a korhazba, kb senki ram se nezett, egyszer vizsgaltak, aztan 10 oraig senkit nem lattam. Baj is tortenhetett volna akar, a kutyat se erdekeltem addig.

2023. szept. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
80%
9# Úgy tudom van egy idősáv is,amilyen messze kell laknod az adott kórháztól. Oké,hogy szól,de mi van ha a szülés alatt történik olyan komplikáció,ahol már nincs 20 perc beérni,mert mondjuk ha intézménybe lennél már tolnának is a műtőbe? Ismerek olyat,ahol sajnos a pici elég rossz állapotba került,azonnal műszeres beavatkozás kellett,intubálás és társai,ami sikerült is mivel ott álltak készenlétben azonnal. De mi van ilyenkor otthon egyébként? Én nem ítélem el,aki így szeretne,de azért ennek megvannak szerintem a kockázatai,azt vállalni kell akkor.
2023. szept. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!