Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Intézeten kívli / otthonszülés...

Intézeten kívli / otthonszülésről tapasztalatok? Vagy konkrétan a Budai Perinatális Központtal kapcsolatban meg tudnátok osztani a tapasztalatotokat?

Figyelt kérdés

Feleségemnek eléggé kórháziszonya van, nagyon sok rossz kórházi szülésről hallott és ezért azt szeretné, ha a Budai Perinatális Központban szülne.

Én úgy vagyok vele, hogy hát biztos értik ott is a dolgukat, de azért megkapom elég sok embertől, hogy nagy felelőtlenség kórházon kívül szülni még akkor is, ha van ott egy halom szülész meg orvos és ha bármi van, hamar a kórházban kötnek ki.


Van bármi tapasztalatotok akár másik intézeten kívül szülős helyről, akár konkrétan a BPKról?


Előre is köszi!



#kórház #otthon szülés #bába #perinatális #intézeten kívüli szülés
2023. szept. 28. 10:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

Torvenyileg szigoruan van szabalyozva, igen a korhazi tavolsag is szamit, meg ugye az eredmenyeid terhesseg alatt. Pl ha terhessegi cukros vagy, akkor nem szulhetsz otthon. Vagy ha mar elmultal 40 eves es elso babad, akkor se.


A tobbihez szolva annyit, hogy sokan nem tudjak, de a baba legzes leallasaban szerepet jatszhat a sok beadott oxitocin es pl az epidural is. Szoval a szuksegtelen beavatkozasok is elindithatnak ilyen folyamatokat.


De igen, kiemeltem, hogy merlegelni kell, kockazat akkor is van.



[link]

2023. szept. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
35%
11# Igen,ez is benne van,de millió olyan is,ahol nem kap semmit,de mondjuk a baba úgy születik,hogy félrenyelte a mekoniumot. Sok ilyen van,de egy ilyen volt a környezetembe sajnos,végig rendbe volt a terhessége egyébként. Azonnal csináltak mindent és szaladtak vele az intenzívre,mert olyan állapotba lett. Én ezekért nem merném,pedig én is a háborítatlan szülés mellett vagyok totálisan,régen is háborítatlan volt,de azért ne felejtsük el hányan bele is haltak. Nálam a másik indok az lenne,hogyha utána bármi van velem,baba nélkül vesznek fel az osztályra,vagy ha vele bármi,akkor pedig nem az újszülöttre kerülünk,hanem a gyerekosztályra bezsúfolva a sok beteg gyerekkel. Pedig jó lenne ez,csak valami a kettő között,háborítatlanul,de még is karnyújtásnyira a segítség,ha szükség van.
2023. szept. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

12# Igazad van, de olyan szempontból ez is félinfó, hogy Magyarországon közel sincs minden kórházban PIC osztály pl., ahol szülészet egyébként van. Magánkórházakban sem. Mégis nők ezrei szültek meg ilyen helyeken. A szülések legnagyobb százalékban tökéletesen lemennek problémamentesen. Az otthonszülés olyan szinten van szigorítva, hogyha a legkisebb komplikáció szaga is felmerülne, azonnal nemet mondanak rá, mert nem tehetnek mást. Mindenkinek az az érdeke, hogy egészséges anya és baba legyen a szülés vége. Szabályozva van pl. az, hogy milyen messze lehet kórház, de kérdem én... ha én egy vidéki kisváros kórházában szülök ahonnan 100 km a legközelebbi pic, akkor mennyire vagyunk kisegítve azzal, hogy de legalább nem otthon született meg a babám!?

Kérdezem ezt úgy, hogy itthon sosem szülnék. A perinatális központ viszont valahol az otthoni és az intézményi szülés közti átmenet, orvosokkal, felkészült szakemberekkel.

2023. szept. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
13# Igen,jogos amit írtál. 12# voltam.
2023. szept. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Na, 12, pl ha látják, hogy mekóniumos (vagy mi) a magzatvízi, akkor instant visznek a kórházba, nem várják meg míg kijön a gyerek.

Ami Szent Imre, nem Szent Róbert, ezt kevertem korábban.


Nekem is fura a dolog meg emlékszem, amikor régesrégen először hallottam róla, mondtam, hogy kizárt. Mondjuk az igazi otthon otthonsüzlés, a saját lakásomban tuti nem csinálnék ilyet most se.


Igazából akárhogy van, az asszony dönt. Alapvetően nem akarja, hogy megküldjék oxitocinnal meg kényelmetlen pózban kelljen szülnie meg ilyenek... én meg úgy vagyok vele, hogy.. hát szóvla nem rólam szól az a nap, nekem ha bizotnságban van, az elég.


Majd írok beszámolót ha megesett a dolog, és nem felejtem el. Ez még fél év, szóval ne holnap számítsatok rá:D

2023. szept. 29. 07:36
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként tök jól állsz a dologhoz kérdező. :) 14# voltam.
2023. szept. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is. :) Menjetek el egy nyílt napra/bejárásra, szerintem a legtöbb kérdésre választ kaptok. Én is ezt tervezem, mert nagyon érdekel.

Egyébként nagyon érdekes a szitu, mert én is készültem mindenfélére (járkálás, pózok, labdán pattogás, stb.), aztán ahogy közeledtünk a tényleg durva vajúdáshoz, úgy kifeküdtem, mint akit agyon lőttek és meg sem akartam mozdulni, csak szenvedtem csendben magamban. Pont nem érdekelt az sem hogy lesz a kitolás, csak legyen meg a babám. :D Nagyon más tudatállapot. Ilyen fejjel már én azt javaslom, hogy arra próbáljon felkészülni a párod, hogy bárhogy is alakul, ne legyen csalódott. Én ezt rontottam el. :)

2023. szept. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
76%
Sokan írjátok, hogy ha akkor, abban a pillanatban nem kórházban vagytok, ki tudja mi történt volna. Itt azt is fontos megemlíteni, hogy adott nem várt komplikáció (pl mekónium félrenyelés, vállelakadás vagy akármi) lehet, sőt nagyon valószínű hogy be sem következett volna, ha az orvosok nem indítják meg szerencsétlen baba születését idő előtt, amikor még nincs felkészülve rá, nem nyomják ki az anyjából kristeller-műfogással, nem repesztik meg a burkot, nem tolnak bele az anya vérkeringésébe mesterséges oxitocynt, és sorolhatnám az egyéb brutális, abnormális beavatkozásokat, amiket mind csak azért tesznek, hogy megelőzzék a bajt. Aminek amúgy jele sincs, de ha véletlenül valamiért a szülések 0,001%-ában bekövetkezne, akkor ne legyenek felelősségre vonhatók. Azért, hogy nehogy valami baj történjen, jó előre okoznak kismillió bajt mondvacsinált okokra hivatkozva, valójában meg csak saját magukat biztosítják be.
2023. szept. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
18# Én írtam, és nem..nem volt indított szülés semmilyen formában, tehát nem kell mindent erre ráhúzni.
2023. szept. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
90%

Csak annyit,hogy jókor voltak jó helyen,ennyi a helyzet. Nagyon sokáig az intenzíven voltak,de túlélte,mert ott helyben azonnal kapott ellátást. Ez amúgy nagyon csekély nyilván,de engem nem nyugtatna,hogy ha velem történt volna meg. Ettől függetlenül én is azt írtam,hogy próbálják meg a centrumba,mert lehet jó élmény lesz háborítatlanul,csak járjanak utána. De ha minden ilyen szuperül ment volna az otthonszüléseknél régen is egyébként,akkor a családfa kutatásnál nem találtam volna ennyi halálozást szülés közben. Brutál mennyiségben. De lehet csak azért gondolom így,mert sok mindent láttam már és mert az életünket mentették meg a kórházi ellátással.

De én még mindig a háborítatlan szülést támogatnám csak más kialakításban. Lehet ez a hely pont olyan lesz,ahová a kérdezőék mennek.:)

2023. szept. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!