Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szült már EDÁ-val és...

Aki szült már EDÁ-val és nélküle, mennyiben volt különbség? Sokat segít a fájdalmon?

Figyelt kérdés
2023. szept. 29. 09:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak azzal szültem (1x), de biztos, hogy sokat segít a fájdalmon, mert azt nem egyszer adják, hanem bizonyos időközönként (azt hiszem félóránként lehet), és ahogy ment ki a hatása, de még nem értek rá adni a következőt, addig igencsak éreztem...
2023. szept. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Na pl ezt nem is tudtam, hogy többször adnak egymás után.

Nem bírom annyira az ilyet, így alaposan nem is olvastam inkább utána. :D

Első szülésemnél nem kaphattam, mert rosszul tágultam, remélem most máshogy lesz, mert nem volt kellemes végigcsinálni úgy, ezért bízom benne, hátha ezúttal kaphatok fájdalomcsillapítót. 🙏

2023. szept. 29. 13:07
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Még én is csak EDA-val szültem, négy óra telt el a kettő között, harmadszor már nem kaphattam. Nekem oxitocinnal indított szülésem volt, a fájdalomcsillapítóval egészen elviselhető volt, a kitolasi szakasz előtt fél órával viszont már pokolian fájt.
2023. szept. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Úgy adjàk többször, hogy szúrás csak egy van (szerencsére a gerincet nem piszkálják feleslegesen többször), és abba kapod folyamatosan, ha kimegy a hatása.

Ja, és ahogy a kettes írja, a kitolási szakaszhoz már nem lehet benned, mert azt érezned kell, szóval mindenképp van összehasonlítási alapod. 😀

Nekem egyébként sokkal rosszabb volt a vajúdás vége, mikor már kiment a hatása, és még nem lehetett nyomni, mint a kitolás, az már pikk-pakk megvolt, fájdalom ide vagy oda :)


1. voltam

2023. szept. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat!

Összességében akkor azért jó, ha megkapja valaki.

Nagyon remélem, most összejön, mivel legutóbb úgy jártam, hogy nem tágultam, és nem adtak, majd mikor már reggel megnézett az orvos, azt mondta, hogy már nem is kaphatok, mert menjen az "oxi", és nemsokára baba lesz.

Úgy is lett, de előtte azért azt a 12 órát kihagytam volna. 😫


Igen, a kitolás az már semmi kb. 😂

2023. szept. 29. 21:22
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél a legvégén kaptam, de lehet nem is azt adtak, semmi nem történt, csak két hétig háton sem tudtam feküdni.

Másodiknál nem kaptam szerencsére, én nem ajánlom a tapasztalataim alapján, mellékhatások miatt sem éri meg.

2023. szept. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Milyen mellékhatások vannak? 😕
2023. szept. 30. 21:23
 8/9 anonim ***** válasza:

6. vagyok, nálam csak a hátfájás volt, de nagyon gyakori az erős migrénes fejfájás, ami szintén napokig kísérhet. Szülés után nagyon kellemetlen, ha napokig ilyen hülyeségek miatt nem tudsz 100%-ban az anyaságra koncentrálni.

Plusz szerintem azzal csökkented a sérülés esélyét, ha hagyod, hogy érezd a fájásokat, engeded őket, és megéled, mert akkor a megfelelő tempóban a baba és a te szervezeted is fel tud készülni a kitolásra.

Ha minden jól megy, akkor kevesebb beavatkozás = könnyebb szülés + gyorsabb regeneráció.

2023. okt. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azzal szültem két hete.

Egyszer meg szúrnak és onnantól bizonyos időközönként adagolják folyamatosan egy kis csövön keresztül, nekem volt egy kis gombom így ha nagyon éreztem a fajast, akkor egyszer plusz adagot nyomhattam magamnak.

Egyáltalán nem fajt a szúrás és utána már fajasokat sem éreztem csak néha ha erősebb volt, kitolási szakasznál is ugyan úgy kaptam, viszont így is éreztem erősebb mensi görcsöket, ami jó volt mert én is éreztem h mikor kell nyomni, de persze végig mondta a szülésznő hogy mit csináljak. Nem volt fejfajasom sem semmi problémám utána, viszont volt egy kellemes, nyugodt szülésem és nagyon pozitív élményem.

2023. okt. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!