Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi vált be szülés indításra?...

Mi vált be szülés indításra? Datolya, olivaolaj, padlizsán tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A tonic a világ legnagyobb kamuja :D megittam vagy 5 üveggel előző gyereknél, barátnőm szintén, még 2 ilyen nehéz szülést azóta se hallottam 😅

Persze nem úgy értem, hogy attól lett nehéz :) csak hogy véletlenül se segített. Persze az együttlét sem. Sem a lépcsőzés (11.re...)


Málnalevél tényleg segített valakinek? Azt olvastam hogy lazítja a szalagokat, de pont emiatt attól tartok késleltetné a segítő görcsöket. Vagy ezt rosszul gondolom?


2023. szept. 29. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szülés indításra egy valami válik be, ha a baba készen van és megindulnak a hornonok amire szükség van. Amíg ez nem történik meg, addig otthon bármivel próbálkozhatsz. Persze akinek véletlen valami bevált, az esküdik erre arra, de valószínű anélkül is megindult volna.
2023. szept. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a baromságokat honnan veszitek???
2023. szept. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tested kesz ra, beindul a szules. Nem praktika kerdese.
2023. szept. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Onnan veszik, hogy tele a net sajnos baromsággal, femina.hu és társai, ahol az oreganotól meg a bazsalikomtól is meg lehet szülni stb.
2023. szept. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A probléma az, hogy ha én nem teszem megteszi a kórház és ezt szeretném elkerülni, emiatt bármihez hozzányúlnék ami akár 1-2 nappal előbb segít.

De milyen jó, hogy azok írnak akik nem a kérdésre válaszolnak, csak bnkóparaszt mód beszólni tudnak, köszönöm szépen, kívánom hogy nektek is dobja fel valaki a napotokat, egészségetekre, ha ettől boldogabbak lettetek.

2023. szept. 29. 12:00
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbálhatsz bármit, a baba akkor jön, amikor akar. Sem előbb, sem később
2023. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hiába vergödsz, hisztizel. Normális valaszokat kaptál.

Ha a baba nem all meg készen a születésre, te fejre is állhatsz, a net összes praktikáját kipróbálhatod, imádkozhatsz, csinálhatsz bármit, nem fog beindulni a szülés magától.

Ezek mind városi legendák.

2023. szept. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi ebben a beszolas, hogy ezek legendak, a szules akkor indul be, ha keszen all ra a szervezted.

Egyebkent sok gyokketto elhiszi ezeket, ugral a lepcson, aztan meg azon sir, hogy a gyerek nyakara tekeredett a koldokzsinor a nagy ugralasban.


Hisztizhetsz itt, bunkozhatsz itt minket, 5 ev eu-i egyetemi vegzettseggel tovabbra is azt irom, hogy NINCS erre praktika. Mert attol, hogy Olah Dzsesszikanak megindult a szules a lepcsozestol - ami amugy is megindult volna - meg nem jelenti azt, hogy masnak is be fog.

2023. szept. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos mostanában egyre több kismamát indítanak, amit bizonyos ideig saját felelősségre tolhatsz magad előtt, de úgyis tud olyat mondani az orvos, hogy belemész( megint csak sajnos). Nekik vannak olyan eszközeik, szeretik,amiktől kénytelen beindulni, aztán vagy sikerul vagy nem. Nem véletlen van ennyi császár, mert nem várják ki hogy maguktól induljon. Tudom miről beszélek, átmentem rajta kétszer , végül császár lett. Ha lenne bármi csodaszer ( akármennyire is megsértődsz hogy nem azt írjuk le), akkor mindenki alkalmazná és nem kellene 10ből 8 kismamát indítani.
2023. szept. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

A szulesfelkeszito oran a vedono azt mondta hogy ezek a praktikak nem valnak be. A szülés csak akkor indul be ha a baba keszen all.

Max a datoja az ami tenyleg puhithatja a mehszajat.

Nekunk azt tanacsolta, hogy beszeljuk meg az orvossal mit lehet es mit nem.

Az en nogyogyaszom azt mondta hogy 37. Het elott nem is érdemes praktikakkal remenykedni a szülés inditasaban nehogy koraszulott legyen a baba.

A malnalevel tea allitolag a mehet erositi es roviditi a vajudast. Nekem nem ajanlotta az orvos mert ez egyfajta gyogynoveny es terhesseg alatt max a gyomber tea ihato a tobbit nem ajanljak.


En csak olyan praktikakkal fogok probalkozni ami biztos nem art. Allitolag az ananasz is segiti a szulest.

2023. szept. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!