Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a szüléstől, ez...

Nagyon félek a szüléstől, ez lehet a meddőségem oka mivel vizsgálatok szerint minden oké. 24 vagyok. Szeretnék babát de megrekedtem itt pszichésen. Sorstársakat találok itt?

Figyelt kérdés
2023. szept. 30. 12:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus?
2023. szept. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
pszichológust javasolnék én is...
2023. szept. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
esetleg egy jó!! kineziológust még
2023. szept. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem találtam senkit aki ebben a témában tudna segiteni. Ezért kérdezlek titeket.
2023. szept. 30. 12:37
 5/15 anonim ***** válasza:
helyileg hol keresel? sok pszichológusnak online is van rendelése már.
2023. szept. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Pest vagy Esztergom
2023. szept. 30. 12:45
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

Szia, nekem van már 2 gyerekem. Szerettünk volna a férjemmel meg egy gyermeket, terhes is lettem spontán ikrekkel. Nagyon megijedtem, hogy ikrek de megbarátkoztunk a gondolattal. Mire már túl voltunk az első sokkon, jöttek a problémák, majd sajnos a második trimeszter elején / közepén elvetéltem. Az egész borzalmas volt. Egyszerűen a mai napig nem értem miért kellett ezen átmennem.


Azóta nem is esek teherbe, bár sokáig nem is akartam.. most azért már egy ideje nem védekezünk, de semmi. Voltunk kivizsgáláson, nincs szervi / hormonális / stb.. oka. Az orvos szerint lelki oka lehet.


Tény, hogy iszonyatosan félek tőle, hogy még egyszer át kell esnem azon, amin akkor holott tudom, hogy sajnos ez gyakori és nagyon sok emberrel megesik.. de akkor is.


Én is most pszichológust keresek, hátha ki tudom magamból ezt beszélni.. csak hát az a baj, hogy, kimondottan utálok rá visszaemlékezni.

2023. szept. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is iszonyatosan féltem a szüléstől. Amikor terhes lettem, végig rettegtem, volt, hogy minden ok nélkül belázasodtam. Engem terhesen is elküldtek pszichológushoz, mert a szülésorvosom szerint a félelmem miatt csak ártok magamnak, és a kicsinek is. Nem sokat segített a piszhológus. Amikor eljött a szülés ideje, az olyan gyorsan ment, hogy nem is a szülés aggasztott, hanem az, hogy ne a kocsiban szüljek. 20 perc alatt gyorsan megszületett a fiam. Hiába szültem gyorsan, kevés fájdalommal, a félsz még mindig bennem volt, ezért többé nem szültem. ( pedig legalább 5 gyereket szerettem volna)

Tapasztalatból mondom: Nem érdemes félni, mert nem tudhatod milyen lesz. Csak magadnak ártassz vele.

2023. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7-es, nagyon ajánlom, hogy keress fel egy perinatális tanácsadót, nekem nagyon sokat segített a veszteségeik feldolgozásában. A Babagenetika oldalán találsz is szakembereket, én is ott leltem az enyémre.
2023. szept. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7# vagyok, köszi a tippet 9es.
2023. szept. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!