Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor beindul a szülés,...

Amikor beindul a szülés, mentőt is hívhatok?

Figyelt kérdés

Most fogalmazódott meg bennem a kérdés, bocsánat ha teljesen hülyeség. :D


Férjem 25 km-re dolgozik, 24 órában. Nincs autónk (én béna vagyok , közúti vezetésre alkalmatlan, ő pedig állandó gyógyszert szed, ami csökkenti a koncentráló képességet)

De a lényeg, hogy nem fog tudni egyből haza jönni. A közelben konkrétan senki sincs aki bevinne.

Hívhatok mentőt? Honnan tudom mikor kell mentő? Ők segítenek a táskákat becipelni? :D :D


Védőnővel még nem beszéltem erről. Szülés felkészítőre megyek majd. Csak kíváncsi vagyok, hogy kinél hogy zajlott a dolog :)


24 hetes vagyok. (Még hála a jó égnek, soha életemben nem kellett mentőt hívnom, és kórházban sem voltam, így ezekben a dolgokban teljesen tapasztalatlan vagyok)



2023. nov. 4. 11:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Engem is mentő vitt be. A családi autó éppen szervizben volt. Amikor elfolyt magzatvíz hívtuk a mentőt, aki szépen, csendben begurult velem. Kórházi cucc legyen előkészítve.
2023. nov. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hívhatsz. Segíteni fognak mindenben, legalábbis felénk a mentősök rendesek, segítőkészek.
2023. nov. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Mondjuk taxit is hívhatsz.
2023. nov. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Én is megkérdeztem a védőnőt, és azt mondta, hogy igen, köteles kimenni. Mi amúgy végül másképp oldottuk meg. Túlhordtam, és az NST-ről már haza sem engedtek. A másik gyerekkel meg pont itthon volt a férjem, amikor elfolyt a magzatvíz.
2023. nov. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

A ti esetetekben egyértelműen mentőt hívnék.


Egyébként szülő nőhöz Magyarországon MINDEN ESETBEN kimegy a mentő, ha hívják. Ez ne is legyen kérdés senkinek.

2023. nov. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd lányhoz is kijöttek ráadásul nagyon aranyosak voltak vele.
2023. nov. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendszeres 5-10perces fájásaid lesznek vagy elfolyik a víz már hívhatod. Az átlag szülés több óra hossza, pláne első szülésnél. Segíteni fognak, a cuccokat is beviszik (nem raknak ki a kapuban, hogy innen mehetsz. Ha mentő visz be a mentős ad át a szülésznőnek/orvosnak). A ti esetetekben teljesen jogos a mentő (vagy taxi, ha vállalja. Nem minden taxis vállalja szívesen).
2023. nov. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hívhatsz mentőt nyugodtan :)

Én úgy csinálnám, hogy ha velem lenne a férjem is (csak nem vezetne/nem lenne kocsi stb.), akkor taxival próbálkoznék, ha egyedül lennék, akkor mentőt hívnék.

Én egyébként villamossal mentem 😀 (nem tudtam, hogy szülés lesz belőle, csak burokrepedés gyanújával indultam az ügyeletre 🙂)

2023. nov. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hívhatsz mentőt, ha van szabad, ki is jönnek. Engem az egyik esetben mentő vitt be, ugyan egy fokkal komplikáltabb esetnek számítottunk. De a szobatársamat is mentő vitte be: hasonló helyzetben volt, mint te, csak ott a férj reggel bevitte a kórházba, hazaküldték, a férj ment dolgozni, nála meg délelőtt nagyon beindult a dolog.
2023. nov. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

3-5 perces fájásokkal hívtuk ki a mentőt. Nem mentővel terveztünk bemenni, de ahol szültem volna, annak a kórháznak leégett egy része, és érintette a szülészetet is, ezért bezártak, így azt javasolták, hogy hívjunk mentőt, és ők majd bevisznek abba a kórházba, ahol fogadni tudnak.

Nagyon rendesek voltak a mentősök, türelmesek, és vitték a csomagomat, pedig a férjem is jött velünk a mentővel. Felkísértek a szülészetre, talán a papírjaimat is ők adták át az osztálynak.

2023. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!