Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mivel töltitek az utolsó...

Mivel töltitek az utolsó napokat, heteket? Hogy élitek meg mentálisan, lelkileg?

Figyelt kérdés
Nekem már volt egy hosszabb jóslófájós-vajúdósabb időszakom (30-34 hétig szigorú ágynyugalom mellett), aminek köszönhetően majd 2 ujjnyira tág lettem 34. hetes korunkra. Majd jött két hét kórház. Most már lassan betöltöm a 37. hetet és egyre jobban rám törnek a dolgok. (Kicsit nyugodtabb voltam a kórházban, mint itthon egyedül.) Lehet, hogy megérzés vagy vágy, vagy csak a történtek miatt mondom, de szerintem hamarosan eljön az idő. De mindenki azt mondja, hogy így már valószínű, hogy majd indítani fognak, mert annyira nem akar a kisasszony kijönni. :D
dec. 2. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
38hetes vagyok. A szülés magában nem aggaszt, egyszer már végigcsináltam. Inkább a bizonytalanság, hogy mikor indul, fájásokkal? Elfolyik a víz? (Elsőnél így volt) Itthon lesz a férjem? Napközben, éjszaka? Nagyon félek, hogy a fiam, hogy fogja viselni azt a 4napot, amíg a kórházban leszünk. A férjem beosztása is olyan, hogy vagy ő tud vele itthon lenni addig, vagy mamánál lesz. Arról nem is beszélve, hogy mi lesz ha már 4en leszünk itthon. A nappaloktól nem tartok csak az éjszakától. A nagy még mindig felkel éjszaka, csak engem fogad el altatáskor is, éjszaka is hozzám bújik, akárhogy is próbálkoztunk apával. Aggódok, hogy ne érezze azt, hogy mostmár ő "nem fontos" vagy "le lett cserélve"... Szóval bennem ezek a gondolatok járnak 0-24ben. Fizikailag minden rendben, jól bírom az egészet de mentálisan teljesen tönkre tesz. Mindeközben, persze tudom, hogy megoldjuk együtt. Más is megoldotta már 2/3/4 gyerekkel is
dec. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Én ma vagyok 39+5,első baba , kedden kell jelentkeznem a dokinál ha addig nem indul meg . Aránylag jól vagyok,csak már nagyon várom,mert már nagyon kényelmetlen. Mentálisan szerintem okés vagyok,annyi,hogy izgulunk mindketten a párommal. Ja,meg bízok benne hogy megindul magától a kisasszony és nem kell indítani:)
dec. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
2es vagyok,hozzáteszem hogy a párom hétfőtől 2 hetet szabin lesz,ez egy plusz megnyugvást ad számomra 🥰
dec. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
És max csak azon aggódom ,hogy nekem még csak jóslófájásam se voltak,meg most sincsenek. Semmi jel hogy indulna😭
dec. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Első vagyok. A fiammal egy db jóslóm se volt. Semmi jel, aztán elfolyt a víz éjszaka. Még utána órákat alig akart jönni a fájás, rá is kellett segíteni oxival.
dec. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Nekem sem volt jósló egyszer sem konkrétan. A fájásokra is azt mondták hogy ezek nem jók, négy ujjig sikerült tagulni.
dec. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kisfiamnál befektettek a kórházba az nst miatt. Ott aztán le-fel jártam a nőgyógyászat meg a szülészet közt, mert mindig “namosthátha” értékeket produkált a gyerek. Addig pihentünk, spanolgattam a szobatársakkal, kártyáztunk, sétáltunk az épületben. Covid volt, 2020 és hát sok mindent nem lehetett csinálni. Egymást nyugtatgattuk, légzéspróbáztunk, jógàztunk az ágyon meg nagyokat aludtunk. Őszintén szólva semmi jelét nem éreztem annak, hogy jönne a kisfiam, 40+5 lett a vége, de hát nyilván odabent koszt-kvártély van, idekinn meg piszkálás és rongyozás. Az utolsó nap reggelén megint lementem a nőgyógyászatra(előző esti nst is namosthátha eredményt mutatott, reggel meg semmi), megmostam a hajam, elpakoltam. Estére elkezdett görcsölgetni a hasam, mint amikor tiniként megjött. Nekem annyira ez nem tűnt fájdalmasnak (a doki szerint az érték baromi magas volt, már minimum ordítanom kellett volna), de akinek a kamaszkora azzal telt, hogy a mentő vitte a suliból a kórházba, mert okádós görcsbe húzta a menstruáció, annak ez semmi. Felmentük a szülészetre, kifejezetten kértem, hogy hadd menjek a lábamon. A szülésznő azonnal a karomat fogta, elindultunk. Odafenn nst, 10 perccel később szülőszoba, burokrepesztés. Utána lement a szívhang, úgyhogy nyomattak egy kis oxytocint, ami így belegondolva azért felpörgette az eseményeket. Nálam muszáj volt vágni, mert beszorult a kisfiam, kezdtem kifáradni már és a szívhang miatt nem akartak kockáztatni. Bejött a főorvos, elmondta mi a helyzet, megkérdezte, hogy vághatnak-e, mert félt engem is meg a babát is és nem akar késlekedni. Kantár módra viselte a köldökzsinórt a babám, emiatt volt gond. Az egész az első görcstől a méhlepény kitolásáig volt kb 5 óra. Nekem fogadott orvosom se volt, eredetileg egy szakorvos jelölt hölggyel szültem, de zenét is kapcsoltunk, énekeltünk egyet, dobozlélegeztünk stb. Még nevettünk is, kinevettük magunkból azt a két hetet amit benn töltöttem a férjemtől távol a kórházban, meg a többi rosszat. Aztán nekiálltunk szülni.

A legfontosabb: ne stresszelj semmitől. Másnapra elfelejted az egész szülést, ott lesz a kezedben a kisbabád, akinek te jelented a világot. Olyan emberek vesznek majd körül 0-24 akik egy szempillantás alatt ugranak, ha szükséged van rájuk.

Ha úgy érzed, hogy otthon nem vagy biztonságban, akkor ezt elmondhatod a vizsgálataidon és be fognak fektetni a szülésig. Hidd el nem szégyen félni vagy bizonytalannak lenni. Ami nekem sokat segített: a legvégéig azt mondogattam, hogy ez még nuku, ez semmi, na majd a tolófájások! Aztán meg hogy na majd amikor a feje kibújik, az lesz a legrosszabb! Így végig kitartottam. Az is igaz, hogy én azt hittem, hogy na mindjárt jönnek a tolófájások, aztán a szülésznő közölte, hogy a következő nyomással megszületik a bébi. Gondolhatod, hogy beleadtam mindent!

Kívánom neked, hogy minden rendben legyen!

dec. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!