Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gyakori császár után a trombózis?

Gyakori császár után a trombózis?

Figyelt kérdés

Nagyon tartok tole.. Most olvastam, hogy a mutettol kezdve 12 hétig fent all a veszelye..

Sajnos pánik beteg vagyok es az embolianal tökre hasonlóak a tünetek mint egy pánikrohamnal..

Volt akinek lett embolia, trombózis? Mit éreztel? Mennyi idővel a műtét után volt?



dec. 2. 15:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen a mélyvénás trombózis először fáj, mint a fene utána jön az embólia, ha! rossz helyre kerül a vérrög.

Amúgy hasznos a császárvonal, de korántsem akkora dráma egy császármetszés, mint ahogy ott bemutatják.

Nekem mondta az orvosom, hogy az üldögélést kerüljem az első pár hétben, ne lógassam a lábaim (úgy értette), hanem ágyon kanapén legyen vízszintben. Ez fontos.

És mozogj császár után ez a másik aranyszabály. Ha sokat fekszel akkor a trombózis kialakulásának esélye is megnő. Napi 1 séta minimum kell.

dec. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy csajt ismerek, akinek császár után pár héttel embóliája lett. Jópár embert ismerek akit császároztak, de rajta kívül senkinek nem lett baja.
dec. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Egyetlen emberről hallottam (de biztosan van több is), aki császár után trombózist kapott, de ő ki se váltotta a vérhígítót, mert ő nem fogja magát szurkálni. Na ha nem vagy ennyire nyominger, akkor szerintem nagyon minimális az esélye, hogy bármi bajod legyen.


Nekem nem császár, de hasi műtét után kellett szúrnom magam, és boldog boldogtalan beleugatott, hogy miért lesz trombózisom vérhígító mellett, de minden ilyet elhajtottam a francba. Semmi bajom se lett.


Viszont az egyik ismerősömnek soha semmilyen műtéte nem volt még, aztán már két trombózisa is volt.


Főleg, ha pánikbeteg vagy, ne merülj bele az ilyenek olvasásába, mert magadnak ártasz vele.

dec. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Még annyit had kérdezzek, akkor napi 1 séta legyen majd minimum, es nem lazsalni ugye? De az esti alvás ön kívül ha 1-2 órát fekszek meg nem lesz baj?
dec. 4. 06:36
 15/19 anonim ***** válasza:

13/ vagyok. Én az első két nap a wcig bírtam elmenni, aztán lett fokozatosan annyi erőm, hogy a lakásban mászkáljak, és kb egy hét múlva mentem először a szó szoros értelmében vett sétára. Közben feküdtem, mint akit agyonvertek.


Ha így se lett bajom, akkor neked 1-2 óra fekvéstől és egy-egy sétával, hozzá a babához való felkelésekkel kitárt, hogy bajod legyen. ❤️

dec. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy ha 119 percetpihensz, akkor nem lesz trombózosod, ha 121-et,akkor igen 🤦‍♀️

Mellesleg egyetlen vérvétellel ki lehet deríteni, hogy van-e hajlamod rá. Mert ezen múlik.


Csaszár után fontos, hogy mozogj, de legalább ugyanennyire fomtos az is, hogy pihenj, hiszen a szerveidnek vissza kell rendeződni, a szalagok megnyúltak, a hasizom még nincs összehúzódva, ha túlerőlteted, sérv, méhsüllyedés, inkontinencia, stb lehet belőle.

dec. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A napi 1 sétát természetesen nem úgy értettem, hogy már a kórház udvarára menj le szülés utàn.

De 2.héten már menjetek a picivel sétálni.

Otthon kis mozgásokat iktass be. Elég egy pici lábemelés, amit a gyogytornász is mutat. De fel fogsz kelni pelenkat cserélni, pisilni, ringatni a picit. Ha pihensz, ami szükséges, legyen vízszintben a lábad.

dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell szív magasság fölé polcolni? Mert volt aki még ezt javasolta
dec. 4. 19:46
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem.
dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!