Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni depresszió?...

Szülés utáni depresszió? Mikor? Meddig?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni azoktól akik már átmentek ezen.


Kezdem az elején

Második baba, az elsővel minden olyan tökéletes volt. Egy ideig az volt életem legszebb emléke.

De most... Péntek reggel 8kor beindultak a fajasok (azelőtt három nappal beutaltak a kórházba, mivel keveset mozgott a baba. Nagyon kényelmetlen ágy, így 3 napig nem aludtam).

Este 8ra állt be 2 percesekre.

26 óra 2 perces fajasok után végül ájulás közeli állapotban voltam, így úgy döntöttek megcsaszarolnak. Sajnos egyáltalán nem tanultam.

A gerincelbe adott érzéstelenítő sem használt, így altattak.

Még mai napig is rossz habra gondolok

Nehez volt a felépülés is, begyulladt a heg, elkezdett valadekozni,alig tudtam mozogni 6 hétig és sajnos semmi segitsegem nem volt...

Akkoriban bárki hozzám szólt vagy kérdezett a szulesrol, vagy a babáról, vagy hogy én hogy vagyok fojtott meg a sírás.

Éreztem magamon hogy muszáj kontrolláljam magam, mert két gyereket kell neveljék.

Anyukám beteg volt, férjem rengeteget dolgozik és sajnos ez mai napig is így van.

Aztán teltek a hetek, már könnyebb volt ellatni a gyerekeket, egy etelt megfőzni, már nem tűnt cirkuszi mutatvanynak ha felkeltem az ágyból, könnyebb volt minden.

Egy ideig ez a szorongás szeruseg mintha el is tűnt volna.

Bár időnként éreztem hogy lélekben és fejben valami nem oke.


Kb egy hónapja érzem hogy kezd osszeroppantani a nyomás, a sok éjszakai kelés, a fogzás, a nagyobbik kezd féltékeny lenni, a ház körüli dolgok.

Segítség szempontjából nincs kire szamitanom, a férjem hajnali 4kor megy dolgozni, tudom fejben hogy miattunk teszi, miattunk húzza az igat.

Éjszakánként amikor megebred a kicsi, érzem hogy egy harag tölt el. Mindig próbálok arra gondolni hogy ez a kicsi lélek engem szeret a legjobban, én vagyok neki a biztonság mégis mennyielre szar anya vagyok hogy engedek a duhomnek.

Sirok éjjel,vagy nappal, volt hogy nagyon csúnya dolgok is jártak a fejemben amiket próbálok olyankor gyorsan elhessegetni, próbálom fejben összeszedni magam de most van az a pont amikor elgondolkodtam.


Lehetséges hogy ez szülés utáni depresszió? Így fel év távlatából is elojohet? Vagy csak szimplán fáradtság és idővel elmúlik?

Tényleg próbálok fejben ott lenni és elengedni a rosszat.

De mégis mikor kell vagy érdemes felkeresni egy szakembert ?


dec. 8. 00:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Most! Minél előbb! És valahogy pihenned kell, és a szülésélményt is fel kellene dolgozni. Nem vagy szar anya, csak fáradt és dühös a szülés miatt. Először is kezd azzal míg nem jutsz el szakemberhez, hogy leírod a szüléstörténetedet minden érzelmeddel, dühöddel együtt amit azzal kapcsolatban érzel. Vagy létezik egy segítő telefonvonal kimondottan szülés utáni időszakra, lehet az is segít ha valaki meghallgat. EMMA-vonal a neve, nézz utána.

Es jogod van dühösnek lenni, jogod van az érzelmeidhez, azt nem te iranyítod, de szar anya nem vagy ,csak segítségre szoruló. Hát segíts magadnak.

dec. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Ez lehet tényleg csak durva fáradtság is, de sajnos komolyabb is.

Nincs semmilyen segítséged?

Legalább nappal (akár hétvégén, mikor otthon van a férjed) tudsz egy kicsit pihenni?

Nagyszülők, egyéb rokonok besegítése nem jöhet szóba?

Tudom, hogy nehéz segítséget kérni, de lehet előbb mégis a hozzád közelállóktól kellene megpróbálni, nem dokitól.

Ha néhány pihentetőbb nap után nem érzed azt, hogy kipihenten könnyebb, akkor viszont jöhet a szakember. Bár a fizikai terheket ő sem tudja levenni a hátadról, márpedig a leírásod alapján arra mindenképp szükséged lenne egy kicsit most...

(Ja, és nem emlékszem, hogy írtad-e, hogy szoptatsz vagy tápszeres-e a kicsi, de ha szoptatsz, akkor lehet ilyen áron mégsem kellene erőltetni. Hátha a tápszerrel kevesebbet kelne éjjel, plusz azt bárki odaadhatná neki, egy-egy alkalmat a férjed is kibír, ha te már az idegösszeomlás szélén állsz, ő sem fog belerokkanni, ha egyszer-egyszer fáradtabban megy dolgozni.)

dec. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Mindenképpen kérj minél hamarabb segítset! A környezetedtől is, hogy tudj pihenni, illetve szakembertől vagy Emma vonalon is.
dec. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Én 3-4 hónap után jöttem helyre.Addig csak bőgtem.A szülést mai napig nem bírom feldolgozni.😭( 9 hónapos) Megrepesztették a burkot,aztán csináltak csak ultrahangot .Kiderült,hogy arctartásban van,így sűrgősségi császár lett altatásban és függőleges rinda vágással. 🥺Én nem hiszek a szakemberekben .Magaddal kell ezt elintézned!A férjed ha melletted állna,többet lenne veletek,az sokat segítene hidd el.Mindenhol ez a probléma,hogy az apa nincs jelen.Sajnos dolgozni is kell.Nekem már most annyira vissza jott az élet kedvem,hogy a körmömet csinálom,eljárok kutyákat nyirni,el akarok kezdeni sportolni,stb.A lények,hogy ne mindig a négy fal és ne mindig csak a gyerekek,mert behülyülsz.Valami hobbi kellene,foglald le magad.Nyugodtan írj ha beszélgetni szeretnél! :)
dec. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt szokták mondani, hogyha felmerül benned a gondolat, hogy szakember segítségére van szükséged, akkor el kell menni... Ártani nem árt és ha valójában nincs mögötte depresszió, akkor legalább megnyugtat. Egy-egy megértő beszélgetés csodákra képes.

A tapasztalatom egyébként az, hogy egy idő után mindenki eljut erre a pontra (összeomlás), ha nem extrém könnyű babát kapott és/vagy nincs rengeteg segítsége. Az állandó szolgálat, kelés, ellátás ezt eredményezi. Nekem attól lett könnyebb, hogy lett egy állandó fizetett segítségünk, aki mindig ott segít, ahol éppen szükség van rá. Nagymama helyett nagymama. Nyugodtan átvihetem hozzá a gyerekeket azért is, hogy aludjak egyet, nem kell magyarázkodnom. Akinek helyben van szülői segítsége, nem is tudja igazán felmérni szerintem mekkora könnyebbség ez. Pihenned kéne, akkor látnál tisztán, hogy csak a fáradtság hozza ezeket a gondolatokat, vagy van mögötte valami.

dec. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Szívecském! Szuper vagy, csak hatalmas a teher! Menj szakemberhez és amikor kijössz a gödörből, meglátod, mennyire szuperül csináltad addig is, csak nem vetted észre! ❤️
dec. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Párodnak sokkal többet kellene segitenie :( Anyukád, vagy valaki családtag nincs ott a közeledben ? :( párod szokott segíteni hétvégen? Vagy akár hétköznap is.ha 4kor elmegy akkor biztos nem este 19hra esik haza nem?
dec. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem császárom volt,igen fájt,igen nehéz volt de nem érzem hogy ettől kevesebb lennék stb. Te csak hirtelen szembesültél a császárral és összeroskadtál,ehhez hozzáadódik az álmatlanság is. Egyelőre ez baby blues,de nem árt pszichológushoz menni mert szülés utáni depi lesz belőle. Ajánlom a császárvonal facebook csoportot és appot. Sok lelki dologban tudnak segíteni.

Nincs veled gond amíg hajlandó vagy segítséget kérni, járj el szakemberhez,beszélgess más császárt megélt anyukákkal és néha 1-2 órára passzold le a gyerekeket a férjednek és menj el kávézni.

dec. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Miért kell lepontozni? Teljesen normális hogy az apuka besegít.Ha besegítene nem lenne ez hogy az anyuka teljesen kivan merülve :(
dec. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Le a kalappal előtted,kedves anyuka!


Ilyen hosszú vajudást kibírni..nem semmi! Nem is csoda,hogy nem könnyű feldolgozni,én ugyan még nem szültem de viszont tegnap voltam indításon,7 órát volt bekötve az oxi és nem segített így hazaküldtek, és ez a legnagyobb félelmem,hogy sokáig tart majd a vajúdás ha vasárnapig nem indul meg magától a baba,akkor hétfőn indítanak újból..és ezen stresszelek. El sem tudom képzelni milyen borzasztó lehet olyan sokáig vajúdni…



Oldd meg valahogy,hogy legalább fé-egy napot tudj pihenni a gyerkőcöktől,lehet hogy utána picit könnyebb lesz,ha gondolod menj el pszichológushoz is,nem szégyen,sőt!


Még egyszer,le a kalappal előtted.

dec. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!