Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni depresszió?...

Szülés utáni depresszió? Mikor? Meddig?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni azoktól akik már átmentek ezen.


Kezdem az elején

Második baba, az elsővel minden olyan tökéletes volt. Egy ideig az volt életem legszebb emléke.

De most... Péntek reggel 8kor beindultak a fajasok (azelőtt három nappal beutaltak a kórházba, mivel keveset mozgott a baba. Nagyon kényelmetlen ágy, így 3 napig nem aludtam).

Este 8ra állt be 2 percesekre.

26 óra 2 perces fajasok után végül ájulás közeli állapotban voltam, így úgy döntöttek megcsaszarolnak. Sajnos egyáltalán nem tanultam.

A gerincelbe adott érzéstelenítő sem használt, így altattak.

Még mai napig is rossz habra gondolok

Nehez volt a felépülés is, begyulladt a heg, elkezdett valadekozni,alig tudtam mozogni 6 hétig és sajnos semmi segitsegem nem volt...

Akkoriban bárki hozzám szólt vagy kérdezett a szulesrol, vagy a babáról, vagy hogy én hogy vagyok fojtott meg a sírás.

Éreztem magamon hogy muszáj kontrolláljam magam, mert két gyereket kell neveljék.

Anyukám beteg volt, férjem rengeteget dolgozik és sajnos ez mai napig is így van.

Aztán teltek a hetek, már könnyebb volt ellatni a gyerekeket, egy etelt megfőzni, már nem tűnt cirkuszi mutatvanynak ha felkeltem az ágyból, könnyebb volt minden.

Egy ideig ez a szorongás szeruseg mintha el is tűnt volna.

Bár időnként éreztem hogy lélekben és fejben valami nem oke.


Kb egy hónapja érzem hogy kezd osszeroppantani a nyomás, a sok éjszakai kelés, a fogzás, a nagyobbik kezd féltékeny lenni, a ház körüli dolgok.

Segítség szempontjából nincs kire szamitanom, a férjem hajnali 4kor megy dolgozni, tudom fejben hogy miattunk teszi, miattunk húzza az igat.

Éjszakánként amikor megebred a kicsi, érzem hogy egy harag tölt el. Mindig próbálok arra gondolni hogy ez a kicsi lélek engem szeret a legjobban, én vagyok neki a biztonság mégis mennyielre szar anya vagyok hogy engedek a duhomnek.

Sirok éjjel,vagy nappal, volt hogy nagyon csúnya dolgok is jártak a fejemben amiket próbálok olyankor gyorsan elhessegetni, próbálom fejben összeszedni magam de most van az a pont amikor elgondolkodtam.


Lehetséges hogy ez szülés utáni depresszió? Így fel év távlatából is elojohet? Vagy csak szimplán fáradtság és idővel elmúlik?

Tényleg próbálok fejben ott lenni és elengedni a rosszat.

De mégis mikor kell vagy érdemes felkeresni egy szakembert ?


dec. 8. 00:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.

Igyekszem többet pihenni, most jön a karácsony is, lesz pár szabadnapja a férjemnek így könnyebben megoldható hogy vigyázzon a kicsikre.

dec. 14. 23:27
 12/13 anonim ***** válasza:
Jobban vagy kedves kérdező?hogy vagy?
jan. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel mi van veled! :)
jan. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!